Studentų mūšyje dramatiška MRU pergalė

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko vienerios rungtynės, kuriose MRU (1-0) ekipa tik po atkaklios kovos palaužė „Vilniaus kolegijos“ (1-1) atstovus.

Itin prastai iki sezoniniame turnyre pasirodę kolegijos studentai savo potencialą demonstruoja pagrindiniame čempionate, kuriame buvo per plauką nuo idealaus sezono starto.

Nors savo aikštėje žaidę MRU studentai geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių pirmavo 20:18, tačiau vėliau Gedimino Bražiono treniruojami svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas, išsiveržė į priekį, o trečiojo kėlinuko viduryje net buvo įgiję apčiuopiamą 7 taškų persvarą (56:49).

Vis tik, šaltas dušas greit atgaivino MRU ekipą, kuri laimėjo keletos minučių atkarpą rezultatu 13:2, panaikino turėtą deficitą ir sužaidus tris ketvirčius vėl buvo priekyje (65:61).

Lemiamame kėlinuke abi komandos žygiavo koja kojon, tačiau padėtį aikštėje kontroliavo MRU ekipa, kuri neleido varžovams priartėti arčiau nei galima, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 89:81.

Nors „Vilniaus kolegija“ sugebėjo laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių (54-47), tačiau šio pranašumo neišnaudojo pramesdami net 30 dvitaškių metimų (21/51 dvit., 41,1%).

MRU
Vilniaus kolegija
Modestas Gilys 32 PTS 21 Mindaugas Vėta
Gytis Stankevičius 12 REB 13 Edvin Volodkovič
Žymantas Armonas 6 AST 5 Edvin Volodkovič
KOMENTARAI
,
Gediminas Bražionis, „Vilniaus kolegija“

Prieš prasidedant dvikovai mes labiausiai akcentavome gynybą prieš Roką Jukonį, kuris turi tikrai puikų krepšininko kūną, technines savybes ir gali rimtai pretenduoti į MVP titulą.

Deja, gana ankstyvoje rungtynių stadijoje jis patyrė traumą, todėl mums iš dalies pasisekė dėl to.

Tačiau varžovų gretose atsirado kitas lyderis. Šiandien daugiausia bėdų pridarė ir susitikimo pabaigoje visus reikalus sutvarkė Modestas Gylys, kuris pataikė keletą labai sudėtingų bei tolimų tritaškių ir dvikovą baigė surinkęs 32 taškus.

Turime ir savo bėdų, kuomet daug dėmesio suteikiame ten, kur nereikia, o nesugebam susikoncentruoti ten, kur reikia. Kitas dalykas, komanda į rungtynes „įėjo“ labai vangiai. Studentai turi suprasti, kad norint pasiekti rezultatą turi kautis nuo pat pirmų susitikimo minučių.

Taip pat, šiandien buvo daug neparuoštų metimų. Praėjusioje dvikovoje pasiekėme pergalę nes labai aukštu procentu atakavome iš trijų taškų zonos, šįkart mūsų snaiperiai šaudė tuščiais šoviniais. 

Tai labai pakišo koją, nes didžiąją dvikovos dalį MRU stovėjo zona, o mes nepataikėme iš toli ir nebuvome pakankamai agresyvūs, kad galėtume rinkti taškus iš artimesnės distancijos.

Dar vienerios rungtynės įvyko trečiadienį, kuriose „Vilniaus universiteto“ (2-1) ekipa be didesnio vargo 122:66 sudorojo „Legiono“ (0-1) ekipą ir šventė antrąją pergalę čempionate.

Susitikimo pradžioje „legionieriai“ dar bandė priešintis, tačiau vėliau Rimanto Kaminsko treniruojami studentai įjungė aukštesnę pavarą, sulig kiekviena minute ėmė geometrine progresija tolti nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė vieną didžiausių pergalių klubo istorijoje.

Įdomu tai, kad aikštėje pasirodė visi dvylika „Vilniaus universiteto“ krepšininkų ir visi jie aikštę paliko savo sąskaitoje turėdami didesnį ar mažesnį taškų kraitį.

Rezultatyviausiai pasirodė Žilvinas Kubilius, pelnęs 19 taškų, o naudingiausiai - karjeros rungtynes sužaidęs Julius Vainius pelnęs 13 taškų, atkovojęs 8 atšokusius kamuolius ir surinkęs 29 naudingumo balus.

Vilniaus universitetas
Legionas
Žilvinas Kubilius 19 PTS 16 Tomas Malimenkovas
Kipras Davidonis 11 REB 5 Kristupas Bratikas
Kipras Davidonis 5 AST 4 Ladas Bitė