Summer čempionate - formalumų tvarkymas ir dramatiškos kelialapių dalybos

Ketvirtąją GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer čempionato savaitę buvo sužaistos šešerios rungtynės, po kurių paaiškėjo galutinė I diviziono pirmojo etapo komandų rikiuotė ir buvo sužaisti pirmi antro etapo susitikimai silpnesniajame divizione.

Savaitė prasidėjo „BC Alaus bokšto“ (3-0) ir „Rybvaldos“ (2-1) akistata, kurioje paaiškėjo pirmojo etapo A grupės nugalėtoja.

Ja tapo „BC Alaus bokšto“ ekipa, kuri po gana atkaklios ir permainingos kovos palaužusi „Rybvaldos“ atstovus.

Įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus (39:39), tačiau trečiajame kėlinuke „alaus mėgėjai“ spurtavo ir pasiuntė varžovus į nokdauną (68:55).

Lemiamame ketvirtyje „Rybvalda“ pakilo ant kojų ir sugebėjo atkurti intrigą, tačiau „Alaus bokšto“ garbę ginantis jaunimas sugebėjo išsaugoti persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę - 91:86.

Tiesa, šios rungtynės buvo daugiau simbolinės, nes abi komandos jau buvo užsitikrinusios vietą stipriausioje Summer‘B taurėje, o antrajame varžybų etape viskas vėl prasidės nuo švaraus lapo.

Rybvalda
BC Alaus bokštas
Juozas Naudužas 25 PTS 25 Augustinas Krūminis
Vytenis Vainušis 10 REB 8 Augustinas Krūminis
Vytenis Vainušis 8 AST 4 Povilas Lapienis

Antrosiose pirmadienio rungtynėse intriga išgaravo net nespėjusi įsikurti, nes „Kažkas bus“ (3-0) ekipa dar pirmajame kėlinuke sudavė rimtą smūgį „PiRENT“ (1-2) atstovams (26:9) ir uždavė rimtą toną tolimesniai rungtynių eigai.

Per likusios tris kėlinukus „PiRENT“ vyrai bandė gelbėtis, tačiau „ant popieriaus“ gana įdomią sudėtį turinti Juozo Skaros ekipa priminė savo pačios šešėlį.

Tad nepaisant to, jog „Kažkas bus“ turėjo itin negausią sudėtį ji gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė lengvą pergalę rezultatu 87:67.

Pirmajame varžybų etape pralaimėjimo nepatyrusi „Kažkas bus“ komanda iškovojo bilietą į Summer‘B taurę, tuo tarpu „PiRENT“ tapo priklausomi nuo trečiadienį žaidžiamų rungtynių baigties.

PiRENT
Kažkas bus
Kristijonas Jakštas 14 PTS 22 Ernestas Palskis
Julius Anelionis 11 REB 15 Ernestas Palskis
Mantas Montvila 6 AST 7 Paulius Borkys

Antradienio vakarą startavo pirmosios II diviziono antrojo etapo dvikovos. Pirmiausia ginklus surėmė C grupėje kovojančios „Lidl Lietuva“ (0-1) ir „BuzzerBeaterio“ (1-0) komandos, kurios kovoja dėl Summer‘D taurės.

Didžiąją dvikovos dalį priekyje buvo „Lidl Lietuva“ vyrai, kurie geriau išnaudojo savo fizinę jėgą ir didesnės patirties dėka „gaudė“ jaunimą savo gynybos pinklėse.

Vis tik, lemiamame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom. Daugiausia Simo Paliukėno ir Adomo Kavaliausko pastangomis „BuzzerBeater“ vyrai perėmė iniciatyvą į savo rankas bei kėlinuko viduryje įgijo trapią persvarą.

Nors „Lidl Lietuva“ ekipa nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, tačiau daugiau energijos rungtynių finišui pasilikę jaunieji krepšininkai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau nepaprastai svarbią pergalę - 92:90.

Lidl Lietuva
BuzzerBeateris
Arvydas Ūsaitis 27 PTS 24 Simas Paliukėnas
Arvydas Ūsaitis 19 REB 12 Vilius Zinkevičius
Andrius Kurecas 7 AST 3 Matas Kuzminskis

O štai antrąsias antradienio rungtynes, kuriose susitiko „Navalnicos“ (1-0) ir „Experienced“ (0-1) ekipos galima apibūdinti dviem skaičiais - 23:0, nes būtent taip baigėsi trečiasis kėlinukas, kuriame „patyrusi“ komanda nesugebėjo pelnyti nė taško.

Nors „Navalnica“ išsiveržė į priekį dar pirmajame kėlinuke, po gana neblogo antrojo ketvirčio komandas skyrė vos trys taškai (30:27).

Visgi tuomet „Experienced“ ištiko krizė, kuomet nepataikė ne tik Paulius Kapšys, bet ir niekas kitas, net mesdami iš po krepšio.

Po unikalaus trečio kėlinuko abiems ekipoms liko tik sutvarkyti formalumus ir sulaukti finalinio teisėjo švilpuko paskelbusio įtikinamą „Navalnicos“ pergalę rezultatu 71:50.

