Summer’20 čempionato pirmojo etapo apžvalga - (ne)tikėti rezultatai, trys nauji rekordai ir antrojo etapo intrigos

Sekmadienio vakarą finišavo pirmasis GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer’20 čempionato etapas, kuris 18 pirmenybių dalyvių suskirstė į šešias pajėgumo grupes.

Antrajame varžybų etape komandos sužais dar po dvi rungtynes, po kurių paaiškės, kas keliaus į Summer A, B, C ir D taures, o kurios dvi ekipos baigs pasirodymą po reguliariojo sezono.

Kokios komandos labiausiai nustebino, kas pasiekė naujus Summer rekordus ir kurie žaidėjai labiausiai išsiskyrė savo individualiais pasirodymais apie viską sužinosite sostineskl.lt svetainės parengtoje pirmojo etapo apžvalgoje.

I divizionas

A grupė

Vietą elitiniame Summer‘A finalo ketverte jau užsitikrino trys komandos, kurios pirmajame varžybų etape užėmė pirmąsias vietas 1, 2 ir 3 grupėse.

Tai – ambicingasis „Nol Semkers-Oaks“ jaunimas, pagrindinė SK „Oaks-Tirolos“ komanda ir daugybę talentų apjungusi „Celdics“ komanda.

Pastaroji komanda į A grupę žengė kone dramatiškiausiu būdu. Jau pirmosios Summer čempionato rungtynėse „Celdics“ susitiko su „Philo Trupės“ jaunimu ir šventė pergalę vos 2 taškų skirtumu (76:74). Kaip parodė vėlesni įvykiai būtent šis laimėjimas atvėrė Emilio Butkaus vadovaujamai komandai duris į elitinę grupę.

Philo Trupė
Celdics
Tautvydas Jurevičius 22 PTS 14 Titas Sargiūnas
Motiejus Syminas 12 REB 9 Simonas Lukošius
Domantas Pikūnas 5 AST 3 Titas Sargiūnas

Kitos A grupės dalyvės savo pranašumą įrodė kur kas lengviau. Mažiausią pasipriešinimą sutiko „Nol Semkers-Oaks“ ekipa, kuri 118:88 sutriuškino „Taurus“ vyrus, 101:55 nepasigailėjo „Vilniaus KM-2004-I“ atstovų ir dabar nekantriai, tačiau tuo pačiu su šiokiu tokiu nerimu laukia antrojo etapo kovų, kur jų lauks kur kas grėsmingesni varžovai.

Vieni tokių – tai „Oaks-Tirolos“ krepšininkai, kurie pirmojoje akistatoje sukūrė mažą stebuklą ir sulig finaline sirena 102:101 palaužė „Lynx“ ekipą, o vėliau 85:68 susitvarkė su „Šaras sugriovė marčėlą“ kolektyvu.

Deimantas Pavlovskis 30 PTS 22 Julius Vaitkus
Gediminas Povilauskas 13 REB 13 Lukas Praskorys
Kipras Urbanavičius 11 AST 7 Edvinas Slapšys

Kokios prognozės? Veikiausiai nežymios favoritės statusą čia turės „Nol Semkers-Oaks“ komanda turinti ilgą atsarginių suolą, perspektyvų jaunimą ir pergalių alkį jaučiantį trenerių štabą. Vis tik, nurašyti likusių komandų taip pat neverta, nes nė viena A grupės komanda iki šiol nėra patyrusi pralaimėjimo kartėlio.

Kaip bebūtų, visos trys komandos jau ramios dėl savo vietų Summer‘A finalo ketverte, tad nereikia atmesti galimybės, kad šiame etape jos neatskleis visų kortų ir ruošis svarbiausioms čempionato dvikovoms.

B grupė

Šioje grupėje esančias komandas drąsiai galima vadinti nelaimėlėmis. Visos jos yra pakankamai pajėgios, kad žaistų A grupėje, tačiau visos patyrė bent po vieną apmaudžią nesėkmę, kuri paliko tik 33% galimybę žaisti elitiniame finalo ketverte.

