Trečiadienio vakarą - lengva „Riviles-Steko“ pergalė ir atgimstanti „Tegros“ ekipa

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose pasikartojo antradienio deja vu – buvo pasiekta viena lengva pergalė ir krito turnyro rikiuotės viršuje esanti ekipa.

Vakaro kovas pradėjo savo aikštėje žaidę „Vilniaus kolegijos“ (1-11) studentai ir „Rivile-Steko“ (7-6) komanda.

Pirmojo rato akistatoje studentai patyrė triuškinamą nesėkmę, todėl dabar į pagalbą pasikvietė geriausią savo žaidėją LSKL pirmenybėse Mantą Šerkšną.

Nors papildymas buvo tikrai solidus tačiau Stanislovo Radziulio treniruojama aikštės šeimininkų komandų varžovams priešinosi tik pirmajame kėlinuke (16:18).

Visgi, po trumpos pertraukėlės, banguotai pastaruoju metu žaidžianti „Riviles-Steko“ komanda, įjungė aukštesnę pavarą, išnaudojo savo greičio pranašumą ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (45:33).

Antroje susitikimo dalyje didesnių stebuklų neįvyko – žaidimo ritmą pagavę svečiai žaidė užtikrintai, neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą ir pamažu didino savo persvarą, kuri lemiamo kėlinuko viduryje pasiekė triuškinamą 33 taškų ribą (87:54).

Nors „Vilniaus kolegijai“ per likusį laiką pavyko nežymiai apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda studentų komandai, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė užtikrintą „Riviles-Steko“ pergalę rezultatu – 94:69.

Vilniaus kolegija
Rivile-Stekas
Mantas Šerkšnas 27 PTS 18 Andrej Tichonov
Karolis Bakanauskas 7 REB 21 Gediminas Povilauskas
Karolis Bakanauskas 4 AST 7 Laurynas Jacevičius
KOMENTARAI
,
Mindaugas Lapėnas, „Rivile-Stekas“

Prieš rungtynes su „Vilniaus kolegija“ visada būna pradžioje du klaustukai. Pirmas – kokią sudėtį turės studentai ir ką jie pasiūlys taktiškai. O antras – kas palygint tokiu ankstyvu metu ateis iš mūsų.

Sudėtinga kažką „skautinti“ ir susiplanuoti iš anksto. Surinkome, tą ką surinkome, vyrai atėjo motyvuoti, o tai – yra svarbiausia.

Vakar studentai stipriai spaudėsi po krepšiu, prisibijodami Gedimino Povilausko, o mūsų tolimi metimai sunkiai krito, todėl niekaip negalėjome atitrūkti. Iš kitos pusės prastai dirbom su Mantu Šerkšnu. Tiksliau nedirbom visai, o leidom jam žaisti savo krepšinį.

Kai kurie žaidėjai vis dar privengia fizinio kontakto, pasistumdymų, bet jei mes norim kelti kartelę, turim šioje vietoje keistis. Antrame kėlinuke užteko momentinės bangos, kai po didesnio susikaupimo po savo krepšiu, išėjom į greitas atakas ir atitrūkom dviženkle persvara.

Po didžiosios pertraukos buvom teisingame ritme, susikurdavome gerus momentus, tad vyrukai po eilės įtemptų rungtynių ir spaudimo pagaliau galėjo pasimėgauti lengvesniu scenarijum. Su gera psichologine nuotaika žengsime į sudėtingą savaitgalį RKL A, o tai šiai dienai yra svarbiausia.

Antrosiose vakaro rungtynėse buvo užfiksuota šiokia tokia staigmena. Dėl vietos atkrintamosiose kovojanti bei niūrioje 10-ojoje rikiuotės vietoje esanti „Tegros“ (4-9) komanda dvikovoje savo aikštėje sugebėjo įveikti turnyro lentelės viršuje esantį „ISM universiteto“ (10-3) kolektyvą ir šventė jau trečią pergalę iš eilės.

Nors ginklus surėmė skirtinguose lentelės poliuose esančios komandos, tačiau kova aikštėje priminė rikiuotės kaimynių mūšį, o iniciatyvą didžiąją laiko dalį savo rankose laikė potencialios autsaiderės etiketę turėjusi „Tegros“ ekipa.

Sužaidus dešimt minučių aikštės šeimininkai turėjo vos vieno taško pranašumą (28:27), o tritaškiu antrąjį kėlinuką pradėję „ISM universiteto“ atstovai jo pradžioje buvo išsiveržę į priekį (30:28).

Tačiau netrukus „Tegros“ ekipa susigrąžino rungtynių vairą į savo rankas, atitrūko nuo varžovų ir įpusėjus dvikovai turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (52:43).

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai toliau žaidė užtikrintai, išnaudojo savo ūgio bei patirties pranašumą ir neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

Tiesa, likus žaisti 28 sek. studentai buvo prigavę per anksti atsipalaidavusius varžovus ir priartėję iki keturių taškų (85:89), tačiau per likusį dvikovos laiką taškus rinko tik „Tegros“ ekipa, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė pelnytą aikštės šeimininkų pergalę rezultatu 93:85.

Nežinia, kaip viskas klostysis toliau, tačiau bent jau antrojo rato pradžia „Tegros“ vyrams turėtų būti įkvepianti – praėjusią savaitę Audriaus Virbicko vadovaujama ekipa pasiekė skambų revanšą prieš MRU atstovus, o dabar ganėtinai užtikrintai palaužė vos trečiąją nesėkmę patyrusią „ISM universiteto“ komandą.

Įdomus faktas: tokia įvykių eiga labai primena 2016-2017 m. sezoną, kurio pusiaukelę „Tegra“ pasitiko būdama turnyro lentelės dugne, o baigė – su čempionų taure rankose.

Tegra
ISM universitetas
Vaidas Bendikas 20 PTS 21 Lukas Buitkus
Pavelas Braknys 8 REB 16 Karolis Ražukas
Giedrius Marčiukaitis 6 AST 5 Karolis Bielskis
KOMENTARAI
,
Marius Pavlovski, „ISM universitetas“

Pirmiausia norėtumėm pasveikinti „Tegrą“ su pergale. Nors turnyrinėje lentelėje varžovai žemai stovi, tačiau vakar beveik pilnai susirinko ir parodė charakterį.

Mes su vyr. treneriu Gintaru Pociumi sakėme, kad toks pralaimėjimas po šešių pergalių iš eilės serijos duos daugiau naudos nei žalos. Sporte kartais reikia laiku pralaimėti.

Šiandien prastai pataiklėme, be to mūsų lyderis Rokas Balbierius gavo traumą rungtynių viduryje ir tai buvo pagrindiniai pralaimėjimo faktoriai.

O kitą savaitę laukia sunki dvikova prieš „Sporto namų“ kolektyvą, kurioje bandysime atsigriebti ir sugrįšti į pergalių kelią.