Summer čempionate: net 10 taiklių A.Paparčio tritaškių ir fantastiškas "Brigados" atgimimas

Praėjusią savaitę GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamame Summer 18 čempionate įvyko dar devynerios dvikovos. Tiksliau, įvyko aštuonios, o vienose "Naujokų biržos" ekipa pabūgo savo varžovų ir neatvyko į rungtynes.

Pirmadienio dvikovos

Savaitės kovas pradėjo "Black Salami" (3-1) jaunimo ir SK "Nemenčinės" (2-2) klubo akistata. Nors pastaroji ekipa turėjo ambicijų pakovoti prieš ambicinguosius varžovus, tačiau "dešrų" mėgėjai nė nesiruošė gadintis sau nervų.

Dviem penketukais visų rungtynių metu žaidęs jaunimas dar pirmajame kėlinuke jaunimas įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (26:17), o per likusį susitikimo laiką tik didino savo persvarą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 99:68.

"Black Salami": Titas Mikalopas 24, Tomas Zubrys (4/6 trit.) 23, Daniel Baslyk 12.

"Nemenčinė": Titas Klevinskas (11 atk.kam., 34 naud.balai) 33, Rytis Žarkauskas (8 rez.perd., 9 kld.), Daniel Ceiko ir Deividas Markauskas po 9.

Iškart po šios dvikovos turėjo vykti "Riešės" (3-1) ir "Naujokų biržos" (0-4) akistata, tačiau kaip jau minėjome pastaroji ekipa neatvyko į rungtynes, tad favoritų komandai buvo įrašyta techninė pergalė rezultatu 20:0.

Pirmadienio vakaro kovas užbaigė dėl aukso kovojanti "Synkarb.lt" (4-0) ekipa ir "Festima" (1-3) komanda. Pastaroji ekipa liko ištikima sau ir į susitikimą delegavo vos penkis krepšininkus.

Jausdami, kad yra žymiai pajėgesni už varžovus ir turi daug didesnį jėgų rezervą "Synkarb.lt" atstovai gana greit įgijo apčiuopiamą pranašumą bei visą dvikovos laiką gana tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose.

Įpusėjus dvikovai favoritai turėjo "vos" vienuolikos (44:33) taškų persvarą, tačiau antrąjį ir trečiąjį kėlinukus laimėję dviženklėmis persvaromis sportinio inventoriaus tiekėjai susikrovė triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 97:66.

"Synkarb.lt": Darius Stonkus 21, Gytis Sušinskas (6 rez.perd.) 19, Deimantas Pavlovskis (9 rez.perd.) 17.

"Festima": Robertas Sinkevičius (1/11 trit.) 20, Mantas Kazlauskas 16.

Trečiadienio dvikovos

Jauniausia Summer 18 čempionato dalyvė "Krepšinio karių" (1-3) ekipa puikiai pradėjo dvikovą su SK "Nemenčine" ir sužaidus 10 minučių pirmavo (27:14).

Visgi antrajame kėlinuke jaunimas užmigo "ant laurų" ir prasileidęs net 19 (!) taškų be atsako atidavė iniciatyvą į varžovų rankas (32:37).

Atsidūrę priekyje svečiai iš Nemenčinės nebesidairė atgal bei nepaisant titaniškų "Krepšinio karių" pastangų pakreipti įvykius kita linkme, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 90:77.

"Nemenčinė": Ernestas Kazjanin (5 rez.perd., 7 per.kam., 32 naud.balai) 33, Ernest Naruševičius (13 atk.kam., 30 naud.balų) 19, Titas Klevinskas 14.

"Krepšinio kariai": Ignotas Ražanas (6 rez.perd.) 22, Rokas Radzevičius (13 atk.kam.) 21.

Kur kas įdomesnė buvo "Black Salami" ir "Lynx" (4-0) komandų akistata, kurią tik po atkaklios kovos rezultatu 89:81 laimėjo antroji ekipa.

Pirmojoje dvikovos dalyje iniciatyvą savo rankose laikė jaunimas, kuris puikiai išnaudojo savo greitį, taikliai atakavo varžovų krepšį ir didžiąją laiko dalį turėjo apčiuopiamą 5-10 taškų pranašumą.

Visgi prieš pat didžiąją pertrauką Deimanto Pavlovskio pastangomis "lūšys" ne tik apakrpė turėtą deficitą, bet ir išsiveržė į priekį (37:35), o įpusėjus dvikovai jau pačios mėgavosi apčiuopiama 5 taškų persvara (44:39).

Antroje dvikovos dalyje rūkytos dešros skonį pajutę "Lynx" krepšininkai jau šveitė sumedžiotą grobį ir be vargo išlaikė saugų 10-15 taškų atstumą.

Tiesa, prieš pat finalinę sireną "Black Salami" jaunimas pakovojo dėl garbės ir savo deficitą pavertė vienaženkliu, tačiau tai tapo tik labai menka paguoda dėl pergalės trečiadienio vakarą atėjusiam kovoti jaunimui.

"Lynx": Marius Nenartavičius (17 atk.kam., 38 naud.balai) 30, Deimantas Pavlovskis (13 atk.kam., 7 rez.perd., 8 kld., 34 naud.balai) 25, Viktoras Šukys (13 atk.kam., 6 kld.) 16.

"Black Salami": Justinas Leganovič 28, Daniel Baslyk 11.

Lengviausią pergalę trečiadienio vakarą šventė "Green Mazda Rangers" (2-2) kolektyvas net 30 taškų persvara rezultatu 93:63 sutriuškinęs "Tirola Logistics" (0-4) ekipą.