Jau rašėme, kad „Philo Trupė“ tik po labai atkaklios kovos nusileido „Celdics“ jaunimui, tačiau antrosiose rungtynėse gana lengvai 81:70 įveikė „VKM 2000“ atstovus.

Grupės favorite veikiausiai bus labai neprastą sudėtį surinkusi, tačiau viso savo potencialo dar neatskleidusi „Taurus“ komandą, kuriai koją labiausiai pakišo pralaimėjimas „Nol Semkers-Oaks“ jaunimui. Visgi vėliau Manto Bielinsko auklėtiniai atsigriebė su kaupu net 119:73 sumindydami jaunuosius „Vilniaus KM-2004-I“ krepšininkus ir iškovodami didžiausią Summer čempionato pergalę.

Taurus
Vilniaus KM-2004-I
Robert Subotkevič 42 PTS 17 Benas Hofšteteris
Justinas Marcinkevičius 12 REB 6 Pijus Lazauskas
Džiugas Maslenikas 6 AST 3 Arnas Globys

Beje, pirmadienio vakarą prasidėjusiose antrojo etapo kovose net būdami gerokai nukraujavę „Taurus“ vyrai rezultatu 96:89 įrodė savo pranašumą prieš „Šaras sugriovė marčėlą“ atstovus ir žengė didelį žingsnį Summer‘A finalo ketverto link.

Taurus
Šaras sugriovė marčėlą
Justinas Marcinkevičius 22 PTS 28 Kipras Davidonis
Justinas Marcinkevičius 12 REB 11 Kipras Davidonis
Robert Subotkevič 6 AST 7 Nojus Vaikšnoras

Trečioji B grupės komanda šiuo metu yra gana sudėtingoje padėtyje, nes „Šaras sugriovė marčelą“ jaunimui dabar reikia gana nemažu skirtumu įveikti „Philo Trupę“ ir dar tikėtis „Taurus“ pralaimėjimo.

Visgi per iki šiol žaistas trejas rungtynes Petro Jasiūno vadovaujama ekipa sugebėjo pasiekti vieną skambią pergalę, kuomet didžiąją rungtynių dalį vijęsi varžovus sugebėjo idealiai pabaigti rungtynes ir rezultatu 109:103 įveikti rezultatyviausią „Lynx“ ekipą, kuri yra rezultatyviausia čempionato komanda.

C grupė

Neabejotina šios grupės favorite bus „Lynx“ komanda, kuri pirmajame varžybų etape du kartus pralaimėjo laimėtas rungtynes ir su ašaromis akyse pasakė „Viso gero!“ savo Summer‘A svajonei.

Tad nenuostabu, jog antrąjį varžybų etapą „lūšys“ pradėjo įniršusios ir be skrupulų rezultatu 143:102 sudorojo „Vilniaus KM-2004-I“ jaunimą.

Vilniaus KM-2004-I
Lynx
Benas Hofšteteris 32 PTS 38 Pavelas Braknys
Benas Hofšteteris 9 REB 21 Gediminas Povilauskas
Martynas Davidonis 6 AST 15 Gediminas Povilauskas

Įdomu tai, kad „Lynx“ komanda yra rezultatyviausia Summer pirmenybių ekipa (vid. 115,7 tšk.), tačiau tuo pačiu metu užimą antrą vietą nuo galo pagal pasirodymą gynyboje (vid. 104,3 tšk.).

Už juos prasčiau ginasi tik visiškai kitokius tikslus šiose pirmenybėse turinti „Vilniaus KM-2004-I“ ekipa, kuri tiesiog kaupia patirtį akistatose su vyresniais ir gerokai didesnį krepšinio žinių bagažą turinčiais krepšininkais bei ruošiasi kito sezono kovoms Moksleivių krepšinio lygoje.

