Summer pirmenybėse - intrigų gausa ir aiškėjantys finalo ketvertų kontūrai

Jau kitą savaitę paaiškės dviejų, GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo Summer‘22 čempionato, kuris šiemet dalinai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis, pajėgumo grupių nugalėtojai, tad dabar didžioji dauguma komandų dalinasi taškus, kurie nulems jų galutinę poziciją rikiuotėje ir vietą viename ar kitame finalo ketverte.

Savaitės kovos prasidėjo nuo kone didžiausios sensacijos, kuomet „Oaks United“ (2-2) ekipa be didesnių problemų susidorojo su iki tol be pralaimėjimų žengusia ir dėl pirmosios vietos F grupėje kovojusia „Nemenčinės“ (2-1) ekipa.

Dvikovos pradžioje vyko apylygė kova, o sužaidus dešimt minučių gausaus sirgalių būrio palaikomi nemenčiniškiai net buvo priekyje (23:20).

Tačiau vėliau „Oaks United“ ekipa parodė visiškai kitą savo veidą, sužaidė nepriekaištingą dvidešimties minučių atkarpą ir trečiojo ketvirčio pabaigoje mėgavosi triuškinama 21 taško persvara (62:41).

Nors „Nemenčinės“ jaunimas sugebėjo pakovoti dėl garbės ir lemiamame kėlinuke net buvo atkūręs intrigą (65:72).

Tačiau grėsmę pajutę „ąžuoliukai“ paėmė vienintelę rungtynėse savo minutės pertraukėlę, po jos ėmė žaisti protingiau prieš varžovų spaudimą, o tai leido „Oaks United“ išsaugoti persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti pergalę - 74:65.

Sulig šiomis rungtynėmis „ąžuoliukai“ baigė pasirodymą pirmajame varžybų etape ir laukia kitų rungtynių baigties. Jei kitą savaitę „Nemenčinė“ įveiks „Lentvario“ vyrus ji taps F grupės nugalėtoja, tačiau pralaimėjimo atveju kris net į ketvirtają grupės vietą, nes dėl tarpusavio rungtynių santykio trečiojoje liktų „Oaks United“ ekipa.

Oaks United
SK Nemenčinė
Gražvydas Balsevičius 26 PTS 27 Justinas Malevskis
Audrius Gustys 6 REB 20 Deividas Markauskas
Gražvydas Balsevičius 3 AST 7 Daniel Bojarun

Apsukų vasaros čempionate nemažina „Lentvario“ (2-1) atstovai, kurie antrąją savaitę paeiliui sutraiškė varžovus.

Praėjusiame ture lentvariškiai net 46 taškų skirtumu pažemino „Oaks United“ kolektyvą, o pirmadienį 43 taškais 83:40 įrodė savo pranašumą prieš „The Score“ (0-3) atstovus.

Susitikimo pradžioje „The Score“ vyrai niekuom nenusileido savo varžovams ir net laimėjo pirmąjį kėlinuką (19:18).

Tačiau panašu, jog tai supykdė „Lentvario“ vyrus, kurie įjungė „monstrų“ režimą, per likusius kėlinukus nė karto nepraleido dviženklio taškų skaičiaus, o patys pademonstravę neblogą puolimą atitrūko nuo varžovų ir šventė dar vieną triuškinamą pergalę.

Lentvaris
The Score
Tomas Biekša 24 PTS 15 Marius Litvinas
Ignas Radevičius 21 REB 9 Marius Litvinas
Tomas Biekša 5 AST 2 Aleksej Butylkin

Pirmadienį buvo sužaistos ir vienerios I diviziono antrojo etapo rungtynės, kuriose „Suraiža“ (1-0) gana lengvai palaužė „Vilko Brolijos“ (0-1) atstovus - 82:63.

Kaip jau tapo įprasta pirmadienio vakarui „Vilko Brolija“ laimėjo pirmąjį kėlinuką (22:19), tačiau vėliau tarsi „paceris“ lengvosios atletikos ilgo nuotolio bėgimo rungtyje pasitraukė iš trasos, užleisdamas vietą geriau fiziškai pasiruošusiems varžovams.

Antrajame kėlinuke „Suraiža“ perėmė iniciatyvą, tačiau Igno Vilkelio vadovaujama ekipa dar bandė priešintis, tačiau po didžiosios pertraukos molėtiškiai įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Vilko Brolija
Suraiža
Elonas Pokanevič 16 PTS 27 Ignas Šeikis
Edgaras Misiukas 11 REB 14 Mindaugas Paulavičius
Elonas Pokanevič 9 AST 7 Mindaugas Paulavičius

Tikros krepšinio dramos persikėlė ir į antradienio vakarą. Pirmosios į aikštę žengė dėl aukščiausių pozicijų D grupėje kovojusios „Miškini grąžink pinigus“ (3-0) ir „Thug Life“ (1-2) komandos.

