„Stekas“ įveikė nukraujavusius karius, „Taupa“ įstūmė varžovus į nepavydėtiną padėtį

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Savo aikštėje žaidusi KK „Losrita“ patyrė itin apmaudžią nesėkmę prieš „Taupos“ atstovus, tuo tarpu trečiajame kėlinuke šėlęs „Stekas“ įrodė pranašumą prieš negausiai susirinkusią „LKA-Karys“ ekipą.

Šeštą pergalę iš eilės iškovojo ir į pirmąją B grupės vietą pakilo „Steko“ (8-2) ekipa pirmadienio vakarą savo aikštėje be didesnio vargo 95:65 įrodžiusi savo pranašumą prieš „LKA-Karys“ (2-9) atstovus.

Nors skirtumas atrodo nepadorus, tačiau verta pažymėti, jog vos septynis karius surinkusi svečių ekipa pirmąją susitikimo dalį pagirtinai kovėsi ir neleido varžovams rinkti lengvų taškų.

Visgi, po didžiosios pertraukos „Steko“ vyrai padidino tempą, ėmė geriau išnaudoti savo aukštaūgius, tad trumpą atsarginių suolelį turėję „LKA-Karys“ atstovai paleido varžovus, kurie trečiajį kėlinuką laimėjo net 18 taškų skirtumu (28:10).

Lemiamame ketvirtyje žaidimas vėl išsilygino, o dešimties minučių atkarpą svečiai sužaidė lygiai su varžovais, tačiau tai buvo itin menka paguoda pastaruoju metu potencialo neatskleidžiančiai karių ekipai.

Šioje dvikovoje „LKA-Karys“ atstovai pataikė vos 2 tolimus metimus iš 16 (12,5%), tad šansų įveikti kur kas aukščiau turnyro rikiuotėje esančius varžovus nebuvo labai daug.

Beje, svečių komandos atstovas Gytis Sutkus sužaidė karjeros rungtynes, pelnęs 34 taškus, dvitaškius metęs įspūdingu 82,3% (14/17 dvit.) taiklumu, išprovokavęs 11 varžovų pražangų ir surinkęs net 39 naudingumo balus.

Stekas
LKA-Karys
Evaldas Rastenis 16 PTS 34 Gytis Sutkus
Gediminas Povilauskas 12 REB 8 Darius Dūdėnas
Gediminas Povilauskas 11 AST 5 Karolis Bakanauskas
KOMENTARAI
Antanas Vipartas, „Stekas“

Mūsų varžovai buvo ne pilnos sudėties, ir tai, neblogai laikėsi pirmoje dalyje. Mums nepavyko atsakyti fiziškumu, mūsų jaunimas mažai valgo. Tai pirmoj daly Gediminas Povilauskas dažniausiai vienas šituos reikalus tvarkė.

Trečiam kėliny žymiai pagerinom kovą dėl atšokusių kamuolių, ko pasekoj turėjom daug greitų atakų, o priešininkai per visą kėlinį nepadarė nei vienos pražangos.

Buvo gražių epizodų puolime, kai tiesiog puikiai vaikščiojo kamuolys, dėl to galėčiau pagirti savo žaidėjus. Bet svarbu išlikti tokiems pat užsivedusiems ir vieningiems ne tik tada kai laimi, bet ir kai yra sunku.

Jeigu reikėtų įvardinti labiausiai nenuspėjamą SKL komandą šis titulas be konkurencijos atitektų „Taupos“ (5-5) kolektyvui.

Vieno perspektyviausių Lietuvos trenerių vadovaujama ekipa vieną dieną patiria sutriuškinimą akistatoje su „Nol Semkers-Oaks“, tačiau netrukus nugali „VILNIUS TECH“ studentus, vėliau paleidžia pergalę prieš „Steką“, o tuomet įveikia kone pajėgiausią sudėtį surinkusią „Losritos“ komandą. Kaip diena - taip naujiena.

Visgi po Naujų metų į rikiuotę grįžus Ignui Lukošiui pastebima tendencija, kad „Taupos“ žaidimas akivaizdžiai gerėja, todėl tikrųjų staigmenų, matyt, sulauksime pavasarį.

Pirmadienio vakarą svečiuose žaidę Šarūno Cipario auklėtiniai nuo pirmųjų minučių parodė, jog yra nusiteikę rimtai kovai.

Pirmajame kėlinuke „Losrita“ (5-4) dar žengė su varžovais koja kojon, tačiau vėliau „Taupos“ ekipa padidino apsukas, įgijo apčiuopiamą persvarą, o po fantastiškai sužaistos antros susitikimo dalies šventė daugiau nei įtikinamą pergalę - 72:61.

Iškovotas taškas beveik užtikrino Šarūno Cipario auklėtiniams vietą Alekso Makulavičiaus taurės ketvirtfinalyje. Tuo tarpu antrą pralaimėjimą iš eilės patyrusi „Losrita“ itin susikomplikavo savo padėtį.

Nors pagal tarpusavio laimėtas rungtynes jie dar turi pranašumą prieš pozicija žemiau esančią „Nol Semkers-Oaks“ komandą, tačiau prieš akis dar daug dvikovų, kurios gali įnešti labai daug sumaišties tiek kovoje dėl vietos taurėje, tiek dėl kelialapio į A lygos atkrintamąsias.

KK Losrita
Taupa
Ričardas Prybylskis 19 PTS 19 Jokūbas Fominas
Tautvydas Pipiras 7 REB 10 Justinas Leganovič
Nojus Vaikšnoras 2 AST 6 Justinas Leganovič
KOMENTARAI
Genadijus Kuliominas, KK „Losrita“

Šiandien mes tikrai prastai sužaidėm, o iš vėžių galimai išmušė teisėjai, kurie atėjo atstovėti savo pinigų. Absoliučiai jokio pražangų traktavimo. Tad mes pradėjom nervintis, kad nieko nešvilpia ir koncentruotis ne ten.

Nesuprantu kodėl A lygai nesugeba atsiųsti aukštesnio lygio teisėjų, jau n kartų šiame sezone tas pats.

Nesugebėjom prisitaikyti, kad reikia žaisti gatvės kontakto krepšinį. Daug kur pradėjom skubėti, bandėm po vieną ir panašiai. Blogiausia yra tai, kad du žaidėjai gavo traumas ir klausimas kokiam laikui iškrito.

Šarūnas Ciparis, „Taupa“

Dvejose pastarosiose dvikovose žaidimas buvo labai neblogas. Žinoma, jaučiasi šiokie tokie komplektacijos trūkumai, bet čia turbūt kiekviena komanda tą patį gali pasakyti. Visgi, su tuo, ką turime, sužaidėme tikrai gerai, kamuolys „vaikščiojo“ puikiai, tad priekaištų vyrams neturiu.

Noriu pagirti Igną (Lukošių, - red.past.), kuris grįžęs po ligų sužaidė puikias rungtynes ir padarė daug statistikoje nematomo darbo.

Varžovą vertinu labai gerai - smagu, kai ateni į rungtynes ir žinai visus žaidėjus, o su daugeliu jų dirbęs asmeniškai, tad nuo to ši pergalė yra dar saldesnė.

Tai gera ir subalansuota komanda, turinti daug pataikančių krepšininkų. Tik turbūt jiems treniruočių trūksta, o ir covid situacija veikiausiai bus pakišusi koją.