Titulas grįžta į Saulėtekį: VU po 4-erių metų pertraukos tapo A lygos čempione

Vilniaus universitetas A lygą laimėjo 4-ąjį kartą.

Šeštadienį Mykolo Romerio universitete finišavo 26-ojo GEALAN-SKL sezono A lyga. Po keturių metų pertraukos titulą į viršų kėlė Vilniaus Universiteto krepšininkai, finale 69:62 palaužę SK „Ferimstos“ krepšininkus.

Studentai užtikrintai pradėjo finalinį susitikimą ir sužaidus šešias su puse minutės įgijo dviženklį pranašumą (17:7), tačiau SK „Ferimsta“ varžovų per toli nepaleido ir iki kėlinio galo kiek sumažino atsilikimą (24:17).

Antrajame ketvirtyje SK „Ferimsta“ visiškai panaikino varžovų persvarą (33:32), tačiau iniciatyvos į savo rankas taip ir neperėmė – į pertrauką komandos išėjo VU krepšininkams turint 6 taškų pranašumą (42:36).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje kardinaliai nesikeitė, tik rezultatyvių atakų buvo mažiau. Edvino Justos auklėtiniai vėl pabandė priartėti prie varžovų ir po Tautvydo Kazimiero Vyšniausko dvitaškio komandas teskyrė 4 taškai (47:43), tačiau VU krepšininkai dar kartą truktelėjo į priekį bei prieš lemiamą ketvirtį įgijo 9 taškų pranašumą (53:44)

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo galingu Vytauto Saulio dėjimu, o tai užkūrė studentus lemiamam spurtui – laimėję pusantros minutės atkarpą 6:2 VU krepšininkai susikrovė 13 taškų pranašumą (59:46). Tačiau SK „Ferimsta“ neliko pėsti – į gerą studentų kėlinio pradžią atsakė laimėdami atkarpą 8:0 bei sumažindami atsilikimą iki penkių (59:54).

Tuomet iniciatyvos ėmėsi Kristupas Kenešis ir Matas Mačijauskas – jie kartu surinko 8 taškus, sugrąžino savo ekipai 13 taškų pranašumą (67:54) ir pasiuntė SK „Ferimstą“ į nokdauną. Per likusias tris minutes E. Justos auklėtiniams pavyko tik minimaliai priartėti ir sušvelninti galutinį rezultatą.

Čempionams K. Kenešis surinko 18 taškų, 15 pridėjo Vytautas Saulis, 11 – Kipras Urbanavičius. SK „Ferimstos“ gretose išsiskyrė Edvinas Ruzgas, surinkęs 19 taškų, Igno Juškevičiaus sąskaitoje – 13 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

Vilniaus universiteto komanda A lygos čempione tapo jau 4-ąjį kartą ir yra vienvaldė lyderė titulų lentelėje. Po pergalės VU Komandos treneris Rimantas Kaminskas šią komandą išskyrė savo kovingumu. „Visos mūsų čempioniškos komandos buvo kažkuo išskirtinės. Anksčiau galbūt turėjome daugiau aukšto meistriškumo krepšininkų, tai dabar turim labai kovingą komandą. Prieš sezoną su žaidėjais susidėliojome planus ir turiu pasidžiaugti, kad iki galo juos įgyvendinome“, - kalbėjo treneris.

Tuo tarpu SK „Ferimstos“ treneris E. Justa atviravo prieš sezoną tikėjęsis iškovoti titulą. „Matydami, kad praeitų metų varžovai „Stekas“ nebedalyvauja A lygoje, galvojome, kad bus lengviau, tačiau sezonas nebuvo paprastas. Daug mūsų žaidėjų žaidžia Regionų krepšinio lygoje, nesirinkdavome į rungtynes, reguliariajame sezone užėmėme tik septintąją vietą ir sugebėjome prasibrauti į finalo ketvertą. Kadangi sezonas užsitęsė, daug mūsų žaidėjų susiplanavo atostogas ir taip gavosi, kad į finalo ketvertą atėjome aštuoniese. Didžiausia pagarba šitam aštuntukui, kuris per dvi rungtynes atidavė visą save“, - po finalo teigė E. Justa.

Naudingiausiu finalinio ketverto krepšininku išrinktas VU atstovas Kristupas Kenešis.

Tuo tarpu bronzinius GEALAN-SKL A lygos medalius iškovojo „Nol Semkers“ kolektyvas. Jie po itin atkaklios kovos 84:80 palaužė Vilnius Tech krepšininkus.

„Nol Semkers“ pirmojoje rungtynių pusėje laikė vadeles savo rankose ir nuolat pirmavo, tačiau po ilgosios pertraukos Gintaro Šerkšno auklėtiniai spurtavo 14:5 ir persvėrė rezultatą savo naudai (54:51). Igno Bilinsko, kuris vien per trečiąjį kėlinį suvertė 15 taškų, tempiama komanda persvarą išlaikė iki pat kėlinio pabaigos (59:58).

Lemiame ketvirtyje studentai neskubėjo paleisti iniciatyvos – po Manto Vavilovo tolimo metimo Vilnius Tech susigrąžino 5 taškų pranašumą (67:62). Tačiau tuomet į lemiamą šturmą kilo Andrejus Tichonovas su Roku Grėbliūnu – jie dviese iniciavo „Nol Semkers“ komandos spurtą 11:3 ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai (73:70).

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes Evaldo Rastenio tolimas metimas sugrąžino į kovą Vilnius Tech krepšininkus (75:76), tačiau Domantas Jasionis atsakė taikliu dvitaškiu, Rapolas Raižys pridėjo dar du taškus ir „Nol Semkers“ įgijo 5 taškų persvarą, kurios per likusį laiką studentai taip ir nepanaikino.

Nugalėtojams A. Tichonovas pelnė 20 taškų, R. Raižys – 18, R. Grėbliūnas – 15. Vilnius Tech ekipai I. Bilinskas pelnė net 27, M. Vavilovas pridėjo 17 taškų, E. Rastenis – 16.

„Nol Semkers“ ekipai tai buvo pirmieji medaliai dalyvaujant A lygoje. Iki tol komanda buvo triumfavusi tik „Spring“ čempionatuose.

Po pergalės „Nol Semkers“ vyriausiasis treneris Karolis Kuliūnas džiaugėsi, jog komanda eilinį kartą pademonstravo kovotojų charakterį. „Mes ne kartą esame įrodę, kad mokame grįžti į rungtynes. Vakar pusfinalyje varžovus vijomės iš minus 25-ių, šiandien iš minus 5-ių teko grįžti. Jau vakar parodėme, kad turime tą charakterį, šiandien jį išlaikėme ir laimėjome“, - teigė K. Kuliūnas.

Tuo tarpu Vilnius Tech strategas G. Šerkšnas neslėpė nusivylimo savo komandos pasirodymu. „Kas norėjo labiau laimėti, tas ir laimėjo. Varžovai buvo šviežesni, nors mes rungtynes vakar baigėme ir anksčiau, noro rodė daugiau. Krepšinyje taip jau yra, kad kas daugiau įmeta, kad daugiau noro gynyboje rodo, tas ir laimi. Patys esame kalti“, - rungtynes komentavo treneris.

Po finalinio ketverto sezonas uždarytas pas GEALAN-SKL partnerius „Olympic Casino“.