Per trejas sužaistas rungtynes Raimundo Kairio auklėtiniai patyrė tris pralaimėjimus, varžovams nusileisdami vidutine 44,3 taško persvara ir į savo krepšį praleisdami vidutiniškai po 121 tašką.

Visgi pabendravus su VKM varžovais visi jie kone vienbalsiai pritarė, kad jaunimas žaidžia protingą krepšinį ir kad jam tiesiog trūksta fizinės jėgas kovojant su gerokai tvirtesniais varžovais.

Tad būtent tokie komplimentai, o ne demonstruojami rezultatai šiuo metu yra patys svarbiausi jaunimo komandos treneriui ir pačiam kolektyvui.

Be to, panašu, kad būtent „Vilniaus KM-2004-I“ komanda C grupėje užims trečiąją vietą ir pateks į Summer‘C finalo ketvertą, kur dėl trijų medalių komplektų varžysis su kiek silpnesnėmis už buvusius varžovus II diviziono ekipomis.

Kiek netikėtai net į C grupę buvo nublokšta tikrai neprastą sudėtį turinti „VKM-2000“ komanda, kuri pirmajame etape patyrė dvi skaudžias nesėkmes. Greičiausiai antrajame etape VKM baigęs jaunimas gana lengvai įveiks keturiais metais jaunesnius savo įpėdinius ir galės ruošis Summer‘B finalo ketvertui akistatoje su „Lynx“ komanda.

Jei atkrintamosiose VKM-2000 atstovams pavyks surinkti pajėgiausią savo sudėtį ir pademonstruoti geriausią savo žaidimą Summer‘B finalo ketverte jie turės tikrai didelius šansus pasidabinti vienokios ar kitokios spalvos medaliais.

II divizionas

D grupė

Visos šios grupės komandos jau žino, kad kovos dėl Summer‘C taurės ir yra beveik tikros, kad prie jų prisijungs „Vilniaus KM-2004-I“ jaunimas, tad artimiausios dvejos rungtynės veikiausiai taps pasiruošimo svarbiausioms kovoms.

Jei reikėtų išskirti šio trejeto favoritą juo veikiausiai būtų „Synkarb“ ekipa, turinti savo sudėtyje 2 A lygos žaidėjus ir Deimantą Pavlovskį, kuris tik vaidina, kad nėra aukščiausios prabos krepšininkas.

Šio kolektyvo pajėgumą puikiai įrodo jo pasirodymas pirmajame varžybų etape, kuriame „Synkarb“ triuškino savo oponentus vidutine 25,5 taško persvara.

Tiesa, nurašyti neverta ir „Nemenčinės“ kolektyvo, kuris sugebėjo „patiuninti“ savo B lygos sudėtį keliais gerais metikais bei lygių tarp mėgėjų sau nerandančiu Ernest Naruševičiumi.

Pastarasis krepšininkas ne tik padėjo savo komandai pasiekti vieną svarbiausių pirmo etapo pergalių prieš „Tirola Basketball“ komandą (89:86), tačiau ir šios dvikovos metu atkovojo net 35 atšokusius kamuolius ir pasiekė naują visų laikų Summer čempionato rekordą.

Tirola Basketball
SK Nemenčinė
Artūras Malichinas 23 PTS 35 Ernestas Kazjanin
Artūras Malichinas 15 REB 35 Ernest Naruševičius
Laurynas Andriuškevičius 7 AST 5 Ernest Naruševičius

Trečioji grupės komanda „Litcargus“ yra savotiškas tamsusis arkliukas. Viena vertus pirmajame varžybų etape ji šventė dvi pergales ir įrodė, kad yra verta vietos II diviziono elite.

Kita vertus, abu kartus buvo laimėta po nepaprastai atkaklios kovos, o įvykiams pasisukus kiek kita linkme SKL debiutantai galėjo patirti dvi nesėkmes ir žaisti F grupėje, kurioje kovojama dėl šanso žaisti bent viename finalo ketverte.

