Studentų derbyje - lengva VU pergalė

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose žaidė net trys studentų ekipos.

Daugelis nekantriai laukė studentiško krepšinio visiška klasika seniai tapusios „Vilniaus universiteto“ (10-3) bei „VILNIUS TECH“ (9-5) ekipų akistatos, kuri turi itin ilgą tarpusavio dvikovų istoriją.

Iki šiol šios dvi komandos SKL čempionate buvo susitikusios net 34 kartus iš kurių 24 pergalės šventė „VILNIUS TECH“ ekipa ir tik 8 kartus savo pranašumą buvo įrodė VU studentai.

Beje, pastarąjį kartą „Vilniaus universitetas“ principinius varžovus buvo įveikęs dar 2019 m. pavasarį, kuomet kovoje dėl A lygos aukso buvo pasiekta daugiau nei įtikinama pergalė 78:51.

Tad žinant visą priešistorę ir tai, kad šiame sezone vykusi pirmoji šių komandų akistata pasibaigė minimalia Gintaro Šerkšno treniruojamos ekipos pergale rezultatu 66:65 atrodė, kad Vilniaus universiteto salėje bus tikrai karšta.

Deja, visa intriga išgaravo jau pirmosiomis akistatos minutėmis, kuomet VU rungtynes pradėjo įspūdingu spurtu 16:0 ir pasiuntė varžovus į nokdauną.

Nors „VILNIUS TECH“ krepšininkai pakilo ant kojų ir pirmojo kėlinuko viduryje atgaivino savo puolimą, tačiau startinis nuopolis buvo pernelyg didelis tam, kad būtų galima atkurti intrigą.

Savo aikštėje žaidę VU studentai dominavo puolime, patikimai gynėsi ir gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą.

Antroje susitikimo dalyje abi komandos jau žaidė gana lygiai, tačiau kur kas geresnėje padėtyje buvo didžiulę persvarą turėję „Vilniaus universiteto“ atstovai, kurie padarė tai, ką reikia, be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę - 78:58.