SUMMER čempionato lyderiai pergalingai baigė reguliariojo sezono kovas

Ketvirtadienio vakarą finišavo GEALAN-SKL organizuojamo SUMMER čempionato B ir C grupių reguliarusis sezonas, po kurio paaiškėjo abiejų pajėgumo divizionų finalo ketverto dalyvės.

Pergalės panašiais scenarijais

Pirmosiose vakaro rungtynėse "BC Liejyklos" (4-1) ekipa be didesnio vargo palaužė SK "Nemenčinės" (2-3) ekipą ir įtvitino savo lyderės pozicijas.

Įdomu tai, kad būtent šios dvi komandos kitą savaitę vėl susitiks pusfinalyje, tad ši dvikova tapo puikia repeticija prieš artėjančias finalo ketverto kovas.

Susitikimo pradžioje aikštėje dar vyko apylygė kova, o sužaidus kiek daugiau nei 9 minutes "Liejykla" turėjo vos 2 taškų persvarą (21:19).

Visgi, antrajame kėlinuke dvikovos favoritai įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko nuo varžovų ir įpusėjus dvikovai jau turėjo triuškinamą pranašumą (55:33).

Antroje rungtynių dalyje stebuklo neįvyko, tad abi ekipos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjus finalinei sirenai "Liejykla" šventė įtikinamą pergalę rezultatu 95:72.

"Liejykla": Rytis Meškauskas (12 atk.kam.) 26, Tomas Malimenkovas 25, Deividas Paulauskas (5 rez.perd.) 17.

"Nemenčinė": Julius Plytnykas 26, Andrius Klimas (10 atk.kam.) 18.

Antrosios vakaro dvikovos scenarijus buvo labai panašus. Susitikimo pradžioje geriau sekėsi "Black Salami" (1-4) garbę ginančiam jaunimui, kuris sužaidus 10 min. turėjo kuklią 3 taškų persvarą (22:19).

Vis tik, antrajame kėlinuke "Lynx" (4-1) krepšininkai perėmė iniciatyvą, šovė į priekį ir įpusėjus rungtynėms mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (44:35).

Po didžiosios pertraukos aikštėje vyko apylygė kova, visgi iniciatyvą savo rankose turėję "lūšiukai" neleido varžovams priartėti daugiau nei reikia ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 97:85.

"Lynx": Rolandas Pocius (15 atk.kam., 43 naud.balai) 27, Eigirdas Keblikas 19, Vytautas Milius (14 atk.kam.) 18.

"Black Salami": Titas Januševičius (6/28 trit., 6 rez.perd.) 38, Daniel Baslyk (13 atk.kam., 8 rez.perd., 7 per.kam., 5 kld.) 18.

Reguliariojo sezono kovas užbaigė komandos, kurios finalo ketverte turės favoričių statusą. Nors buvo laukta aršios kovos, tačiau ketvirtadienį vykusi "Riešės-2-Sanga.lt" (4-1) ir "Infoeros" (2-3) akistata nė iš tolo nepriminė lyderių mūšio.

Sužaidus 10 min. komandas skyrė vos 4 taškai (24:20, "Riešės" naudai), tačiau antrąjį ketvirtį "Riešės" ekipa laimėjo net 32:9, tad įpusėjus rungtynės atitrūko triuškinama persvara (56:29).

Antroje susitikimo dalyje "Riešės-2-Sanga.lt" atstovai pamatė, jog varžovai žaidžia be ūpo, tad nieko nelaukę nėrė į laukinį puolimą ir per dvidešimt minučių "Infoerai" atseikėjo net 63 taškus.

Taškų lietus leido "Riešės" ekipai kone padvigubinti savo pranašumą ir dvikovos pabaigoje švęsti įspūdingą pergalę rezultatu 119:67.

"Riešė-2-Sanga.lt": Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas 30, Deimantas Pavlovskis (7 rez.perd., 39 naud.balai) 29, Dominykas Gružinskas 23.

"Infoera": Nerijus Jozonis 20, Valdemar Lodziato (11 atk.kam.) 17.

Verta pažymėti, jog "Infoeros" komanda buvo toli gražu ne stipriausios sudėties, tad jei kitą savaitę šios komandos vėl susitiktų veikiausiai vyktų kito kalibro kova.

Finalo ketvertų poros

Jau kitą savaitę paaiškės, kurios ekipos pasidabins B ir C divizionų medaliais. Tačiau prieš tai finalo ketvertų dalyvėms reikės išsiaiškinti, kas žais finale, o kas kovos dėl bronzos medalių. Pasibaigus reguliariajam sezonui komandos pasiskirstė į tokias poras:

SUMMER B

"Lynx" (1) ir "Infoera" (4) bei "Riešė-2-Sanga.lt" (2) ir "Jungent" (3)

SUMMER C

"Liejykla" (1) ir "Nemenčinė" (4) bei "Lėti ir įsiutę" (2) ir "Vilko Brolija" (3)

Savaitės pasirodymai

* Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą gauna "Lynx" aukštaūgis Rolandas Pocius, dvikovoje su "Black Salami" ekipa pelnęs 27 taškus, atkovojęs 15 atšokusių kamuolių ir surinkęs 43 naudingumo balus.

* Rezultatyviausio (38) žaidėjo titulas atitenka "Black Salami" vėliavnešiui Titui Januševičiui, daugiausiai atšokusių kamuolių (19) atkovojo "Lėtų ir įsiutusių" vidurio puolėjas Justinas Povilauskas, o daugiausia rezultatyvių perdavimų (10) atliko "Riešės-2-Sanga.lt" įžaidėjas Andrius Gaidys.

* Įsimintiniausio savaitės pasirodymo autoriumi tampa "Infoeros" puolėjas Artūras Varna, kuris dvikovoje su "Riešės" dubleriais "iš žaidimo" pataikė vos 1 metimą iš 10 ir dvikovą baigė surinkęs -8 naudingumo balus.