Summer‘B finale - įtikinama „Tirola Basketball“ pergalė

Antradienio vakarą finišavo GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamo Summer‘22 čempionato B taurės finalo ketvertas, kurio nugalėtoja tapo ir aukso medaliais pasidabino „Tirola Basketball“ ekipa.

Intriga didžiajame finale išgaravo dar pirmajame kėlinuke, kuriame „Tirola Basketball“ atstovai pademonstravo uraganišką puolimą ir susikrovė dviženklę persvarą (32:19).

Nors po pertraukėlės „Oplia-Autobroker“ atstovai bandė įnešti pokyčių į rungtynių dinamiką, tačiau užsikirtę pačių ginklai ne tik neleido priartėti prie varžovų, bet ir dvikovos pusiaukelėje nustūmė į dar didesnę prarają (30:50).

Antroje susitikimo dalyje jautėsi, kad abi komandos žaidžia įjungusios žemesnę pavarą.

Didžiulę persvarą turėję „Tirola Basketball“ vyrai tiesiog mėgavosi žaidimu ir realizavo beveik visas susikurtas progas.

Tuo tarpu „Oplia-Autobroker“ atstovai tarsi nebeįsikrovė emociškai po fantastiškai laimėto pusfinalio, tad šiaip ne taip atgaivinę puolimą visiškai nebekreipė dėmesio į gynybą.

Tad vienintelė šioje dvikovoje likusi intriga buvo ta, ar būsimiems čempionams pavyks peržengti 100 taškų ribą?

Tikslą „vežėjai“ pasiekė likus kiek mažiau nei dviems minutėms iki ketvirto kėlinuko pabaigos, tad vėliau abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus ir sulaukti finalinės sirenos paskelbusios įtikinamą „Tirola Basketball“ ekipos pergalę rezultatu 105:76.

Naudingiausiu Summer‘B finalo žaidėju buvo paskelbtas ir skanųjį OSHEE prizą gavo nugalėtojų ekipos aukštaūgis Kristupas Surgėlas, kuris dvikovoje dėl aukso pelnė 22 taškus (9/12 dvit.), atkovojo 18 atšokusių kamuolių ir surinko net 41 naudingumo balą.

Oplia-Autobroker
Tirola Basketball
Laimonas Brazauskas 25 PTS 26 Modestas Gilys
Audrius Drabavičius 7 REB 18 Kristupas Surgėlas
Aurimas Lukauskis 3 AST 6 Rokas Balbierius

Dvikova dėl trečiosios vietos, kurioje susigrūmė „Suraižos“ atstovai ir „BC Geležinio vilko“ garbę ginantys vyrai buvo gerokai karštesnė.

Pirmoje susitikimo dalyje savo sąlygas diktavo molėtiškių pagrindu sudaryta „Suraižos“ komanda, kuri sužaidus dešimt minučių turėjo 9 taškų (26:17), o įpusėjus dvikovai net 13 taškų pranašumą (49:36).

Vis tik, po didžiosios pertraukos „Geležinis vilkas“ kiek padidino rungtynių tempą, ėmė geriau išnaudoti savo priekinės linijos žaidėjus ir trečiojo kėlinuko pabaigoje sugebėjo atkurti intrigą (55:60).

Lemiamame ketvirtyje vyko savotiškas „katės ir pelės“ žaidimas, kuriame abi komandos gainiojosi viena kitą, tačiau rezultatas nuolat svyravo ties 5-7 taškų riba.

Likus žaisti 58 sek. po taiklaus Pauliaus Jasukaičio dvitaškio „Geležinis vilkas“ buvo priartėjęs vieno metimo atstumu (69:72).

Tačiau jau kitoje atakoje „Suraižos“ gynėjas Gediminas Rackevičius atsakė tuo pačiu (74:69), o per likusį dvikovos laiką nė vienai ekipai pasižymėti nebepavyko, tad pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė bronzinę molėtiškių pergalę rezultatu - 74:69.

Įdomu tai, kad „Geležinis vilkas“ šiame turnyre pralaimi jau antrą finalo ketvertą, nes praėjusią savaitę klubo dubleriai ketvirtą vietą užmė ir Summer‘C taurėje.

BC Geležinis vilkas
Suraiža
Giedrius Mikaila 25 PTS 27 Mindaugas Paulavičius
Giedrius Mikaila 11 REB 10 Dovidas Verikas
Ignas Stanislovaitis 4 AST 5 Ernestas Leišis

Pirmadienį vykusiuose pusfinaliuose į Mykolo Romerio universiteto sporto salę susirinkę žiūrovai tikrai nenuobodžiavo. Pirmojoje dvikovoje „Tirola Basketball“ vyrai tik po itin atkaklios kovos rezltatu 90:82 įrodė savo pranašumą prieš „Suraižos“ krepšininkus.

Suraiža
Modestas Gilys 28 PTS 23 Mindaugas Paulavičius
Kristupas Surgėlas 16 REB 11 Martynas Žala
Rokas Balbierius 5 AST 6 Ernestas Leišis

Tuo tarpu antrasis pusfinalis, kuriame susigrūmė „Oplia-Autobroker“ atstovai ir „BC Geležinio vilko“ vyrai tapo tikra Summer‘22 čempionato puošmena.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvę „Oplia-Autobroker“ vyrai lemiamame ketvirtyje pasileido plaukus ir likus žaisti 6:58 min. susikrovė įspūdingą 19 taškų pranašumą (79:60).

Tačiau tuomet „Geležinio vilko“ vyrai jau parodė, ką turi tarp kojų, o turėjo kažką pagamintą iš metalo esančio komandos pavadinime ir likusią kėlinuko dalį laimėję rezultatu 21:2 išplėšė pratęsimą - 81:81.

Papildomų penkių minučių metu jau savo sąlygas diktavo „Geležinio vilko“ vyrai, kurie likus kiek daugiau nei minutei turėjo šešių taškų pranašumą (91:85).

Tačiau tuomet jau atėjo metas savo vyriškumą pademonstruoti „Oplia-Autobroker“ ekipai, kuri vos per 30 sek. laimėjo atkarpą rezultatu 8:0 ir išsiveržė į priekį (93:91).

Nors po Giedriaus Mikailos dvitaškio „Geležinis vilkas“ dar buvo išlyginęs rezultatą (93:93), tačiau likus žaisti tris sekunde Laimonas Brazauskas smigė šaltakraujišką tolimą metimą išplėšusį fantastišką „Oplia-Autobroker“ ekipos pergalę - 96:93.