Summer pirmenybėse pirmoji karių pergalė ir netikėtas "Geležinio vilko" kluptelėjimas 6400

Šią savaitę GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamame Summer 18 čempionate įvyko net devynerios rungtynės, kuriose būta tiek netikėtų rezultatų, tiek planuotų pergalių, tiek mūšių dėl pirmosios vietos. Tad apie viską iš eilės.

Pirmadienio dvikovos

Savaitės kovas pradėjo A grupėje besivaržančios KK "Riešės" (2-1) ir "Festimos" (1-2) komandos. Nors špagas surėmė turnyro rikiuotės kaimynės, tačiau didesnės intrigos šiose rungtynėse nebuvo.

Puikiai rungtynes pradėję "Riešės" atstovai dar pirmajame kėlinuke įgijo triuškinamą 18 taškų pranašumą (33:15) ir per likusį rungtynių laiką tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose.

Nors "Festima" bandė priešintis, tačiau skylėta gynyba neleido Raimundo Kalesnyko auklėtiniams net pagalvoti apie pergalę, tad nuaidėjus finalinei sirenai "Riešės" vyrai šventė lengvą pergalę rezultatu 110:84.

"Riešė": Kostas Jonuška (10 atk.kam., 34 naud.balai) 27, Arnas Beručka (5 rez.perd.) 17, Alvydas Žarskus 16.

"Festima": Robertas Sinkevičius 26, Mantas Kadzevičius (6 rez.perd., 7 kld.) 19.

Iškart po šios dvikovos susigrūmė C1 grupėje besivaržančios "BC Nol Semkers" (4-0) ir "Agmekos" (2-3) ekipos.

Aiškių favoritų statusą turėję "nolsemkeriai" jį patvirtino, tačiau įgyti absoliutaus dominavimo, kaip prieš tai buvusiuse dvikovose "Agmekos" vyrai jiems neleido.

Tiesa, trečiojo kėlinuko viduryje "Nol Semkers" vyrams buvo pavykę atitrūkti įspūdinga 25 taškų persvara (54:29), tačiau šlapiu skuduru per veidą gavę "Agmekos" vyrai atsibudo ir lemiamo kėlinuko pabaigoje po Lino Alesiaus metimo atkūrė dvikovoje intrigą (62:66).

Antakius iš nuostabos kilstelėję "Nol Semkers" krepšininkai mikliai suprato padėties rimtumą, pertvarkė gynybą ir išsaugoję saugų atstumą dvikovos pabaigoje šventė sunkią pergalę - 71:66.

"Nol Semkers": Tautvydas Rėkašius 17, Edvinas Miladovskij 16, Justinas Leganovič 13.

"Agmeka": Eimantas Kašelionis (5 per.kam.) 15, L.Alesius (18 atk.kam., 5 kld.) ir Simas Jegelevičius po 14.

Pirmadienio kovas užbaigė dvi toje pačioje C1 grupėje kovojančios "Reunion" (1-3) ir "Elektros idėjų" (0-4) ekipos, kurios faktiškai kovojo dėl teisės žaisti Summer C atkrintamosiose.

Nors "elektrikai" surinko pilną sudėtį, tačiau didelis entuziasmas jiems mažai tepagelbėjo, nes kur kas tiksliau dvikovos pradžioje žaidęs "Reunion" jaunimas greit atitrūko į priekį ir sužaidus 10 minučių jau turėjo triuškinamą 19 taškų pranašumą (34:15).

Tiesa, į greitą nokdauną pasiųsta "Elektros idėjų" ekipa pakilo ant kojų ir trečiojo kėlinuko pradžioje buvo priartėjusi iki pavojingos 4 taškų ribos (46:50), tačiau puikiai psichologinį spaudimą atlaikę "Reunion" atstovai išsaugojo rungtynių kontrolę savo rankose.

Kilusį gaisrą užgesinęs jaunimas gana greitai susigrąžino saugią persvarą ir ketvirčio pabaigoje vėl mėgavosi dviženkle persvara (72:61).

Lemiamame kėlinuke "Elektros idėjos" kovėsi iki galo, tačiau "Reunion" garbę ginantys vaikinai įrodė, jog šiai akimirkai būtent jie yra nežymiai stipresni ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 86:80.

"Reunion": Erikas Kulikovskis (14 atk.kam., 5 per.kam., 37 naud.balai) 29, Aivaras Paukštė (17 atk.kam., 5 rez.perd., 31 naud.balas) 23, Orestas Žalys (5 rez.perd.) 18.

"Elektros idėjos": Gediminas Kazlauskas (6 rez.perd., 5 kld.) 20, Matas Švagždys 11.

Šis pralaimėjimas "elektrikams" praktiškai užkerta kelią į Summer C atkrintamąsias varžybas, nes dėl praėjusią savaitę patirto technio pralaimėjimo jie gali surinkti daugiausia 7 turnyrinius taškus. Būtent tiek, kiek "Reunion" turėtų netgi pralaimėję abejas rungtynes.

