Trečiadienio vakarą - pusantrų metų laukta „Legiono“ pergalė ir dramatiškas VGTU išsigelbėjimas

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje nestigo įdomių akcentų, o visus juos nustelbė net 1,5 metų laukta „Legiono“ pergalė.

Pastarąjį kartą „legionieriai“ buvo laimėję dar 2018 m. kovo 12 d., kuomet rezultatu 93:90 buvo įveikta silpniausia 2017-2018 m. sezono A lygos ekipa „LEU-Šviesos“ komanda.

O tuomet sekė įspūdinga 28 pralaimėjimų iš eilės serija, kurią R.Kalesnyko auklėtiniai nutraukė daugiau nei įspūdingu rungtynių finišu.

Svečiuose žaidę Raimundo Kalesnyko treniruojami „Legiono“ (1-6) krepšininkai didžiąją rungtynių dalį vijosi „Vilniaus kolegijos“ (1-6) studentus, o likus žaisti dešimt minučių turėjo dviženklį deficitą (57:68).

Tačiau lemiamame kėlinuke „Legiono“ ekipa sulaukė savo šlovės valandos ir vos per dešimt minučių pelniusi, įsiklausykite, net 41 (!) tašką sugebėjo ne tik likviduoti turėtą deficitą, bet iš švęsti bene pusantrų metų lauktą pergalę – 98:88.

Vilniaus kolegija
Legionas
Edvinas Lebeckas 23 PTS 27 Artūras Karapetian
Augustinas Mikštas 9 REB 9 Darius Kiminius
Karolis Bakanauskas 6 AST 6 Artūras Karapetian
KOMENTARAI
Stanislovas Radziulis, „Vilniaus kolegija“

Lemiamame kėlinuke gynyboje visiškas nesusikalbėjimas buvo. Paskui po rungtynių persirengimo kambaryje ilgai apie tai kalbėjome. Be to, nusiteikimo trūko. Prieš rungtynes jautėsi, kad komanda varžovus pasirengusi „užmėtyti kepurėmis“, tad nieko nuostabaus, jog galutinis rezultatas toks, kokį matome.

Dvikovą pradėjome visai neblogai, tačiau vyrai paskui pradėjo labai skubėti, mesti neparuoštus metimus, tuo tarpu šaltakraujiškiau žaidę varžovai pradėjo pamažu mažinti deficitą.

Iš pradžių laikėmės, tačiau kai „Legiono“ krepšininkai įgavo pagreitį jau labai sunku buvo juos išmušti iš žaidybinio ritmo.

Raimundas Kalesnykas, „Legionas“

Tris kėlinukus žaidėme ne krepšinį, o kažkokį chaosą, nes labai sunkiai sekėsi užpulti. Be to, gynyboje buvo didelės bėdos. Sakiau vyrams, kad turime lipti ant kamuolių ir kovoti, tačiau to nebuvo.

Po trečio kėlinuko buvo labai piktas ir daviau ultimatumą komandai: arba žaidžiat, arba skirstomės. Panašu, kad mano žodžius vyrai suprato. Lemiamame ketvirtyje susitvarkė gynyba, o kai tai įvyko, tuomet ir puolimas pasitaisė. Fantastiškai pasitaisė!

Anksčiau visuomet žaisdavom gerai rungtynių pradžias, o šiandien pagaliau pabaigą sužaidėm. Mano tikslas – ugdyti žaidėjus. Tikiu, kad šis projektas yra ilgalaikis ir mes suteikdami daug laiko jaunimui po kelių metų galime suformuoti labai neblogą komandą.

Šiuo metu iki tobulumo daug trūksta, tačiau turėsim treniruotes su naujais žaidėjais ir manau viskas bus gerai.

Žadėjau, kad iškovosime pergalę, tad smagu, jog pažadą gana greitai pavyko įgyvendinti. Jei tokią sudėtį būčiau turėjęs anksčiau, manau ir pergalių būtų žymiai daugiau.

Kai turėsime stabilų dvyliktuką, bus kokybiškos treniruotės ir kokybiškas žaidimas. O tuomet ir rezultatai stabilesni atsiras.

Džiaugiuosi už komandą, kuris rodo norą, kovoja ir sugeba pasiekti užsibrėžtus tikslus. Juolab, kad varžovas šiandien buvo tikrai stiprus.

Sunkią pergalę šventė ir laimėję septintą kartą paeiliui vienvaldžiais A lygos lyderiais tapo VGTU (7-0) krepšininkai svečiuose tik po nepaprastai atkaklios kovos palaužę iš turnyro rikiuotės dugno neišsikapstančią „Tegros“ (1-6) komandą.

Nors rikiuotėje abu kolektyvus skiria ištisa praraja, tačiau Igno Pagalio auklėtiniai kaip reikiant kibo varžovams į atlapus.

Didžiąją rungtynių dalį aikštės šeimininkai kontroliavo situaciją ir mėgavosi nežymia 3-5 taškų persvara, o sužaidus tris ketvirtadalius rungtynių „Tegra“ turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (62:55).

 Vis tik, lemiamame kėlinuke trumpą atsarginių suolelį turėjusiam „Tegros“ kolektyvui akivaizdžiai „nuseko baterija“, tuo tarpu savo energiją išnaudoję studentai per dešimt minučių pelnė net 30 taškų, persvėrė rezultatą savo naudai ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu – 85:77.

Vaidas Bendikas 27 PTS 35 Evaldas Rastenis
Vitalij Lukša 17 REB 7 Evaldas Rastenis
Žilvinas Pareigis 7 AST 8 Evaldas Rastenis
KOMENTARAI
Ignas Pagalys, „Tegra“

Sveikinam VGTU komandą su pergale. Varžovai agresyviai gynėsi visas rungtynes, nes matė, kad mes buvome vos šešiese. Tai buvo protingas sprendimas, kuris leido mus išvarginti.

