Trečiadienio vakarą A lygos naujokų akibrokštai

Trečiadienio vakarą buvo sužaistos trejos GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose netrūko intrigos ir įdomių rezultatų.

Didžiausias staigmenas pateikę šiemet stipriausioje miesto lygoje debiutuojančios „Tirola-Oaks“ ir „Nol Semkers-Oaks“ komandos, kurios metė iššūkį elitinėms Vilniaus ekipoms.

Tikrą bombą naktinėse rungtynėse susprogdino Manto Finažonkovo treniruojama „Tirola-Oaks“ (1-1) komanda, kuri po itin dramatiškos kovos 90:88 palaužė praėjusio sezono sidabro medalių laimėtoją „Vilnius Tech“ (0-1) ekipą.

Studentai žymiai geriau pradėjo rungtynes ir įpusėjus joms turėjo keturių taškų persvarą (48:44).

Tačiau trečiajame kėlinuke „Tirola-Oaks“ atstovai padidino apsukas, „užbėgo“ oponentus ir per dešimt minučių pelnę net 32 taškus susikrovė apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (76:69).

Lemiamą kėlinuką „Vilnius Tech“ ekipa pradėjo galingu spurtu 9:0 po kurio buvo susigrąžinusi trapią persvarą (78:76).

Tačiau prie sienos priremti „ąžuoliukai“ sugebėjo atlaikyti spaudimą, realizavo beveik visas susikurtas progas ir pagrindinio laiko pabaigoje laimėję nervų karą šventė pirmąją sezono pergalę.

Ultimate Logistics-Oaks
VILNIUS TECH
Rokas Jankūnas 23 PTS 27 Benas Aleliūnas
Lukas Praskorys 8 REB 7 Aurimas Ruškys
Žygimantas Žiukas 6 AST 4 Aurimas Ruškys
KOMENTARAI
Mantas Finažonkovas, „Tirola-Oaks“

Sveikinu savo komandą su pergale. Vakar rungtynėse parodėme charakterį, atidavėme gynyboje širdis, išpildėme detales, kurios buvo akcentuojamos ir kurių šitoje komandoje yra reikalaujama.

Tie faktoriai ir lėmė mūsų pirmą pergalę prieš komandą, kuri yra viena favoričių laimėti čempionatą. Ačiū varžovams už gerą kovą!

Gintaras Šerkšnas, „Vilnius Tech“

Šiandien neturėjome savo pagrindinio aukštaūgio Igno Bilinsko, trūko Karolio Kvedaravičiaus, kuris įneštų proto, ne pagal savo galimybes sužaidė Andrius Juknevičius.

Žinoma, varžovai šiandien pataikė tikrai sudėtingus metimus ir pademonstravo neblogą krepšinį, tačiau dėl pralaimėjimo kalti esame mes patys.

Sezono starte patirti nesėkmę yra skaudu, kita vertus, gal šis pralaimėjimas taps šaltu dušu komandai.

Nedaug iki sensacijos trūko ir prieš tai toje pačioje Ekinstos salėje žaistoje akistatoje, kurioje čempionės titulą ginanti „Sporto namų“ (2-0) komanda tik lemiamo kėlinuko pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš ambicingąjį „Nol Semkers-Oaks“ (0-2) jaunimą.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo Karolio Kuliūno treniruojami „nolsemkeriai“, kurie puikiai išnaudojo savo lyderį Tomą Butrimą, propagavo greitą krepšinį ir įousėjus dvikovai mėgavosi dviženkle persvara (42:32).

Visgi, ilgosios pertraukos metu viskas apsivertė aukštyn kojom. Trečiajį ketvirtį „Sporto namų“ krepšininkai pradėjo atkarpa 13:2, kuri leido ne tik pavyti varžovus, bet ir persverti rezultatą savo naudai (55:54).

Nors šaltą dušą gavę „Nol Semkers-Oaks“ atstovai greit pakilo ant kojų, tačiau per likusią dvikovos dalį taip ir neįjungė aukštos pavaros, kuri leido jiems dominuoti rungtynių pradžioje.

Kita vertus, įspūdingą spurtą surengę Rolando Skaisgirio auklėtiniai irgi stabtelėjo, tad pečius surėmusios abi komandos iki pat dvikovos pabaigos žengė koja kojon neleisdamos viena kitai atitrūkti.

Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes „Nol Semkers-Oaks“ dar turėjo minimalią persvarą (71:70), tačiau tuomet „Oaks“ klube subrendęs Mindaugas Šeduikis švystelėjo taiklų tolimą metimą, kuris išvedė „Sporto namus“ į priekį (73:71).

Netrukus T.Butrimas išlygino rezultatą (73:73), bet jau kitoje atakoje Giedrius Giedra pralaužė varžovų gynybą ir sugrąžino „sportininkams“ kuklią dviejų taškų persvarą (75:73).

Nors K.Kuliūno auklėtiniai turėjo ne vieną progą persverti rezultatą, tačiau kone dvi minutes abi ekipos keitėsi netaikliais metimais, kol likus 46 sek. jau minėtas G.Giedra dviem baudų metimais padidino „Sporto namų“ atotrūkį (77:73).