Kaip bebūtų, antrasis etapas yra puiki erdvė įrodyti tikrąjį savo pajėgumą, o net nepavykus to padaryti Summer‘C finalo ketvertas bus pati tinkamiausia vieta pademonstruoti tikrąjį savo veidą ir pasirodymą vasaros čempionate baigti su medaliais ant kaklo.

E grupė

Tai – dar trys komandos, kurios antrajame varžybų etape galės leisti sau atsipalaiduoti ir rizikuoti, nes bet kokiu atveju atkrintamosiose varžysis dėl Summer‘D taurės.

Favoritės statusą šiame trejete turės „Tirola Basketball“ komanda, kuri 4 grupės nugalėtojos titulą prarado tik po pratęsimo pralaimėtoje akistatoje su „Nemenčinės“ atstovais.

Kitose pirmojo etapo rungtynėse logistikos kompanijos darbuotojai gana lengvai rezultatu 92:76 susitvarkė su „LabasPasauli.lt“ krepšininkais ir tarsi parodė, kad bent jau tarp II diviziono ekipų yra verti pagarbos.

Dar viena įdomi E grupės komanda yra „Ego Forte“ kolektyvas, kurio pagrindinė bėda – prastas rungtynių lankomumas. Pirmojoje Summer čempionato dvikovoje šis kolektyvas surinko vos penkis krepšininkus ir būtent tai jiems pakišo koją.

Didžiąją rungtynių dalį „Ego Forte“ užtikrintai pirmavo prieš „Litcargus“ krepšininkus, tačiau vėliau susirinko pražangų, pavargo ir ketvirtąjį kėlinuką pralaimėję net 22 taškų (!) persvara (13:35) patyrė itin apmaudžią nesėkmę (80:85).

Litcargus
Ego Forte
Dovydas Braknys 29 PTS 34 Manvydas Statauskas
Matas Karoblis 13 REB 16 Andrius Birulinas
Matas Karoblis 7 AST 7 Ernestas Varakauskas

Antrosiose čempionato rungtynėse „Ego Forte“ surinko gerokai gausesnes pajėgas ir sugebėjo įrodyti savo pranašumą prieš „Baldų Arsenalo“ ekipą (83:76).

Trečioji šios grupės komanda čia pateko neįprasčiausiu būdu. Pirmojoje čempionato dvikovoje „BC Krintančios žvaigždės“ net 27 taškų persvara pralaimėjo „Synkarb“ kolektyvui 61:88, o antrojoje – nesulaukė savo varžovų  ir iškovojo pergalę be kovos 20:0.

Tokia pirmojo etapo kulminacija suvedė „Krintančias žvaigždes“ su didesnio kalibro komandomis, tačiau tuo pačiu užtikrino, kad Eriko Petriko vadovaujama ekipa Summer čempionate sužais maksimalų (6) rungtynių skaičių.  Tad bet kuriuo atveju perspektyvusis jaunimas tikrai turėtų būti dėkingas „JEPU“ vyrams už tokią netikėtą dovaną.

F grupė

Žiūrint iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šioje grupėje grumsis pačios silpniausios Summer pirmenybių ekipos. Tačiau pažvelgus į F grupės dalyvių sudėtis iliuzija išsisklaido.

Potenciali šio trejeto favoritė ir realiausia kandidatė į Summer‘D čempionato finalo ketvertą yra „JEPU“ komanda savo sudėtyje turinti ne vieną didžiulę patirtį turintį krepšininką ir tikrą vyšnią ant torto – LKL legendą Rolandą Matulį.

Dėmesio vertas ir „LabasPasauli.lt“ kolektyvas, kurį į priekį veda A lygos patirties turinti Kęstutis Bagdanavičius, vienas rezultatyviausių C lygos žaidėjų Giedrius Mikaila, o potencialiai padėti gali savo vertę A lygoje įrodyti spėję Eigirdas Keblikas ir Mindaugas Šeduikis.