Tiek turnyro lentelė, tiek rungtynių pradžia tarsi sufleravo, kad dvikovos favorite bus „Miškini grąžink pinigus“ ekipa.

Puikiai žaidusio Deivio Juršėno vedama jaunimo komanda gana greitai įgijo apčiuopiamą persvarą, o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (36:24).

Vis tik, trečiajame kėlinuke favoritai tik trumpam snūstelėjo, o tuo pasinaudoję „Thung Life“ atstovai ženkliai apkarpė turėtą deficitą ir atkūrė rungtynėse intrigą.

Maža to, kraujo skonį pajutę Manto Bielinsko auklėtiniai lemiamame kėlinuke kontroliavo padėtį, o likus žaisti 51 sek. turėjo net 7 taškų pranašumą - 63:56!

Tačiau tuomet atsitiko mažas stebuklas, kuris pavertė vienos komandos pastangas košmaru, o kitos - įsimintina istorija.

Po paiimtos minutės pertraukėlės „Miškini gražink pinigus“ ekipa pelnė du taškus, vos po kelių sekundžių „Thug Life“ prasižengė puolime, o kamuolio kontrolę atgavęs jaunimas smeigė tritaškį.

Tarsi to dar būtų negana M.Bielinsko vadovaujama ekipa prarado kamuolį, o jį perėmę jų varžovai pataikė dar vieną tolimą metimą po kurio išsiveržė į priekį - 64:63!

Per likusį dvikovos laiką „Thug Life“ dar bandė gelbėtis, tačiau Lukas Imenavičius prametė iš toli, o kamuolį atkovojusi „Miškini grąžink pinigus“ ekipa išprovokavo varžovų pražangą ir ją pavertusi dviem taikliais baudų metimais įtvirtino dramatišką pergalę - 66:63.

Iškovojusi trečią pergalę paeiliui „Miškini grąžink pinigus“ ekipa užsitikrino pirmąją vietą D grupėje, o tuo pačiu ir kelialapį į Summer‘C finalo ketvertą, kurio pusfinalyje ji susitiks su „Geležinio vilko-2“ ekipa.

Miškini, grąžink pinigus
Thug Life
Deivis Juršėnas 18 PTS 19 Viktoras Azarkovas
Titas Šepetys 16 REB 20 Povilas Kaminskas
Deivis Juršėnas 6 AST 4 Povilas Kaminskas

Įkaitusi atmosfera salėje nespėjo atvėsti, o jau iškart po to sekusioje dvikovoje ji vėl įkaito iki maksimumo.

Kitose D grupėse rungtynėse, kuriose kovėsi „Krepšinio klubo“ (1-2) ir „Cabital“ (3-1) komandos intriga laikėsi visą susitikimo laiką, o iki pat ketvirtojo kėlinuko komandas skyrė ne didesnė nei 5 taškų persvara.

Lemiamame kėlinuke „Cabital“ atstovams buvo pavykę įgyti rekordinį 7 taškų pranašumą (57:50), tačiau „Krepšinio klubo“ narių tai neišgąsdino ir šie sugebėjo dar kartą atkurti intrigą.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes po Roko Semaškos dvitaškio metimo „Krepšinio klubo“ ekipa priartėjo iki dviejų taškų (60:62), o po kelių chaotiškų atakų „Cabital“ vidurio puolėjas Valdemar Lodziato pataikė tik vieną baudą (63:60).

Likus žaisti vos 15 sek. po Juro Sinkevičiaus dvitaškio skirtumas tarp komandų tapo minimalus (62:63), tad atrodė, jog „ant bangis“ esanti „Krepšinio klubo“ ekipa gali sukurti dar vieną antradienio stebuklą.

Tačiau vėliau Justas Urmanavičius realizavo abi baudas (65:62), o prieš pat pagrindio laiko pabaigą J.Sinkevičius prametė iš toli, tad netrukus pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką „Cabital“ ekipos pergalę rezultatu 65:62.

BC Hustle
BC Cabital
Juras Sinkevičius 22 PTS 17 Valdemar Lodziato
Juras Sinkevičius 7 REB 7 Valdemar Lodziato
Dariuš Kolesnik 5 AST 6 Justas Urmanavičius

Antradienio kovas užbaigė I diviziono antrojo etapo B grupės komandų akistata, kurioje susikovė „BC Zapenikos“ (1-0) ir „Tirolos Basketball“ (0-1) ekipos.

Pirmus tris kėlinukus aikštėje vyko intensyvi, įdomi ir žiūrovo akiai tikrai graži kova, kurioje įtikinamesnės persvaros neįgydavo nė viena ekipa, o likus žaisti dešimt minučių rezultatas buvo visiškai lygus (65:65).

