„Stekas“ iškovojo darbinę pergalę, „Sporto namai“ vos nepaslydo

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose nestigo intrigos.

Savo aikštėje žaidęs „Stekas“ tik po atkaklios kovos palaužė „Ultimate Logistics-Oaks“ atstovus, tuo tarpu „Sporto namai“ ilgai vargo akistatoje su „Legiono“ jaunimu.

Tikras perspektyvaus Vilniaus jaunimo desantas buvo deleguotas į Vilniaus kolegijos sporto salę, kur vyko „Steko“ (6-2) ir „Ultimate Logistics-Oaks“ (4-4) ekipų akistata.

Nors Antano Viparto treniruojami aikštės šeimininkai savo sudėtyje turėjo ne vieną krepšinio pasaulyje puikiai žinomą veidą, tačiau skambiomis pavardėmis šįkart atsakė ir jų varžovai, tad dar prieš prasidedant dvikovai tapo aišku, kad laukia tikrai įdomus mūšis. Taip ir buvo.

Pirmoje susitikimo dalyje abi komandos žengė koja kojon, o priekyje buvo tai vienas tai kitas kolektyvas.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą tvirčiau į savo rankas perėmė „Steko“ vyrai, tačiau jų pranašumas niekaip neperlipdavo didesnės nei penkių taškų ribos.

Lemiamame kėlinuke „Ultimate Logistics-Oaks“ vyrai keletą kartų buvo priartėję iki pavojingos ribos, tačiau varžovų šturmą atlaikę aikštės šeimininkai sugebėjo išsaugoti įgytą persvarą, o po spurto dvikovos šventė darbinę pergalę - 82:73.

Beje, šioje dvikovoje „Stekas“ ekipa baudas metė įspūdingu 90% (18/20 baud.) taiklumu taip pasiekdama šio sezono A lygos rekordą.

Stekas
Ultimate Logistics-Oaks
Tadas Rinkūnas 20 PTS 17 Donatas Radžiūnas
Gediminas Povilauskas 11 REB 10 Donatas Radžiūnas
Tadas Rinkūnas 5 AST 5 Lukas Praskorys
Antanas Vipartas, „Stekas“

Reikia pagirti priešininkų komandą, ji žaidė tikrai gerai ir mums niekaip nesisekė nulaužti rungtynių.

Atrodo turėjome bent keturis bandymus tą padaryti, bet tiesiog vaikiškos klaidos ir skubėjimas neleido to padaryti. Džiaugiuosi savo komanda, jog pabaigoje sužaidėme žymiai protingiau, geriau įžaidėme kamuolį, o varžovas tuo tarpu nebepataikė.

Nors ir buvome pilnos sudėties, bet varžovų apibėgti nepavyko. Gynyba, ypač atkovoti kamuoliai, stipriai šlubuoja, ir tą turim kuo greičiau taisyti.

Nors iš kitos pusės pavyko net beveik 20 taškų nubraukti nuo varžovų puolimo vidurkio.

Mantas Finažonkovas, „Ultimate Logistocs-Oaks“

Sveikinu varžovus su pergale. Šitos rungtynės mane nuteikė pozityviai, nes žaidėme tikrai gan neblogai gynyboj ir tik reikėjo protingiau sužaisti kai kuriuose momentuose.

Taip pat, reikėjo padaryti mažiau klaidų ir dar geriau sužaisti rungtynių pabaigą, protingiau išnaudojant bonusines situacijas.

Žaidėme po ilgos pertraukos ir tas jautiesi, kad žaidėjai buvo pamiršę mūsų sistema ir varžybų ritmą.

Antrosiose vakaro rungtynėse geriausią rezultatą šiuo metu turinti A lygos ekipa priėmė absoliučius autsaiderius, tad atrodė, jog „Sporto namų“ (7-1) ir „Legiono“ (0-8) akistatose didesnė intriga nenusimato.

Visgi, šiame sezone jei ne rezultatais, tai kovingumu garsėjanti „legionierių“ komanda davė varžovams rimtą kovą ir po fantastiškai sužaistos pirmosios susitikimo dalies žengė su jais petys į petį - 39:39.

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad bręsta didžiulė sensacija viskas apsivertė aukštyn kojom. Aikštės šeimininkai laimėjo trečiąjį kėlinuką rezultatu 30:12 ir likus žaisti dešimt minučių pasiuntė varžovus į nokdauną - 69:51.

Nors „Legiono“ jaunimas nepalūžo ir ketvirtajame kėlinuke sugebėjo parodyti nagus, tačiau tai tapo tik menka paguoda jų trenerių štabui, nes nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai pergalę rezultatu 96:80 šventė įgytą persvarą išsaugojusi „Sporto namų“ ekipa.

Įspūdingą asmeninį pasirodymą šioje dvikovoje pasiekė „Sporto namų“ aukštaūgis Kšyštof Lavrinovič pelnęs 28 taškus, atkovojęs 20 atšokusių kamuolių ir surinkęs 45 naudingumo balus.