Susitikimo pradžia tarsi sufleravo intrigą (22:20), tačiau GMR antrąjį ketvirtį laimėjo 10 taškų (28:18), trečiąjį 17 taškų persvara (22:5) ir likus dešimčiai minučių viskas visiems buvo aišku (72:43).

Lemiamame kėlinuke žaidimas vėl išsilygino, tad abi komandos galėjo mėgautis krepšiniu ir ramiai tvarkyti likusius formalumus.

"Green Mazda Rangers": Andrius Putna (7 rez.perd.) 24, Šarūnas Putna (5 per.kam.) 19, Laurynas Putna 11.

"Tirola Logistics": Modestas Gilys (36 naud.balai) 35, Julius Kubertavičius (18 atk.kam.) 11.

Ketvirtadienio dvikovos

Sveiką gyvenimo būdą propaguojantis VKTS teisėjas Adas Papartis pademonstravo savo jėgą ir į "Nol Semkers" (5-0) krepšiį smeigė net 10 (!) taiklių tolimų metimų, tačiau to buvo maža, tam, kad būtų pasiekta pergalė.

Negausiai į rungtynes atvykę "Vilko Brolijos" (1-4) krepšininkai pirmojoje susitikimo dalyje nepaisė varžovų autoritetų ir diktavo jiems savo sąlygas, o įpusėjus dvikovai pirmavo 49:46.

Intriga laikėsi ir trečiajame ketvirtyje kuriam pasibaigus "Nol Semkers" buvo priekyje, tačiau turėjo vos vien taško persvarą (68:67).

Visgi lemiame kėlinuke viskas stojo į savo vietas. Įsibėgėję "nol semkeriai" pradėjo pamažu tolti, o jėgų stygių jautę "Vilko Brolijos" krepšininkai net ir sukandę dantis jau nieko negalėjo varžovams padaryti. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą favoritų pergalę rezultatu 98:83.

Toks rezultatas beveik užtikrino "Nol Semkers" atstovams pirmąją vietą C2 grupėje ir labai pakėlė "Vilko Brolijos" akcijas būsimuose Summer C atkrintamosiose kovose.

"Nol Semkers": Vitalijus Kozys (15 atk.kam., 42 naud.balai) 25, Robertas Syčius 16, Tautvydas Rėkašius 13.

"Vilko Brolija": A.Papartis (10/18 trit., 5 rez.perd.) 32, Irmantas Čiginskas 19.

Beje, tai buvo rezultayviausios A.Paparčio karjeros rungtynės (sveikiname!), o 10 pataikytų tritaškių yra šio sezono Summer čempionato rekordas!

Pagal fantastišką scenarijų susiklostė "Reunion" (1-4) ir Ukmergės "chebrą" vienijančios KK "Brigados" (4-1) akistata, kurią stebėję žiūrovai turėjo likti itin patenkinti.

Nors tai turėjo būti favoritų ir autsaiderių akistata, tačiau rungtynių pradžioje viskas vyko lyg Foje dainoje "Kitoks pasaulis": neįtikėtiną taiklumą  demonstravęs jaunimas pirmajame kėlinuke įgijo 9 taškų (31:22), o įpusėjus dvikovai mėgavosi net 22 taškų persvara (57:35)!

Vis tik, kuomet atrodė, kad bręsta didžiausia Summer čempionato sensacija viskas staiga apsivertė aukštyn kojom.

Po didžiosios pertraukos "Brigados" ekipa parodė visiškai kitą savo veidą ir lyg iš natų sužaidę trečiąjį kėlinuką vos per 10 minučių sumažino deficitą iki minimalaus (67:68).

Tarsi to būtų maža ukmergiškiai tęsė savo spurtą, lemiamo kėlinuko pradžioje galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas, sulig kiekviena minute geometrine progresija didino savo pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 92:74.

"Brigada": Mantas Vanagas (2/10 trit.) 24, Laurynas Skapas 22, Karolis Dranseika 18.

"Reunion": Erikas Kulikovskis (10 atk.kam., 7 kld.) 26, Aivaras Paukštė (10 atk.kam., 10 rez.perd.) 21.

Nors "Reunion" patyrė labai apmaudžią nesėkmę, tačiau jaunimui reikia nenukabinti nosies, nes kur kas svarbesnė bus kitos savaitės akistata su "Vilko Brolijos" atstovais, kurioje spręsis kas pirmajame varžybų etape užims penktąją C1 grupės vietą.

Antrą pergalę iš eilės šventė ir pirmojo etapo kovas puikia nata pabaigė "Agmekos" (3-3) ekipa palaužusi "Elektros idėjų" (0-5) atstovus.

Sužaidus 10 minučių "elektrikai" dar buvo priekyje (12:9), tačiau vėliau "Agmekos" vyrai perėmė iniciatyvą į savo rankas, gana lengvai pabėgo į priekį, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 78:53.

"Agmeka": Simas Jegelevičius (5/6 dvit.) 14, Jonas Špokas (5 rez.perd.) 12, Eimantas Kašelionis (6 rez.perd., 5 per.kam.) 10.

"Elektros idėjos": Gediminas Kazlauskas (6 kld.) 26, Stasys Zabitis 10.

Iškovoję pergalę "Agmekos" vyrai užsitikrino ketvirtąją vietą C1 grupėje ir jau žino, kad Summer C atkrintamosiose kovos su penktąją C2 grupės komanda. Tuo tarpu penktasis pralaimėjimas "elektrikams" užtrenkė duris į atkrintamąsias kovas.