Visgi, tuomet viskas apsivertė aukštyn kojom. Lemiamą kėlinuką „Zapenika“ pradėjo įspūdingu spurtu 12:0 po kurio pasiuntė varžovus į nokdauną (77:65).

Nors vėliau „Tirola Basketball“ vyrai pakilo ant kojų ir visą dėmesį sutelkė į gynybą. Tačiau prasta pačių progų realizacija neleido apkarpyti turėto deficito ir atkurti rungtynėse intrigos.

Tad „Zapenikos“ jaunimas be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę - 88:74.

Beje, šioje dvikovoje buvo pasiekti du Summer 22 čempionato rekordai - žvėriškai rungtyniavęs Augustinas Mikštas įmetė net 12 dvitaškių metimų, o „Tirola Basketball“ ekipa taikliau nei bet kas kitas atakavo nuo baudų metimų linijos (13/15 baud., 86,7%).

Tirola Basketball
BC Zapenika
Rokas Balbierius 24 PTS 32 Augustinas Mikštas
Kristupas Surgėlas 17 REB 21 Augustinas Mikštas
Modestas Gilys 6 AST 5 Augustinas Mikštas

Dar vienas sensacingas rezultatas buvo užfiksuotas trečiadienio vakarą, kuomet „Imperialstone.com-RK team“ (1-3) ekipa rezultatu 76:61 palaužė „Baudų baudos“ (2-2) kolektyvą ir nustūmė jį į Summer‘D taurę.

Iki tol tris nesėkmes per tiek pat dvikovų patyrusi „Imperialstone.com-RK team“ ekipa stojo į kovą su antrąją vietą E grupėje anksčiau laiko užsitikrinusia „Baudų baudos“ komanda.

Nors atrodė, kad favoritas šioje akistatoje daugiau nei aiškus, tačiau jau pirmosios rungtynių minutės parodė, kad „Imperialstone.com-RK team“ atstovai yra nusiteikę labai rimtai (14:5).

Tiesa, šaltą dušą gavę „Baudų baudos“ krepšininkai greit atsigavo ir dar pirmajame kėlinuke ėmė alsuoti varžovams į nugaras (14:16).

Po trumpos pertraukėlės antroji E grupės ekipa įsivažiavo ir keletą minučių turėjo nežymią persvarą, tačiau R.Kalesnyko auklėtiniai neišsigando autoritetų ir pirmąją susitikimo dalį baigė turėdami apčiuopiamą persvarą (35:27).

Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas „Baudų baudos“ krepšininkai bandė gelbėtis, tačiau „Imperialstone.com-RK team“ kolektyvas žaidė užtikrintai, išnaudojo susikurtas progas puolime ir gana lengvai išsaugojęs įgytą pranašumą dvikovos pabaigoje šventė gana netikėtą, tačiau pelnytą pergalę!

Imperialstone.com-RK team
Baudų bauda
Edmundas Darius Gūžė 17 PTS 24 Raimondas Sadkauskas
Edmund Rodzevič 14 REB 7 Matas Strioga
Gvidas Aleksandravičius 4 AST 5 Vilius Bauras

Visą savaitę įdomūs įvykiai sukosi lyg vijurkas, tad nieko nuostabaus, jog jų gausa buvo pažymėtas ir ketvirtadienio dvikovos.

Pirmojoje susitiko dėl trečiosios vietos E grupėje kovojusios „Krepšinio klubo“ (2-2) ir „Thug Life“ (1-3) ekipos iki tol turėjusios vienodą pergalių balansą.

Didžiąją dvikovos dalį aikštėje vyko itin įtempta lygių varžovų kova. Įdomu tai, kad įpusėjus rungtynėms „Thug Life“ vyrai turėjo šešių taškų pranašumą (32:26), nors buvo pataikę vos... 2 dvitaškius metimus. Tiesa, ne ką daugiau dvitaškių (5) turėjo ir „Krepšinio klubo“ vyrai, tad gana žemas rezultatyvumas nedaug ką stebino.

Trečiajame kėlinuke „Thug Life“ vyrai visai pašėlo - toliau svaidydami tritaškius, bet tą darydami gerokai taikliau nei prieš didžiąją pertrauką, atitrūko nuo varžovų ir vienu metu turėjo trylikos taškų pranašumą (45:32).

Vis tik, vien snaiperiai mūšių nelaimi, tad sulaukę akimirkos kuomet varžovai išbaigė savo toliašaudę amuniciją „Krepšinio klubo“ atstovai ėmėsi darbo.

Lemiamame kėlinuke Roko Semaško vadovaujama ekipa pagyvyno puolimą, tęsė darbą gynyboje neleisdama varžovams atakuoti ir žingsnis po žingsnio pavijo varžovus.