O mano vyrai tikri šaunuoliai. Atsilaikyti su tokiomis pajėgomis beveik visas rungtynes žaidžiant tokiu aukštu intensyvumu prieš tikrai pajėgius varžovus yra beprotiškai sunku.

Paskutinėmis dvikovos minutėmis rezultatas dar buvo apylygis, tačiau išsibaudavome, likome keturiese prieš penkis ir tuomet viskas tapo aišku. Jeigu būtume su pilna rotacija, manau, kad rungtynės tikrai galėjo pasibaigti kitaip.

Gintaras Šerkšnas, VGTU

Norėjo mane vyrai sunervuoti mane prieš miegą ir jiems tai puikiai pavyko. Iškovojome dar vieną pergalę ir kol sekasi, negaliu sakyti, kad kažkas blogai. Tačiau tikrai nedemonstruojame tokio žaidimo, kokį turėtų rodyti turnyro lentelės lyderiai.

Net nežinau ką sakyti. Išsikeikiau jau vakar, nes jei būtų „Tegra“ turėjusi bent vieną padoresnį žmogų viskas veikiausiai kiek kitaip būtų pasibaigę.

Varžovų nespaudė jokia atsakomybė, žaidimas „ėjo“, o mes didžiąją dvikovos dalį prastai atrodėme. Tiek pirmoje, tiek antroje susitikimo dalyje įmetėm vienodai, laimei po didžiosios pertraukos bent gynyba pasitaisė.

Kol kas labiausiai žaidimo „su galva“ pasigendu. Keista, kai ilgai komandoje esantys žmonės sugeba pamiršti derinius. Pasitaiko ir taip pas mus.

Pirmenybių starte pralaimėję „ISM universiteto“ komandai „Sporto namai“ (5-1) nusprendė nebejuokauti ir pajungę brolius Lavrinovičius ėmė šluoti visus nuo kelio.

Šviežiausia LavTwins gvardijos auka tapo praėjusio sezono bronzos medalininkė „Rivile-Steko“ (3-4) komanda, kuri savo aikštėje žaistoje dvikovoje buvo įveikta net 17 taškų persvara – 88:71.

Susitikimo pradžioje žymiai geriau atrodė svečių komanda, kuri penkias pirmąsias minutes diktavo savo sąlygas ir vienu metu turėjo septynių taškų pranašumą (13:6).

Tačiau tuomet „Sporto namai“ įjungė aukštesnę pavarą, pirmąjį ketvirtį užbaigė spurtu 15:3 ir sužaidus dešimt minučių jau buvo priekyje (21:16).

Nors vėliau „Rivile-Steko“ vyrai dar bandė priešintis, tačiau pavyzdinį žaidimą demonstravusi aikštės šeimininkų ekipa sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų ir didino savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko pabaigoje buvo pasiekusi įspūdingą 21 taško ribą (59:38).

Lemiamame kėlinuke visi suprato, kad stebuklų trečiadienio vakarą nebus, tad abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinio teisėjo švilpuko paskelbusio penktą iš eilės „Sporto namų“ komandos pergalę.

Sporto namai
Rivile-Stekas
Kšyštof Lavrinovič 24 PTS 15 Vaidotas Jatulevičius
Darjuš Lavrinovič 17 REB 13 Gediminas Povilauskas
Darjuš Lavrinovič 5 AST 9 Dominykas Gružinskas
KOMENTARAI
,
Mindaugas Lapėnas, „Rivile-Stekas“

Pralaimėjimas nelygus pralaimėjimui, jei tu iš to kažką pasiėmi. Sezono pradžioje ta lentelė ir taškai nėra tokie svarbūs kaip komandinio braižo ir tarpusavio ryšių formavimas.

Aš tikiu, kad mes dedam mažus žingsnelius į priekį, nors aišku norėtųsi jų didesnių. Juolab, kad „Sporto namai“ šiemet visa galva pajėgesni nei praėjusiais metais ir čia nebėra ką pridurti. Norint eit su jais lygiai reikia įdėti ne 100, o 120 procentų pastangų, griūt ant kiekvieno kamuolio, kibt jiem į gerkles ir nieko nedalint už dyką.

Vakar didžioji dalis žmonių parodė didelį norą, tačiau mąstymo klaidų dar yra perdaug. Reikia neprarast kantrybės, eit užsibrėžta linija, o jeigu ji neperdaug ryški - pabraukti storesniu flomasteriu.

Dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją nutraukė „ISM universiteto“ (5-2) komanda, kuri dvikovoje svečiuose netikėtai lengvai 86:65 palaužė „Ryto-MRU“ (3-4) jaunimą ir iškovojusi penktąją pergalę pakilo į ketvirtąją turnyro rikiuotės vietą.

Dar pirmajame kėlinuke Gintaro Pociaus treniruojama ISM komanda pasiuntė varžovus į nokdauną ir sužaidus dešimt minučių mėgavosi dviženkle persvara (24:11).

Nors vėliau jaunimas akivaizdžiai sustygavo savo žaidimą ir pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį, tačiau tai buvo viskas, ką Gintauto Reginos auklėtiniams pavyko padaryti trečiadienio vakarą.

Fiziškai stipresni svečiai žaidė greitai, aršiai grūmėsi dėl atšokusių kamuolių, be didesnio vargo išsaugojo susitikimo pradžioje įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

Rytas-MRU
ISM universitetas
Aras Valenta 13 PTS 17 Karolis Ražukas
Armandas Plintauskas 7 REB 6 Karolis Ražukas
Vincentas Adomaitis 3 AST 5 Lukas Buitkus