Summer čempionate - lyderių pergalės prieš vasaros režimą įjungusius oponentus

Šią savaitė turėjo įvykti šešerios GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo Summer 18 čempionato rungtynės. Vis tik, "Elektros idėjų" atstovams pritrūko žmogaus, tad "BC Nol Semkers" pasiėmė pergalę lengviausiu būdu - be kovos.

Įvykusiose rungtynėse didenės intrigos taip pat nebuvo, nes favoritėmis laikytos ekipos pergales šventė vidutine 34,2 taško persvara.

Pirmadienį įvyko viena dvikova, kurioje "Green Mazda Rangers" (1-1) netikėtai lengvai palaužė SK "Nemenčinės" (1-1) atstovus ir šventė pirmąją pergalę vasaros čempionate.

Nuo pat pirmųjų minučių GMR pabėgo į priekį bei per likusį susitikimo laiką nė akimirkai neleido varžovams pasimėgauti pirmaujančiųjų role.

Dvikovos pradžioje svečiai iš Nemenčinės dar alsavo varžovams į nugaras, tačiau po didžiosios pertraukos spurtavę "Green Mazda Rangers" krepšininkai sudėliojo atsakymus į svarbiausius vakaro klausimus, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 86:60.

Nors GMR kuklia persvara (46-44) laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau pataikė dvigubai daugiau tolimų metimų (8-4) ir žymiai taikliau atakavo iš dviejų taškų zonos (48,2%-36,5%).

"Green Mazda Rangers": Andrius Putna (8 kld.) 27, Laurynas Putna 25, Šarūnas Putna (6 rez.perd., 5 per.kam.) 20.

"Nemenčinė": Ernest Naruševičius (12 atk.kam.) 18, Julius Plytnykas 11.

Dar dvejos rungtynės įvyko trečiadienį. Iš pradžių "Black Salami" (2-0) jaunimas egzaminavo be dviejų svarbių žaidėjų (Augusto Marčiulionio ir Tautvilo Tubelio) į kovą stojusią "Krepšinio karių" (0-2) ekipą ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 86:68.

Nors dvikovos favoritai gana greitai įgijo apčiuopiamą persvarą, o po didžiosios pertraukos kone visą laiką mėgavosi dviženkliu pranašumu, tačiau tai neatspindi tikrosios kovos vykusios aikštėje.

Ambicingieji "Krepšinio kariai" kibo į gerkles 2 metams vyresniems varžovams ir neleido šiems atsipalaiduoti.

Verta pažymėti, kad kiekvienas "Black Salami" pervaros taškas buvo išvargtas kruvinu prakaitu, tad, galima sakyti, kad šiose rungtynėse pralaimėjusiųjų nebuvo - vyresnieji įsirašė įskaitinį tašką, jaunesnieji - žiūrovų pagarbą ir didelę žaidybinės patirties dozę.

"Black Salami": Mantas Bilotas 13, Ignas Lekštys 11, Mariuš Leščevski 10.

"Krepšinio kariai": Linas Savickas 15, Julius Kalindra (1/7 trit.) 10.

Antrojoje trečiadienio akistatoje buvo gerokai ramiau, nes vos šešiese į susitikimą atvykę "Lynx" (2-0) vyrai net 55 taškų persvara rezultatu 115:60 palaužė Modestu Giliu pasistiprinusį "Tirolos Logistics" (0-2) darbuotojų kolektyvą.

Pirmajame kėlinuke intriga dar laikėsi, tačiau vėliau daugiausia Deimanto Pavlovskio ir Mindaugo Kiečio pastangomis "Lynx" ekipa nutolo ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama persvara (52:30).

Nors dvikovos nugalėtojas niekam nekėlė abejonių, dėl vienokių ar kitokių priežasčių "Lynx" komandos vedliai nemažino apsukų ir mėgavosi žaidimu prieš gerokai silpnesnius varžovus.

Tokia įvykių tėkėm leido "lūšims" sulig kiekviena minute didinti savo pranašumą, kuris pagrindinio laiko pabaigoje pasiekė nepadorią ribą.

"Lynx": D.Pavlovskis (13 atk.kam., 11 rez.perd., 48 naud.balai) 32, Viktoras Šukys 30, M.Kietis (9 rez.perd., 29 naud.balai) 22.

"Tirola Logistics": Egidijus Mažeika 18, Vaidas Petrulionis 13.

Ketvirtadienio vakaras prasidėjo akibrokštu - lengvai kovai nusiteikę "BC Nol Semkers" (3-0) nesulaukė savo varžovų iš "Elektros idėjų" (0-3) komandos, tad apskritai be kovos įsirašė į savo sąskaitą dar vieną pergalę - 20:0.

Pirmose įvykusiose ketvirtadienio rungtynėse atgimstantis "BC Geležinio vilko" (3-0) klubas net 49 taškų persvara sumindė "Agmekos" (1-2) vyrus.

Sužaidus 10 minučių "Geležinio vilko" vyrai turėjo kuklų 2 taškų pranašumą (16:14), tačiau idealiai sužaistas antrasis kėlinukas leido jiems pasiųsti varžovus į nokdauną ir užsitikrinti ramesnį gyvenimą antroje susitikimo dalyje (43:22).

Lyg alfa vyrai pasitikėjimą įgavę "Geležiniai vilkai" po didžiosios pertraukos nemažino apsukų ir negailestingai talžė varžovus, kol finalinė sirena užbaigė "Agmekos" kančias ir paskelbė triuškinamą favoritų pergalę rezultatu 89:50.

"Geležinis vilkas": Paulius Jasukaitis (5 per.kam.) 21, Kęstutis Bagdanavičius (12 atk.kam., 30 naud.balų) 18, Paulius Rimavičius 15.

"Agmeka": Eimantas Galkevičius (7 kld.) 17, Povilas Ančiukaitis 9.

Čempionato starte prieš grupės favoritus nusilenkę KK "Brigados" (2-1) krepšininkai vėliau įjungė aukštesnę pavarą ir ketvirtadienio vakarą įveikė "Vilko Brolijos" (1-2) ekipa bei šventė antrą pergalę paeiliui.

Tarsi "ant sparnų" žaidusio Manto Vanago (o vanagų sparnai tai dideli) vedami "brigadieriai" dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (23:9), kuris dvikovos pusiaukelėje pasiekė triuškinamą 19 taškų ribą (37:18).

Po didžiosios pertraukos "Brigados" (o gal vanago) gniaužtai kiek atsileido, tad skirtumas nustojo augęs. Vis tik, dviejų tikrų vilkų (Povilo Vilko bei Igno Vilkelio) vedama "Vilko Brolijos" ekipa nesukūrė stebuklo ir nesugebėjo bent kiek priartėti prie įsibėgėjusių varžovų.

Tad pavyzdines rungtynes žaidę Ukmergės "Brigados" krepšininkai be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 71:48.

"Brigada": Ridas Pulkauninkas (3/4 trit.) 23, M.Vanagas (11 atk.kam., 30 naud.balų) 14, Karolis Dranseika (3/15 trit.) 13.

"Vilko Brolija": Lukas Lemežis 18, I.Vilkelis 8.