Summer čempionate - įspūdinga "Geležinio vilko" pergalė ir dvi apmaudžios "Naujokų biržos" nesėkmės 6398

Po sėkmingo starto vis didesnį pagreitį įgauna GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamas Summer 18 čempionatas, kuriame dėl trijų pagrindinių trofėjų grumiasi 17 įvairaus pajėgumo ekipų.

Savaitės pradžioje į kovą stojo A grupės komandos. Net dvejas rungtynes, pirmadienį ir trečiadienį, sužaidė stebinti nenustojanti "Naujokų biržos" ekipa, kuri nepaisant įdėtų pastangų turėjo pripažinti varžovų pranašumą ir pirmąjį ratą baigė nepatyrusi pergalės džiaugsmo.

Pirmadienio vakarą "Naujokų biržos" (0-3) krepšininkai egzaminavo "Festima" (1-1) atstovus ir metė jiems gana rimtą iššūkį.

Puikiai startavusi "Festima" ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (83:71), taičiau kovingai nusiteikęs jaunimas nekėlė baltos vėliavos ir visą dvikovos laiką negailestingai alsavo varžovams į nugaras.

Nors gerokai fiziškai stipresni ir žymiai daugiau patirties turintys "Festima" krepšininkai išsaugojo turėtą pranašumą, tačiau "kapotis" su ambicingaisiais varžovais jiems teko iki pat pagrindio laiko pabaigos, ką įrodo ir gan nedideliu skirtumu pasiekta pergalė - 83:76.

"Festima": Artūras Karapetian 19, Karolis Bakanauskas (7 rez.perd.) 15, Mantas Kadzevičius 14.

"Naujokų birža": Ernest Naruševičius (11 atk.kam., 28 naud.balai) 22, Dovydas Pinskus (12 atk.kam.) 18.

Vos po kelių dienų ne ką gausesnės potencialių NBA ar bent jau Eurolygos šauktinių pajėgos stojo į kovą su "Synkarb.lt" (2-0) vyrai, kurioje vėl patyrė apmaudžią nesėkmę.

Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje virė apylygė kova. Nors "Synkarb.lt" vyrai akivaizdžiai dominavo po krepšiu, tačiau puikus E.Naruševičiaus ir D.Pinskaus žaidimas leido jaunimui išlaikyti kovinį atstumą, tad įpusėjus dvikovai favoritai mėgavosi vos vieno taško persvara (33:32).

Po didžiosios pertraukos "Synkarb.lt" komanda nusprendė nebejuokauti, tad daugiausia Vadim Volodko metimų iš po krepšio ir greitų Deimanto Pavlovskio antpuolių dėka šiaip ne taip pabėgo į priekį.

Nepavydėtinoje padėtyje atsidūręs jaunimas nenukabino nosių ir keletą kartų buvo įkaitinęs atmosferą iki maksimumo.

Vis tik trečiadienio vakarą tvirtesnį žodį turėjo "Synkarb.lt" atstovai, kurie išnaudojo savo patirtį, neprisileido varžovų arčiau nei galima bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 88:79.

"Synkarb.lt": V.Volodko (12 atk.kam., 5 blk., 33 naud.balai) 24, Gytis Sušinskas (5/13 trit.) ir D.Pavlovskis po 15.

"Naujokų birža": Dominykas Ramonas (11 atk.kam., 27 naud.balai) 23, E.Naruševičius (11 atk.kam., 6 rez.perd., 33 naud.balai) 22.

Nors jaunimo ekipa pirmąjį ratą baigė be pergalių, tačiau pralaimėjimai patirti sąlyginai nedideliu skirtumu, rodomas kovingumas ir žaidimo branda tiesiog neleidžia šiai komandai klijuoti Summer A čempionato autsaiderės etikėtės.

Įdomių akcentų nestigo ir ketvirtadienio vakarą, kuomet labiausiai visus nustebino driogstelėjusi "Geležinio vilko" (2-0) ekipa net 61 taško skirtumu palaužusi "Elektros idėjų" (0-2) atstovus.

Dar pirmajame kėlinuke tapo aišku, kad "geležiniai vilkai" pasieks lengvą pergalę (25:9). Vis tik, nedaug kas tikėjosi, jog "elektrikai" taip ir neras priešnuodžių varžovų gynybai per visą likusį susitikimo laiką.

Visgi įpusėjus rungtynėms "Geležinis vilkas" pirmavo jau 27 taškų (40:13), po trijų kėlinukų 41 taško (61:20), o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę net 61 taško skirtumu 89:28.

"Geležinis vilkas": Paulius Jasukaitis (2/11 trit.) 27, Eigirdas Keblikas (7 rez.perd., 29 naud.balai) 20, Ernestas Monginas (12 atk.kam.) 11.

"Elektros idėjos": Andrius Jankeliūnas (13 atk.kam., 5 kld.) 13, Stasys Zabitis ir Mindaugas Kazėnas (3/17 met., -8 naud.balai) po 6.

Daugiausiai intrigos būta "Agmekos" (1-1) ir "Vilko Brolijos" (1-1) komandų akistatoje, kurią po itin dramatiškos kovos rezultatu 66:64 laimėjo pirmoji ekipa.

Nors didžiąją laiko dalį priekyje buvo "Agmeka", tačiau viskas ką jai pavyko pasiekti tai įgyti kuklią 8 taškų persvarą antrojo kėlinuko pabaigoje (37:29).

Žinoma, šiuolaikiniame krepšinyje tokiu skirtumu neišgąsdinsi varžovų, o ypač su vilkų priederme, tad Povilo Vilko bei Igno Vilkelio traukiama "Vilko Brolija" sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir pačioje dvikovos pabaigoje išsiveržti į priekį (64:62).

Visgi, kuomet jau atrodė, kad "Agmekos" vyrai kapituliuos, įvykių tėkmė pasisuko visiškai kita linkme.

Iš pradžių lyderio vaidmens ėmesis Povilas Ančiukaitis pataikė du baudos metimus, o vėliau įrideno sudėtingą dvitaškį padėjusį "Agmekos" ekipai išplėšti dramatišką, tačiau pelnytą pergalę.

"Agmeka": P.Ančiukaitis (3/4 trit.) 23, Simas Jegelevičius 16, Eimantas Galkevičius (5 rez.perd.) 15.

"Vilko Brolija": Povilas Vilkas (10 atk.kam.) 26, Vytautas Repečka (12 atk.kam.) 11.

Tą patį vakarą iš gerosios pusės nustebino "Reunion" (0-2) ekipa, kuri įvarė nemažai streso vieniems iš C1 grupės favoritų "BC Nol Semkers" (2-0) atstovams.

Nors favoritai puikiai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (20:10), tačiau paskui 0,7 tūrio gerbėjai tarsi sustojo, o kraujo skonį pajutęs "Reunion" jaunimas neleido varžovams dominuoti bei išlaikė intriguojantį 8-12 taškų atstumą.

Tiesa, lemiamame kėlinuke "Nol Semkers" buvo prisiminę savo statusą ir atitrūkę triuškinama persvara (92:71).

Vis tik, kovingasis "Reunion" jaunimas pakovojo dėl garbės bei ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tad nuaidėjus finalinei sirenai favoritai šventė sąlyginai kuklią pergalę rezultatu 95:83.

"Nol Semkers": Justinas Leganovič (7 rez.perd., 34 naud.balai) 29, Medardas Pauliukėnas ir Edvinas Miladovskij po 14.

"Reunion": Erikas Kulikovskis (10 atk.kam.) 27, Rytis Kanišauskas (5 rez.perd.) 22.