„Steko“ pergalė nustūmė „Nol Semkers-Oaks“ prie prarajos krašto

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos vienerios rungtynės, kuriose santykius aiškinosi B grupėje kovojančios ekipos.

Savo aikštėje žaidusi „Nol Semkers-Oaks“ (1-4) ekipa pirmojo rato kovas baigė akistata su prieš rungtynes turnyro rikiuotės kaiminystėje buvusia „Steko“ (3-2) komanda.

Kaip ir buvo galima tikėtis nuo pat pirmųjų dvikovos minučių aikštėje užvirė bekompromisė lygų varžovų kova. Pirmajame kėlinuke abi ekipos didžiausią dėmesį sutelkė gynybai, tad sužaidus dešimt minučių salėje esanti tablo rodė kuklią svečių persvarą (13:9).

Po pertraukėlės Karolio Kuliūno treniruojami aikštės šeimininkai pagyvino puolimą ir pokyčiai davė akivaizdžios naudos - įsibėgėję „nolsemkeriai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dvikovos pusiaukelę pasiekė būdami pirmaujančiųjų vaidmenyje (31:30).

Vis tik, antroje susitikimo dalyje „Steko“ trenerių štabas ėmė geriau išnaudoti savo priekinę liniją, o tai padėjo laimėti kovą po krepšiu, susikurti papildomų progų metimams ir susigrąžinti rungtynių kontrolę.

Nors trečiojo ketvirčio pabaigoje „Nol Semkers-Oaks“ atstovai sugebėjo dar buvo išsiveržę į priekį (45:42, 48:47), tačiau kėlinukų sandūroje svečiai laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 10:0 ir likus žaisti kiek mažiau nei aštuonias minutes įgijo apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (57:48).

Per likusį dvikovos laiką „nolsemkeriai“ nenuleido rankų ir bandė vytis varžovus, tačiau „Steko“ ekipa atlaikė visus varžovų išpuolius, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau itin svarbią pergalę - 72:67.

Iškovojusi trečiąją pergalę „Steko“ ekipa laikinai pakilo į antrąją turnyro rikiuotės poziciją, tuo tarpu „Nol Semkers-Oaks“ atstovai pirmąjį ratą baigė turėdami vos vieną pergalę ir net dviejų taškų deficitą nuo artimiausio varžovo.

Žinoma, prieš akis dar didžioji sezono dalis, tačiau konkurencija dėl vietos ketvertuke yra dar didesnė, tad norėdami išsaugoti atkrintamųjų viltis K.Kuliūno auklėtiniai turėtų jau dabar pradėti daryti išvadas.

Įdomu tai, kad nugalėtojų komandą į pergalę vedęs Matas Mačijauskas ne tik atliko dalingą dvigubą dublį (18 tšk., 16 atk.kam.), bet ir pasisiekė net keturis savo karjeros rekordus žaidžiant SKL pirmenybėse.

Dar vieną įdomų pasiekimą užfiksavo kitas „Steko“ lyderis Evaldas Rastenis, kuris pataikė visas 12 mestų baudų ir pasiekė šios kategorijos SKL sezono rekordą.

Nol Semkers-Oaks
Stekas
Justinas Leganovič 17 PTS 18 Matas Mačijauskas
Steponas Markus 11 REB 16 Matas Mačijauskas
Justinas Leganovič 6 AST 7 Kasparas Sideravičius
KOMENTARAI
Karolis Kuliūnas, „Nol Semkers-Oaks“

Kalbant apie rungtynes, tai buvo gana klampi dvikova. Prieš ją buvo akcentuota, kad reikia laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau ją pralaimėjome ir dėl to labai kentėjome ketvirtame kėlinuke, kuomet nepasiėmėm kamuolių galėjusių unlemti rungtynių baigtį.

Aišku ir be to buvo daug žioplų klaidų - kai reikia nepadarom pražangos, kai nereikia - prasižengiam ir visos šios smulkmenos duoda tokį rezultatą.

Kita vertus, turbūt tai normalu, nes negalima reikalauti iš vyrų tobulumo, kai per visą sezoną turėjom vieną treniruotę. Tačiau nepaisant to ir duobės iš kurios neišlipam noriu pasidžiaugti ir pagirti vyrus, kad nenuleidžia rankų ir išlieka motyvuoti bei kantrūs.

Antanas Vipartas, „Stekas“

Pasikartosiu, kad šiame sezone treniruojamės rungtynių metu. Buvo gera treniruotė su labai daug pastabų, bet svarbiausia - su laiminga pabaiga.

Jaunuoliai daro daug klaidų, bet tas atleistina. Labiausiai neramina atrodo savaime suprantami dalykai - nenoras prasižengti keturis kartus iki bonuso. Bet reikia laiko, manau susistyguosim. Galėjome ne kartą pabėgti dviženkliu skirtumu, bet nusprendėm tampyti liūtą už ūsų.

Jaunimas tikrai geras, kovingas, o ši patirtis neįkainojama. Priešininkų komanda irgi tikrai gera ir jie turėjo šansą, bet mano krepšininkai pabaigą sužaidė žymiai protingiau. Žinoma, prie to labai prisidėjo ir Evaldo Rastenio patirtis ir šaltakraujiškumas.

Sveikinu vyrukus su pergale ir linkiu kitą kartą net į išvyką atsinešti porą kamuolių apšilimui, gal tada tritaškius mesim ne 13% taiklumu.