Trečiadienio vakarą - rekordai ir netikėtos pergalės

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje kaito atmosfera, nes buvo sužaistos net ketverios rungtynės, kuriose netrūko įdomių akcentų, rekordų ir labai įdomių rezultatų. Tad apie viską iš eilės.

Bene didžiausią vakaro staigmeną pateikė „Tegros“ (7-10) kolektyvas dvikovoje svečiuose be didesnio gailesčio rezultatu 88:74 sutriuškino nepilnos sudėties žaidusį „Sporto namų“ (13-4) kolektyvą ir pagaliau įšokęs į atkrintamųjų zoną.

Aikštės šeimininkai vertėsi vos su 7 krepšininkais ir neturėjo kone visų svarbiausių savo komandos narių, tad dėl vietos atkrintamosiose kovojanti „Tegros“ ekipa negalėjo praleisti progos pasiimti lengvą tašką.

Dar pirmajame kėlinuke Egidijaus Ženevičiaus auklėtiniai įgijo dviženklę persvarą (28:16), kurią dvikovos pusiaukelėje pavertė triuškinama (54:30).

Po didžiosios pertraukos svečiai nemažino apsukų, tad trečiojo kėlinuko pabaigoje viskas visiems buvo aišku (77:46).

Puikiai suprasdami, kad pergalė iš rankų nebeišslys „Tegros“ krepšininkai lemiamame kėlinuke leido pasireikšti savo atsarginiams, tad gavę progą įkvėpti gaivaus oro „Sporto namai“ pakovojo dėl garbės, ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda skaudžią nesėkmę patyrusiai aikštės šeimininkų komandai.

Šioje dvikovoje „Sporto namai“ pataikė net 12 tritaškių, tačiau koją aikštės šeimininkams pakišo tiesiog tragiškai pataikymas iš dviejų taškų zonos (10/35 dvit., 28,5%).

Tuo tarpu „Tegros“ stovykloje nuotaikos kur kas linksmesnės – iškovoję trečią pergalę iš eilės E.Ženevičiaus auklėtiniai įsitaisė aštuntoje turnyro rikiuotės pozicijoje, o prieš devintoje vietoje esančią MRU komandą jau yra užsitikrinę tarpusavio rungtynių pranašumą.

Sporto namai
Tegra
Jonas Elvikis 26 PTS 16 Paulius Naraškevičius
Remigijus Deveika 8 REB 12 Vitalij Lukša
Žygimantas Sirvydas 5 AST 5 Vaidas Bendikas

Antrą pergalę per tris dienas šventė „Vilniaus universiteto“ (13-5) ekipa, kuri netikėtai lengvai rezultatu 93:73 palaužė sekmadienį A.Makulavičiaus taurę iškovojusią SK „Ferimstos“ (12-6) komandą.

Svarbiausi rungtynių įvykiai klostėsi pirmajame kėlinuke, kuomet puikią energiją aikštėję pademonstravę VU studentai gana greitai atitrūko nuo stringančios varžovų komandos ir sužaidus dešimt minučių pirmavo triuškinama 17 taškų persvara (29:12).

Nors vėliau svečiai atsitokėjo ir pradėjo demonstruoti sau būdingą žaidimą, tačiau viskas, ką „Ferimstos“ vyrams pavyko padaryti, tai keletą kartų priartėti iki pavojingos 7 taškų ribos (61:68, 63:70).

Visgi vos pajutę pavojų aikštės šeimininkai greitai perrikiuodavo savo pajėgas aikštėje, imdavo išnaudoti sezono rungtynes žaidusį Dominyką Bučą ir per keletą akimirkų susigrąžindavo dviženklę persvarą.

Iki lemiamo kėlinuko vidurio „Ferimsta“ dar bandė kandžiotis, tačiau paskui svečiai nuleido rankas, susitaikė su pralaimėjimu ir per likusį susitikimo laiką ramiai laukė kančias nutrauksiančios finalinės sirenos.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė fantastiškai žaidęs D.Bučas, kuris 36 min. pelnė 38 taškus, atkovojo 11 atšokusių kamuolių ir surinko net 46 naudingumo balus. Beje, tai buvo rezultatyviausios VU vidurio puolėjo rungtynės karjeroje.

Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Pastaruoju metu kai kurie komandos nariai, kurie žaidžia RKL pirmenybėse gauna nemažą krūvį. O mes ir taip nesame labai fiziškai stiprūs. Paradoksas, tačiau nepaisant nuovargio šią savaitę žaidėme su lyderiais ir abi laimėjome.

Abi dvikovas pradėjome gerai, tačiau paskui praradome koncentraciją gynyboje, tačiau mes abu kartus atsilaikėme. Kaip ir pirmadienį, taip ir vakar laiku susikaupėme, o svarbiausia – sugebėjome apsiginti, ypač, prieš varžovų lyderį Edviną Ruzgą.

Tiesiog vakar „Ferimstos“ metikai buvo išjungti, o kiti - nerado kelių mūsų krepšio link. Vėl labai padėjo tai, kad buvo teisingas nusiteikimas. Jau buvau sakęs anksčiau, kad tai – vienas svarbiausių dalykų rungtynėse. Šią savaitę norėjosi atkaklesnių dvikovų. Bet nesigavo. Tačiau iškovotos dvi pergalės, o tai – svarbiausia.

Kita vertus, dabar ir žaidėme pagrindine sudėtimi, o kai žaidžiam su pagrindu atrodom labai neblogai.

Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Vakar visiškai nepasiruošėm ir nenusiteikėm rungtynėmis, tiek aš tiek visas kolektyvas. Pirmam kėlinyje matėme tik vieną komanda, tad tas kėlinys nusprendė rungtynių baigtį.

Puiki pamoka, kurį įvyko laiku ir vietoje. Sudėties neturėjimas turėjo įtakos galutiniam rezultatui, tačiau tikiuosi kiekvienas padarysim teisingas išvadas, nustosim kaltinti vieni kitus ir kitos rungtynėse turėsim kitą rezultatą.

Žinant mūsų charakterį, kurį pamatėme antroje rungtynių dalyje po pykčių viskas ateityje bus gerai. Sveikiname varžovus, pralaimėjome mūšį bet ne karą.

Trečiadienio vakarą ketvirtą nesėkmę iš eilės patyrė „Ryto-MRU“ (5-13) jaunimas, kuris dvikovoje savo aikštėje po gana atkaklios kovos 60:65 nusileido pastaruoju metu stringančiai „ISM universiteto“ (13-5) komandai.

Svečiai puikiai pradėjo rungtynes, o įpusėjus joms pirmavo 35:21. Tačiau po didžiosios pertraukos Gintauto Reginos treniruojamas jaunimas ėmė aktyviau dirbti gynyboje, tiksliau išnaudoti susikurtas progas, o tai padėjo gerokai priartėti prie varžovų bei atkurti rungtynėse intrigą ir keletą kartų buvo priartėjęs iki pavojingos 5 taškų ribos (40:45, 42:47).

Visgi didžiulį pranašumą iššvaistę ISM atstovai nepalūžo, išlaikė susitikimo kontrolę savo rankose ir išsaugoję trapią persvarą iki pagrindinio laiko pabaigos šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.