Žinoma, stebuklų būna, tad gali atsitikti taip, kad jaunimas ar kokia kita komanda irgi nesugebės susirinkti į rungtynes, tačiau netgi tuo atveju "Elektros idėjoms" reikėtų laimėti abejas likusias dvikovas prieš "Brigados" ir "Agmekos" ekipas.

Trečiadienio dvikovos

Daugiausia intrigos būta savaitės viduryje, kuomet visose trijose dvikovose nuo įtampos mušė saugiklius.

Pirmiausia į aikštę žengė "BC Krepšinio karių" (1-2) ir "Tirola Logistics" (0-3) ekipos. Dviejų be pergalių žengusių komandų dvikova privalėjo būti įdomi, tad nieko nuostabaus, jog šių rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik sulig finaline sirena.

Susitikimą puikiai pradėjo "Tirolos" kolektyvas, kuris sužaidus 10 minučių turėjo dviženklį pranašumą (26:15).

Tačiau antrajame kėlinuke savo sugebėjimus jau demonstravo ambicingasis jaunimas, kuris apkarpė turėtą deficitą ir dvikovos pusiaukelėje pavojingai alsavo varžovams į nugaras (31:33).

Po didžiosios pertraukos didžiąją laiko dalį iniciatyvą savo rankose laikė "Tirolos" vyrai, tačiau jie slystelėjo svarbiausiu dvikovos momentu - finiše.

Likus žaisti 32 sek. po Egidijaus Mažeikos taiklaus dvitaškio logistai dar pirmavo (80:78), vis tik kitoje atakoje "Krepšinio karių" gynėjas Aras Valenta švystelėjo sudėtingą tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį (81:80)!

Per likusį susitikimo laiką "Tirola Logitics" dar bandė gelbėtis, tačiau logistams nieko doro suregzti nepavyko, tad nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką "Krepšinio karių" pergalę rezultatu 81:80.

"Krepšinio kariai": Rokas Jaseliūnas (30 naud.balų) 20, Augustinas Krūminis 17, A.Valenta 13.

"Tirola Logistics": Julius Kubertavičius (10 atk.kam.) 21, E.Mažeika (17 atk.kam.) ir Mindaugas Zalatoris (1/7 trit.) po 13.

Įdomu tai, jog "Tirola Logistics" krepšininkai ženklia persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (57-40), tačiau pergalės link bandė eiti atakuodami iš toli ir metė net 52 (!) tolimus metimus. Visgi, tikslą pasiekė vos 11 tritaškių (21,1%), o to akivaizdu buvo kiek per maža.

It geriausiais laikais žaidęs Deimantas Pavlovskis surinko net 53 naudingumo balus, o jo vedama "Lynx" (3-0) komanda tik po atkaklios kovos rezultatu 97:90 palaužė nenuspėjamą "Green Mazda Rangers" (1-2) ekipą.

Dvikovą geriau pradėjo GMR ekipa, kuri pirmojo kėlinuko pabaigoje netikėtai triuškino varžovus (31:12). Visgi Deymaro vedamos "lūšys" greitai atkuto, lyg iš natų sužaidė antrąjį kėlinuką ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (44:43).

Po didžiosios pertraukos rungtynių svarstyklės nebesiūbavo it audros mėtomas laivas, visgi dvikova klostėsi pagal "Lynx" komandai naudingesnį scenarijų.

Puikaus gynėjų tandemo vedamos "lūšys" diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas, gana greitai atitrūko į priekį, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.

"Lynx": Deimantas Pavlovskis (13 atk.kam., 9 rez.perd., 9 kld., 53 naud.balai) 40, Pavelas Braknys (11 atk.kam.) 25, Mindaugas Kietis (7 rez.perd.) 15.

"Green Mazda Rangers": Šarūnas Putna 23, Laurynas Putna 20.

Didžiausią savaitės staigmeną pateikė iš Ukmergės kilusius vyrus vienijanti KK "Brigados" (3-1) komanda rezultatu 74:71 patiesusi "BC Geležinio vilko" (4-1) atstovus ir žengusi didelį žingsnį Summer B čempionato link.

Kur kas labiau motyvuoti ukmergiškiai dar pirmajame kėlinuke atitrūko į priekį (20:13). Nors "Geležinio vilko" ekipa nekėlė baltos vėliavos ir bandė priešintis, tačiau "Brigados" atstovai visą susitikimo laiką žaidė užtikrintai ir mėgavosi apčiuopiama 8-10 taškų persvara.

Tiesa, pačioje dvikovos pabaigoje po Kęstučio Bagdanavičiaus dvitaškio "Geležinio vilko" komanda sugebėjo išlyginti rezultatą (71:71).