Netrukus Rapolas Raižys kiek sušvelnino „nolsemkerių“ deficitą (75:77), o varžovų pražangą išprovokavęs G.Giedra prametė du baudų metimus, tačiau pergalę galėjęs išplėšti Rapolo Raižio metimas skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė antrąją R.Skaisgirio auklėtinių pergalę.

Sporto namai
Nol Semkers-Oaks
Jonas Elvikis 23 PTS 16 Tomas Butrimas
Giedrius Giedra 11 REB 10 Tomas Butrimas
Rolandas Skaisgirys 3 AST 5 Rapolas Raižys
KOMENTARAI
,
Domantas Petuška, „Nol Semkers-Oaks“

Po tragiško sezono atidarymo išvados buvo kažkiek padarytos. Žinoma, pralaimėjimas netenkina, bet progresas yra. Ko gero esminis rungtynių momentas buvo „Lietkabelio“ manevras su pralaimėtu trečiu kėliniu 9:19.

Iššvaistyta persvara ir tuomet kėlinuko pabaigoje patirtis nugalėjo. Progresas yra, reikia dirbti dar labiau ir pagaliau pasiimti pirmąją pergalę.

Antrą kartą pralaimėjome prieš varžovą, kurį butinai turejome nugalėti, trūksta labai žaidybinės praktikos. Akistatoje su „ISM universitetu“ buvo visiška tragedija. Tuo tarpu vakar bent kažkiek dalinomės kamuoliu, tad manau po truputė atsigausime.

Lengviausią pergaklę šventė KK „Losritos“ (2-0) kolektyvas, kuris dvikovos svečiuose net 31 taško skirtumu rezultatu 100:69 palaužė „Vilniaus kolegijos“ (0-2) ekipą.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, o antrojo kėlinuko viduryje studentai turėjo trijų taškų pranašumą (31:28).

Tačiau vėliau Genadijaus Kuliomino auklėtiniai šovė į priekį ir pelnę 9 taškus be atsako susikrovė apčiuopiamą pranašumą (37:31).

Nors Gedimino Bražionio diriguojama „Vilniaus kolegijos“ komanda dar buvo atkūrusi intrigą (35:37), tačiau netrukus „Losrita“ pridėjo dar vieną atkarpą 9:4 ir įpusėjus dvikovai pirmavo (46:39).

Po didžiosios pertraukos svečiai dar labiau padidino tempą tiek puolime, tiek gynyboje, tad sulig kiekviena minute takoskyra tarp komandų tik didėjo.

Trečio kėlinuko pabaigoje „Losrita“ turėjo 19 taškų (70:51), o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę net 31 taško skirtumu - 100:69.

Vilniaus kolegija
KK Losrita
Augustinas Mikštas 15 PTS 22 Tautvydas Pipiras
Augustinas Mikštas 9 REB 12 Domantas Pipiras
Mindaugas Vėta 4 AST 8 Tautvydas Pipiras
KOMENTARAI
Gediminas Bražionis, „Vilniaus kolegija“

Kalbant apie pirmas dvi rungtynes su „Steku“ ir „Losrtia“, tai teko susidurti su dvejomis geromis komandomis, kurios turi stiprius aukštus ar perimetro žaidėjus, tad mums sunku rasti kokių nors pranašumų.

Stengiamės žaisti greitą krepšinį, tad su „Steku“ atsilaikėme 1,5 kėlinuko ir galiausiai pralaimėjome 50 taškų skirtumu, tuo tarpu su „Losrita“ jau daugiau nei du kėlinukus žaidėme taip, kaip planavome.

Žaidimo kokybė gerėja, treniruočių procesas yra neblogas, tačiau kai tiek gynyboje, tiek puolime žaidžiame intensyviai, mes iš varžovų jėgų reikalaujame daug, tačiau patys atiduodame jų dar daugiau.

Todėl dėl nuovargo nusimuša sprendimų priėmimai, atsiranda klaidos ir mes papuolame į duobę. Taip pat žaidėjams dar sunku įvertinti, kad daugiau pastangų reikėtų įdėti ne puolant krepšį, o atvirkščiai - dirbant gynyboje, ypač tuomet, kai reikia vytis varžovus.

Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Norint laimėti reikia visada įdėti daug pastangų gynyboje, o mes dar ne visada norime tą daryti. Būtent dėl to pirmoje dvikovos dalyje žengėme koja kojon su varžovais.

Laimei, po didžiosios pertraukos parodėme daugiau noro gynyboje ir atsirado kitoks rezultatas. Aišku mūsų žaidime dar daug ko trūksta. Vakar labai daug skubėjome prieš spaudimą, kur vis dar įsiveliam į chaosą.

Be to, taiklumas iš toli pas mus vis dar vidutiniškas. Tikrai galime daug geresniu procentu sumesti metimus, nes jie iš esmės visi yra laisvi. Mes kartais dar kovojame su savo galvomis, kad nemestume pirmai progai pasitaikius, kai esi laisvas iš toli, nes visi varžovai mums leidžia mesti, o dar prasukus kamuolį rasti galimybę atakuoti iš arčiau.

Mes apie tai daug kalbame, kad reikia neskubėti su metimais ir smagu, kad šiose rungtynėse mes jau daugiau įvedinėjom kamuolį po krepšiu. Svarbu judėti į priekį link savo geresnės formos ir geresnio tarpusavio supratimo.