Šv.Valentino dieną - studentų komandų triumfas (foto)

Trečiadienio vakarą buvo ne tik švenčiama Šv.Valentino diena, bet ir įvyko dvejos GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos rungtynės, kuriose pergales šventė, nuo meilės reikalų atitrauktų studentų, ekipos.

Savo aikštėje žaidusi „Vilniaus universiteto“ (8-4) ekipa pasiekė mažytį revanšą už nesėkmę A.Makulavičiaus taurės ketvirtfinalyje ir antrą kartą šiame sezone įveikė SK „Ferimstos“ (3-8) ekipą, o tuo pačiu užbaigė antrojo rato kovas.

Beveik stipriausią sudėtį surinkę Rimanto Kaminsko auklėtiniai itin prastai pradėjo akistatą su negausiai susirinkusiais varžovais ir per pirmąsias dešimt minučių praleidę net 30 taškų buvo pasiųsti į nokdauną (23:30).

Antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai kiek sustygavo savo žaidimą ir atkūrė intrigą, o po fantastiškai gynyboje sužaisto trečiojo ketvirčio pagaliau perėmė iniciatyvą į savo rankas (73:66).

Lemiamame kėlinuke „Vilniaus universitetas“ išlaikė aukštą žaidimo tempą, tačiau akivaizdų energijos stygių jautę varžovai vis tiek bandė kabintis į rungtynes.

Visgi šįkart logika padarė savo, tad net nepademonstravę savo geriausio žaidimo VU studentai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu - 95:84.

Vilniaus universitetas
SK Ferimsta
Dovydas Rimkus 22 PTS 26 Laurynas Kirlys
Vincentas Adomaitis 14 REB 10 Lukas Bankieta
Dovydas Rimkus 6 AST 5 Julius Ščipokas
KOMENTARAI
Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Šiandien didelę įtaką turėjo tas, kad vyrai visiškai nesusikaupę buvo. Geriausias dalykas, kuris vakar įvyko rungtynėse tai, kad mes laimėjome. Norėjosi įvairesnių sprendimų puolime, tačiau labiausiai norėjosi kietos ir agresyvios gynybos.

Akivaizdžiai matėsi, kad nėra tokio darbo gynyboje, kurį norėčiau matyti tiek aš, tiek mūsų sirgaliai. Mes tikrai galime gintis, ką parodė tiek SKL, tiek LSKL ankstesnės kovos, bet nežinau, kodėl kartais studentai žaidžia kitaip.

Iki sezono kovų liko dar daug laiko, tad tikiuosi, kad per tą laiką vyrai išmoks pamokas ir svarbiausiose kovose parodys visiškai kitokį žaidimą. Visgi krepšinyje viskas prasideda nuo gynybos.

Gintaras Plytnikas, SK „Ferimsta“

Visų pirma, kaip jau tampa tradicija, susirenkam dėl įvairiausių priežasčių „avarinės“ sudėties. Apsisprendėme, kad į lenktynes su varžovais nesivelsim ir žaisim tikrą veteranišką krepšinį. Kas iš esmės sekėsi gerai ir jo dėka laikėmės ilgą laiko tarpą rungtynėse.

Pasiteisino ir rizikos taikytos prieš varžovus, tačiau žaidėjų trūkumas, centimetrų kelnėse neužteko, kad atsikovotume kamuolius ir pabaigoje atsiradęs nuovargis bei vietom nereikalingos emocijos leido varžovams išnaudoti tai ir susikrauti skirtumą greitose atakose.

Tikrai didžiuojuosi vyrais ir rungtynės atnešė daugiau pozityvo nei negatyvo. Laukiame trečiadienio, kuomet turėsime antras „tikras“ rungtynes sezone, kuriame arba keliauji tikslo link, arba lieki prie suskilusios geldos.

Antrosiose vakaro rungtynėse intrigos buvo gerokai daugiau, o jų nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Savo aikštėje žaidusi „Oaks-Tirola“ (8-3) ekipa tradiciškai prastai pradėjo rungtynes ir po dešimties minučių gavo skaudų antausį nuo „VILNIUS TECH“ (8-3) studentų - 13:25.

Visgi, vėliau Valdo Paukšto auklėtiniai atsitiesė, stabilizavo savo žaidimą ir ėmė pamažu vytis varžovus, kol likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes galiausiai išsiveržė į priekį (68:67).

Vis tik, kuomet jau atrodė, kad iki tikslo lieka visai nedaug „VILNIUS TECH“ gynėjas Mantas Vavilovas švystelėjo tolimą metimą (70:68), kuris sugrąžino svečiams trapią persvarą.

Likus pusei minutės Domantas Pikūnas dar buvo išlyginęs rezultatą (70:70), bet vėliau Džiugas Maslenikas pataikė šaltakraujišką dvitaškį dar kartą sugrąžinusi persvarą svečių komandai (72:70).

Per likusį dvikovos laiką „Oaks-Tirola“ dar bandė gelbėtis, tačiau pratęsimą išplėšti galėjęs Justo Maceikio metimas skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojusi studentų ekipa sulaukė finalinio teisėjo švilpuko paskelbusio dramatišką svečių ekipos pergalę - 72:70.

SK Oaks-Tirola
VILNIUS TECH
Justas Maceikis 17 PTS 25 Ignas Bilinskas
Justas Maceikis 9 REB 11 Ignas Bilinskas
Giedrius Giedra 5 AST 6 Mantas Vavilovas
KOMENTARAI
,
Gintaras Šerkšnas, „VILNIUS TECH“

Džiaugiamės iškovotu tašku, tačiau žaidimas tikrai nebuvo labai geras. Visų pirma todėl, kad neatsimenu, kuomet visus komandos narius turėjau treniruotėje, tad negalime daryti jokių korekcijų ir žaidžiame tik tam, kad žaistume.

Tad šiai dienai smagu dėl rungtynių rezultato, tačiau žiūrint į ilgalaikį procesą džiaugtis nėra kuo.