Didžiulę persvarą iššvaisčiusi „Thug Life“ komanda pagrindinio laiko pabaigoje dar bandė gelbėtis, tačiau metimai galėję pkreioti įvykių tėkmę kita linkme, skirejo pro šalį, tuo tarpu progas išnaudojusi „Krepšinio klubo“ komanda susikrovė apčiuopiamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę - 71:66.

Nepaisant apmaudžios nesėkmės „Thug Life“ ekipa kartus su varžovais prasimušė į Summer‘D finalo ketvertą, tad gali būti, jog ten sulauksime dar vienos intriguojančios šių komandų akistatos.

Thug Life
BC Hustle
Viktoras Azarkovas 29 PTS 28 Arnas Šavėla
Povilas Kaminskas 10 REB 11 Gedas Vitkauskas
Viktoras Azarkovas 6 AST 6 Dariuš Kolesnik

Ramiausiai klostėsi E grupės nugalėtojos ir paskutinę vietą joje užėmusios komandos akistata, kurioje kas be pralaimėjimų žengianti „Miškini grąžink pinigus“ (4-0) ekipa užtikrintai 87:74 įrodė savo pranašumą prieš „Vilko brolijos-2“ (0-4) atstovus.

Dvikovos favoritai savo statusą įrodė dar pirmoje rungtynių dalyje, kurią laimėjo dviženkle persvara (39:27).

Nors po ilgosios pertraukos „Vilko brolijos“ dubleriai buvo pakilę ant kojų, o trečiojo kėlinuko pabaigoje net priartėjo prie varžovų koviniu atstumu (53:60).

Tačiau vos pajutę pavojų „Miškini grąžink pinigus“ krepšininkai vėl šovė į priekį, susigrąžino dviženklę persvarą ir išsaugoję ją iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė jau ketvirtą pergalę iš eilės.

Vilko Brolija-2
Adas Papartis 18 PTS 23 Deivis Juršėnas
Adas Papartis 5 REB 18 Titas Šepetys
Ignas Vilkelis 5 AST 8 Titas Šepetys

Tikrą puolimo šou buvo galima išvysti trečiosiose ketvirtadienio rungtynėse, kuriose abi komandos surinko net 226 taškus, o pergalę šventė „BC Zapenika“ (2-0) įveikusi „Geležinio vilko“ (0-1) atstovus ir tuo pačiu pasiėmusį paskutinį kelialapį į elitinį Summer‘A finalo ketvertą.

Jau pirmajame kėlinuke „Zapenikos“ jaunimas parodė, jog šiame vasaros čempionate yra nusiteikęs rimtai ir vos per dešimt minučių surinko 37 taškus (37:28).

Po trumpos pertraukėlės „Geležinis vilkas“ kiek pristabdė varžovų puolimą, tačiau mažiau taškų rinko ir patys, tad dvikovos pusiaukelėje „Zapenikos“ persvara pasiekė dviženklę ribą (49:59).

Antroje susitikimo dalyje dvikova vyko pagal labai panašų scenarijų. Trečiajame kėlinuke „Geležinio vilko“ ekipa dar bandė išlaikyti intrigą, tačiau neblėstantis jaunimo puolimas neleido Valdo Jonavičiaus auklėtiniams perimti iniciatyvos.

Lemiamame ketvirtyje atrodė, jog visi taškai ant „i“ bus sudėti anksčiau laiko, kuomet po dar vienos įspūdingos atkarpos puolime „Zapenika“ pasiuntė varžovus į nokdauną (105:89).

Visgi, ant kojų pakilę „Geležinio vilko“ krepšininkai sugebėjo pakovoti dėl garbės, pavijo varžovus ir likus žaisti 21 sek. jau alsavo jiems į nugaras (109:110)!

Tačiau tuomet „Zapenika“ pelnė 5 taškus be atsako ir atritrūko nuo varžovų (115:109).

Pačioje pagrindinio laiko pabaigoje „Geležinio vilko“ ekipa dar pelnė du taškus, tačau netrukus pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką „Zapenikos“ atstovų pergalę - 115:111.

BC Geležinis vilkas
BC Zapenika
Pavelas Braknys 41 PTS 29 Augustinas Mikštas
Giedrius Mikaila 11 REB 9 Augustinas Mikštas
Šarūnas Belevičius 7 AST 6 Tomas Zubrys

SAVAITĖS MVP

Užtikrintai ketvirtosios Summer‘22 čempionato savaitės naudingiausio žaidėjo titulą iškovojo „BC Zapenika“ puolėjas Augustinas Mikštas, kuris sužaidė dvejas rungtynes, per kurias vidutiniškai rinko po 30,5 taško, atkovojo po 15 atšokusių kamuolių, atliko po 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 40,5 naudingumo balo!