Jeigu reikėtų lažintis, sakytume, jog būtent tarp „JEPU“ ir „LabasPasauli.lt“ užvirs didžiausia kova dėl pirmosios vietos. Tačiau tikrai nederėtų nurašyti „Baldų Arsenalo“ komandos, kuri gali tapti tamsiuoju F grupės arkliuku.

Pirmajame varžybų etape „Baldų Arsenalas“ patyrė dvi nesėkmes – itin apmaudžiai krito prieš „Litcargus“ vyrus (59:61) ir tik po atkaklios kovos nusileido tikrai neprastą sudėtį turinčiai „Ego Forte“ komandai (76:83).

Galbūt itin nedėkingi varžovai „baldininkams“ neleis pakovoti dėl pirmos pozicijos, tačiau esame tikri, kad Vladimir Mackevič auklėtiniai šioje grupėje tikrai patriukšmaus!

Beje, įdomu tai, kad šią grupę laimėjusi ekipa Summer‘D finalo ketverte varžysis su E grupės nugalėtojais ir veikiausiai neturės autsaiderės statuso!

NAUDINGIAUSI ŽAIDĖJAI

Vasaros čempionate sužaidus 20 rungtynių išryškėjo pirmieji lyderiai.

I divizionas

Naudingiausias Summer čempionato žaidėjas stipriausiųjų pusėje yra „Lynx“ atstovas Gediminas Povilauskas, per trejas sužaistas rungtynes vidutiniškai renkantis po 40,7 naudingumo balo.

Rezultatyviausio žaidėjo titulu mėgaujasi „Taurus“ atstovas Robert Subotkevič per dvejas sužaistas rungtynes vidutiniškai metantis po 30 taškų, daugiausiai kamuolių atkovoja jau minėtas G.Povilauskas (17), o daugiausia rezultatyvių perdavimų atlieka dar vienas „Lynx“ atstovas Kipras Urbanavičius (10,3).

II divizionas

Silpnesniųjų pusėje naudingiausiai žaidžia „Synkarb“ garbę ginantis G.Povilauskas vidutiniškai renkantis po 37 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai II divizione žaidžia „Nemenčinės“ snaiperis Ernest Kazjanin (27,5 tšk.), daugiausiai kamuolių atkovoja G.Povilauskas (18), o daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlieka „Baldų Arsenalo“ garbę ginantis Roman Blažko (9).

SEZONO REKORDAI

Asmeniniai

Daugiausiai taškų per vienerias rungtynes pelnė Robert Subotkevič (42), daugiausiai kamuolių atkovojo ir naują visų laikų Summer čempionatų rekordą pasiekė Ernest Naruševičius (35), daugiausia rezultatyvių perdavimų atliko Gediminas Povilauskas (15), daugiausia metikų blokavo atletiškasis Artūras Malichinas (6), daugiausiai baudų (100%) taiklumu įmetė ir dar vieną visų laikų Summer čempionatų rekordą pasiekė Justinas Marcinkevičius (9), daugiausiai klaidų padarė bei naują visų laikų Summer antirekordą pasiekė Roman Blažko (11),  o daugiausiai naudingumo balų surinko Gediminas Povilauskas (57).

Komandiniai

Daugiausiai taškų pelnė „Lynx“ (143), daugiausiai kamuolių atkovojo „Nemenčinė“ (65), daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko „Lynx“ (50), daugiausiai kartų metimus blokavo „Nol Semkers-Oaks“ (6), daugiausiai tritaškių per rungtynes įmetė SK „Oaks-Tirola“ (16), didžiausią pergalę šventė „Taurus“ vyrai savo varžovus įveikę net 46 taškų skirtumu, daugiausiai klaidų padarė „Baldų Arsenalas“ (29), daugiausiai naudingumo balų surinko „Lynx“ (209).