Summer čempionate - ryškėjantys lyderiai ir stabilus savaitės MVP žaidimas

Sulig ketvirtadienio dvikovomis baigėsi antroji GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer čempionato savaitė. Per 14 kalendorinių dienų buvo sužaista net 12 rungtynių, tad pirmojoje apžvalgoje pateikiame svarbiausius ir įdomiausius faktus iš jau sužaistų dvikovų.

LYDERIAI (I). Stipriausiojo diviziono A grupėje kol kas vienvaldė lyderė yra „Alaus bokšto“ komanda, čempionato starte 79:62 palaužusi „Žalgiris 1410“ (0-1) atstovus, o vėliau tik po atkaklios kovos 87:83 įrodžiusi pranašumą prieš be pergalių liekančią „Tirola Baskeball“ (0-2) ekipą.

Šioje grupėje be pralaimėjimų išlieka „Rybvaldos“ (1-0) vyrai, kurie kitą savaitę žais su „Žalgirio 1410“ ekipa, o pasiekę pergalę iškart užsitikrintų vietą pajėgiausioje I diviziono grupėje.

LYDERIAI (II). Antrajame divizione taip liko vos dvi ekipos nežinančios pralaimėjimo kartėlio. Tai - C grupės lyderiai „BuzzerBeaterio“ (2-0) krepšininkai ir D grupėje dvi pergales iš tiek pat galimų iškovojusi „Vilko Brolijos-2“ (2-0) ekipa.

AIŠKU. Nors komandos pavadinimą byloja ką kita, visgi „Experienced“ (0-2) ekipa ne tik nėra patyrusi pergalės skonio, bet ir po dviejų turų turi prasčiausią rezultatą tarp visų II diviziono dalyvių.

Pirmosiose čempionato rungtynėse Jono Mikalkėno ir draugų kompanija net 37 taškų skirtumu 50:87 nusileido „Ginklanešiams“ (1-1), o vėliau 58:78 buvo priversti pripažinti „Lidl Lietuva“ (1-1) komandos pranašumą.

Tad jau dabar aišku, kad nepriklausomai nuo trečiųjų rungtynių baigties, „Experienced“ vyrai užims ketvirtą vietą C grupėje ir antrajame varžybų etape kovos dėl Summer‘E taurės.

BANGUOJA. Itin įdomius rezultatus demonstruoja „Ginklanešių“ ekipa. Jau minėjome anksčiau, kad čempionato starte SKL debiutantai šventė pergalę net 37 taškų skirtumu.

Tiesa, vos po savaitės vykusioje akistatoje su „BuzzerBeaterio“ atstovais „Ginklanešiai“ sugebėjo surinkti vos 32 taškus ir patys patyrė triuškinamą nesėkmę - 32:76.

SAVAITĖS MVP. O štai tikras stabilumo simbolis yra „BC Marijampolio“ (1-1) jaunasis talentas Dominykas Sventicki, kuris abejose žaistose rungtynėse surinko po 31 naudingumo balą (kol kas tai 2 ir 3 geriausi Summer čempionato rezultatai) ir be didesnės konkurencijos iškovojo pirmų dviejų savaičių MVP titulą.

Per dvi sužaistas rungtynes puolėjas vidutiniškai pelnė po 25,5 taško, atkovojo po 5 atšokusius kamuolius, atliko po 6,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 31 naudingumo balą.

KOMENTARAI

Stipriausiųjų divizione vienvaldės lyderės poziciją užimančios „Alaus bokšto“ ekipos vadovas Gustas Andrulionis teigė, jog geras komandos pasirodymas tikrai nestebina: „Šiemet susirinko galinga komandos sudėtis, jautėmės užtikrinti, todėl sezono startas tikrai nenustebino.

Kaip šviežiai suburtai komandai dar reikėjo laiko susižaisti, pajausti metimą bei žaidimo tempą, tačiau pirmų dviejų rungtynių tam pilnai užteko ir dabar esame įgavę pagreitį ir visiškai pasiruošę nusiaubti antrą etapą.

Tad mūsų tikslas yra labai aiškus - sieksime pasidabinti Summer‘B aukso medaliais. Nors antrame etape mūsų laukia stiprios komandos ir lengva tikrai nebus, tačiau vyrams užsidegimo tikrai netrūksta, į kovą eisime aukštai iškėlę galvas ir atiduosim viską ką turim.“

Dvi pergales iš tiek pat galimų iškovojusios „BuzzerBeater“ ekipos vadovas Adomas Kavaliauskas apie netikėtai lengvą startą ir ambicingus tikslus: „Šią vasarą surinkome tikrai solidžią sudėtį, todėl turnyro startas per daug nenustebino. Pirmose rungtynėse „Lidl Lietuva“ vyrukai davė gerą kovą, teko paprakaituoti, kad perlaužtume rungtynes.

Aišku, visa tai apkartino mūsų lyderio Povilo Čereškos traumą, kuris turėtų grįžti į rotaciją kelių savaičių bėgyje, bet tai padėjo komandai mobilizuotis.

Antrose rungtynėse tikėjomes sunkios kovos, bet varžovai tiesiog kapituliavo, neturėjo priešnuodžių prieš mūsų agresyvią gynybą. Jau būtų metas apsiprasti prie salės lankų ir pradėti pataikyti iš tolimos distancijos, kas tik dar labiau varžovam pasunkintų gyvenimą. Kaip ir praeitais metais žadėjau, keliaujame link čempionų titulo ir laukiame rimtesnio pasipriešinimo.“