Vis tik, likus 7 sek. iki finalinės sirenos "Brigados" gynėjas Karolis Dranseika pataikė vienintelį savo tritaškį, kuris sugrąžino Ukmergės atstovams pranašumą (74:71), o netrukus padėjo išplėšti kone svarbiausią pergalę pirmajame varžybų etape.

"Brigada": Ridas Pulkauninkas (10 atk.kam.) 19, Karolis Chadatavičius 17, Laurynas Skapas (12 atk.kam.) 16.

"Geležinis vilkas": K.Bagdanavičius (5 rez.perd., 40 naud.balų) 30, Paulius Rimavičius 17.

Ketvirtadienio dvikovos

Gana sėkmingą savaitę puikiai baigė "Agmekos" ekipa ketvirtadienio vakarą net 17 taškų skirtumu rezultatu 77:60 sutriuškinusi "Reunion" jaunimą.

Nors pirmajame kėlinuke vyko apylygė kova, o sužaidus 10 minučių "Reunion" net buvo priekyje (14:13), tačiau vėliau "Agmeka" panaudojo dvikovoje su "Nol Semkers" įgytą vertingą patirtį ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi dviženkle persvara (40:30).

Po didžiosios pertraukos "Reunion" atstovai kurį laiką kandžiojosi, tačiau lemiamame kėlinuke dar kartą spurtavę "Agmekos" vyrai susigrąžino triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

"Agmeka": Justas Tilvikas 18, Lukas Petkevičius (14 atk.kam.) 16, Povilas Ančiukaitis (10 atk.kam.) 14.

"Reunion": Orestas Žalys (6 rez.perd.) 22, Rytis Kanišauskas 13.

Po apmaudžios nesėkmės pirmadienį puikiai reabilitavosi "Geležinio vilko" komanda be didesnio vargo rezultatu 91:75 palaužusi "Vilko Brolijos" (1-3) atstovus.

Nors įpusėjus dvikovai "geležiniai" pirmavo vos 4 taškais (39:35), o triuškinamą persvarą įgijo tik antroje susitikimo dalyje, tačiau sakyti, kad rungtynės buvo sunkios - nesiverčia liežuvis.

Visų pirma, jų kolegos "paprastieji" vilkai nė akimirką nebuvo priekyje, antra - favoritai iš visų padėčių kur kas taikliau atakavo krepšį ir vos panorėję be vargo įgydavo norimą pranašumą.

Kita vertus, "Vilko Brolijos" nurašyti irgi nereikėtų, nes ji kovėsi garbingai, laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (44-41), sukandus dantis sulaukė kol Adas Papartis pataikys du tolimus metimus (2/8 trit., 25%) ir net laimėjo du iš keturių kėlinukų.

"Geležinis vilkas": Paulius Jasukaitis 26, Ernestas Monginas 17, Liutauras Pabrinkis (10 atk.kam.) 16.

"Vilko Brolija": Lukas Lemežis 21, Povilas Vilkas 13.

Centrine ketvirtadienio, o kartu ir visos savaitės ašimi tapo dviejų A grupės lyderių "Synkarb.lt" (3-0) ir "Riešės" akistata, kurioje viena iš komandų žengė didelį žingsnį aukso medalių link.

Dėl Summer A taurės kovojančios ekipos žaidžia vienoje grupėje, dviejų ratų sistema ir kaip futbole pagal reguliariajame sezone užimtas vietas išsidalina aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Tad ketvirtadienio vakarą žaidusios be pralaimėjimų žengiančios "Synkarb.lt" ir "Riešės" ekipos, galima sakyti, žaidė pirmąsias iš dvejų finalo rungtynių.

Nors daugelis laukė gražios ir intriguojančios kovos, tačiau šįkart viso to nebuvo. Tik pačioje susitikimo pradžioje "Riešės" krepšininkai bandė diktuoti savo sąlygas ir trumpam buvo priekyje.

Visgi, gana greitai "Synkarb.lt" kolektyvas perėmė iniciatyvą, įgijo nežymią persvarą ir per likusį rungtynių laiką nebesižvalgė atgal.

Supratę, kad pergalės pasiekti greičiausiai nebesugebės "Riešės" krepšininkai bandė bent jau išlaikyti nedidelį deficitą, kurį būtų galima panaikinti atsakomojoje dvikovoje. Vis tik ir ši užduotis jiems nelabai pavyko.

Puikiai pagrindio laiko pabaigę sužaidę "Synkarb.lt" krepšininkai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 102:92 ir įgijo gana apčiuopiamą pranašumą kovoje dėl Summer A čempionato nugalėtojų titulo.

"Synkarb.lt": Mantas Kibildis 25, Deimantas Pavlovskis (11 atk.kam., 5 rez.perd., 37 naud.balai) 23, Darius Stonkus 22.

"Riešė": Alvydas Žarskus 19, Rokas Jukonis (11 atk.kam., 5 kld.) 16.