Trečiadienio vakarą A lygos naujokų akibrokštai

Trečiadienio vakarą buvo sužaistos trejos GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose netrūko intrigos ir įdomių rezultatų.

Didžiausias staigmenas pateikę šiemet stipriausioje miesto lygoje debiutuojančios „Tirola-Oaks“ ir „Nol Semkers-Oaks“ komandos, kurios metė iššūkį elitinėms Vilniaus ekipoms.

Tikrą bombą naktinėse rungtynėse susprogdino Manto Finažonkovo treniruojama „Tirola-Oaks“ (1-1) komanda, kuri po itin dramatiškos kovos 90:88 palaužė praėjusio sezono sidabro medalių laimėtoją „Vilnius Tech“ (0-1) ekipą.

Studentai žymiai geriau pradėjo rungtynes ir įpusėjus joms turėjo keturių taškų persvarą (48:44).

Tačiau trečiajame kėlinuke „Tirola-Oaks“ atstovai padidino apsukas, „užbėgo“ oponentus ir per dešimt minučių pelnę net 32 taškus susikrovė apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (76:69).

Lemiamą kėlinuką „Vilnius Tech“ ekipa pradėjo galingu spurtu 9:0 po kurio buvo susigrąžinusi trapią persvarą (78:76).

Tačiau prie sienos priremti „ąžuoliukai“ sugebėjo atlaikyti spaudimą, realizavo beveik visas susikurtas progas ir pagrindinio laiko pabaigoje laimėję nervų karą šventė pirmąją sezono pergalę.

Ultimate Logistics-Oaks
VILNIUS TECH
Rokas Jankūnas 23 PTS 27 Benas Aleliūnas
Lukas Praskorys 8 REB 7 Aurimas Ruškys
Žygimantas Žiukas 6 AST 4 Aurimas Ruškys
Mantas Finažonkovas, „Tirola-Oaks“

Sveikinu savo komandą su pergale. Vakar rungtynėse parodėme charakterį, atidavėme gynyboje širdis, išpildėme detales, kurios buvo akcentuojamos ir kurių šitoje komandoje yra reikalaujama.

Tie faktoriai ir lėmė mūsų pirmą pergalę prieš komandą, kuri yra viena favoričių laimėti čempionatą. Ačiū varžovams už gerą kovą!

Gintaras Šerkšnas, „Vilnius Tech“

Šiandien neturėjome savo pagrindinio aukštaūgio Igno Bilinsko, trūko Karolio Kvedaravičiaus, kuris įneštų proto, ne pagal savo galimybes sužaidė Andrius Juknevičius.

Žinoma, varžovai šiandien pataikė tikrai sudėtingus metimus ir pademonstravo neblogą krepšinį, tačiau dėl pralaimėjimo kalti esame mes patys.

Sezono starte patirti nesėkmę yra skaudu, kita vertus, gal šis pralaimėjimas taps šaltu dušu komandai.

Nedaug iki sensacijos trūko ir prieš tai toje pačioje Ekinstos salėje žaistoje akistatoje, kurioje čempionės titulą ginanti „Sporto namų“ (2-0) komanda tik lemiamo kėlinuko pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš ambicingąjį „Nol Semkers-Oaks“ (0-2) jaunimą.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo Karolio Kuliūno treniruojami „nolsemkeriai“, kurie puikiai išnaudojo savo lyderį Tomą Butrimą, propagavo greitą krepšinį ir įousėjus dvikovai mėgavosi dviženkle persvara (42:32).

Visgi, ilgosios pertraukos metu viskas apsivertė aukštyn kojom. Trečiajį ketvirtį „Sporto namų“ krepšininkai pradėjo atkarpa 13:2, kuri leido ne tik pavyti varžovus, bet ir persverti rezultatą savo naudai (55:54).

Nors šaltą dušą gavę „Nol Semkers-Oaks“ atstovai greit pakilo ant kojų, tačiau per likusią dvikovos dalį taip ir neįjungė aukštos pavaros, kuri leido jiems dominuoti rungtynių pradžioje.

Kita vertus, įspūdingą spurtą surengę Rolando Skaisgirio auklėtiniai irgi stabtelėjo, tad pečius surėmusios abi komandos iki pat dvikovos pabaigos žengė koja kojon neleisdamos viena kitai atitrūkti.

Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes „Nol Semkers-Oaks“ dar turėjo minimalią persvarą (71:70), tačiau tuomet „Oaks“ klube subrendęs Mindaugas Šeduikis švystelėjo taiklų tolimą metimą, kuris išvedė „Sporto namus“ į priekį (73:71).

Netrukus T.Butrimas išlygino rezultatą (73:73), bet jau kitoje atakoje Giedrius Giedra pralaužė varžovų gynybą ir sugrąžino „sportininkams“ kuklią dviejų taškų persvarą (75:73).

Nors K.Kuliūno auklėtiniai turėjo ne vieną progą persverti rezultatą, tačiau kone dvi minutes abi ekipos keitėsi netaikliais metimais, kol likus 46 sek. jau minėtas G.Giedra dviem baudų metimais padidino „Sporto namų“ atotrūkį (77:73).

Netrukus Rapolas Raižys kiek sušvelnino „nolsemkerių“ deficitą (75:77), o varžovų pražangą išprovokavęs G.Giedra prametė du baudų metimus, tačiau pergalę galėjęs išplėšti Rapolo Raižio metimas skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė antrąją R.Skaisgirio auklėtinių pergalę.