Navalnica
Experienced
Edgar Akinis 18 PTS 16 Mantas Venckus
Edgar Akinis 12 REB 12 Žilvinas Jucevičius
Dzmitry Staravoitau 8 AST 4 Paulius Kapšys

Savaitės kovas užbaigė dvi I diviziono akistatos, kurios viena nuo kitos skyrėsi lyg diena ir naktis bei sulig kuriomis baigėsi pirmojo etapo kovos visose grupėse.

Pirmojoje trečiadienio akistatose „Tirola Basketball“ (1-2) be didesnio vargo rezultatu 101:71 sudorojo „Žalgiris 1410“ (0-3) atstovus.

Ši dvikova nė vienai komandai didesnės reikšmės neturėjo, tad abi galėjo eksperimentuoti tiek sudėtimis, tiek savo motyvacijos lygiu.

Vis tik, toks skirtumas ir rungtynių eiga vis tiek nustebino, nes akistatose su kitais varžovais abi ekipos demonstravo panašius rezultatus.

Tuo tarpu šįkart viskas vyko pagal „Tirola Basketball“ komandos planą, kuri dar pirmajam kėlinuke pabėjo į priekį (35:11), o dvikovos pusiaukelėje jau galėjo traukti pergalėa cigarus (62:26).

Po didžiosios pertraukos „Tirola Basketball“ kiek atleido akceleratoriaus pedalą, tad „Žalgirio 1410“ atstovai apkarpė turėtą deficitą, visgi ištiksėjus pagrindiniam laikui „vežėjai“ turėjo įspūdingą 30 taškų persvarą ir pirmąjį varžybų etapą baigė aukšti pakelta galva.

Abi ekipos antrajame varžybų etape žais B grupėje, kurioje bus kovojama dėl Summer‘C taurės, tad „Žalgiris 1410“ turės progą revanšui, kuomet dar kartą surems ginklus su „Tirola Basketball“ komanda kur kas svarbesnėje dvikovoje.

Žalgiris 1410
Tirola Basketball
Evaldas Bagdžius 30 PTS 25 Julius Kubertavičius
Matas Jonuška 13 REB 14 Kristupas Bratikas
Evaldas Bagdžius 3 AST 8 Vladislav Piskariov

Tuo tarpu antrosiose trečiadienio rungtynėse vyko tikra drama, kurioje sprendėsi vienintelio likusio kelialapio į stipriausią Summer‘B taurę likimas.

Norėdami patekti tarp geriausiųjų vasaros komandų iki tol be pergalių žengę SK „Nemenčinės“ (1-2) krepšininkai turėjo pasiekti pergalę bent 14 taškų skirtumu, tuo tarpu „Vilko Brolijai“ (1-2) būtų užtekę įveikti varžovus minimalia persvara. Visais kitais atvejais tarp stirpiausiųjų būtų žengusi „PiRENT“ (1-2) ekipa.

Jei čia būtų ne mėgėjų lygos rungtynės, o lažybų bendrovės būtų siūliusios gyvus statymus už tai, kas pateks į pirmą divizioną, veikiausiai tuomet jos būtų užsidirbusios nemažus pelnus, nes antrose susitikimo dalyje kelialapio į A grupę savininkai keitėsi kone kas minutę.

Pirmoje dvikovos dalyje abi komandos žengė koja kojon, tačiau didesnę laiko dalį gana apčiuopiamą vienaženklę persvarą turėjo svečiai iš Nemenčinės. Toks rungtynių scenarijus buvo palankus „PiRENT“ vyrams.

Po didžiosios pertraukos „Nemenčinės“ atstovai buvo keletą kartų įgiję dviženklį pranašumą ir priartėję prie savo tikslo, tačiau „Vilko Brolijos“ krepšininkai greit apkarpydavo savo deficitą, taip morališkai žlugdydami varžovus.

Maža to, lemiamo kėlinuko pradžioje Igno Vilkelio draugai sugebėjo netgi išlyginti rezultatą (71:71, 73:73) ir dar keletą minučių tiesiog ,ipo varžovams ant kulnų (76:77).

Likus žaisti keturias su puse minutės „Vilko Brolijos“ ekipa vis dar turėjo minimalų deficitą (79:80) ir šansą išplėšti kelialapį į stipriausiųjų grupę, o tuo metu „Nemenčinės“ galimybės prasimušti į Summer‘B čempionatą atrodė visiškai minimalios.

Visgi per likusį dvikovos laiką „Nemenčinės“ atstovai ėmė tiesiog dominuoti, laimėjo atkarpą rezultatu 19:3 ir kone sulig finaline sirena išplėšė kelialapį į stirpiausiųjų divizioną pasiekdami pergalę reikiamu skirtumu - 99:82.

Vilko Brolija
SK Nemenčinė
Povilas Vilkas 22 PTS 24 Ernest Naruševičius
Elonas Pokanevič 10 REB 15 Ernest Naruševičius
Povilas Vilkas 4 AST 7 Martynas Paltanavičius

SAVAITĖS MVP

Naudingiausiu ketvirtos savaitės krepšininku tapo „Lidl Lietuva“ atstovas Arvydas Ūsaitis, kuris dvikovoje su „BuzzerBeaterio“ ekipa pelnė 27 taškus, atkovojo 19 atšokusių kamuolių atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir nepaisant to, jog padarė 9 klaidas surinko net 41 naudingumo balą.