Trečiąkart paeiliui laimėję „Gerbiamieji“ kartoja jonaviečių pasaką LKL pirmenybėse

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose žaidė net trys čia debiutuojančios komandos.

Tik šiemet suformuota „Gerbiamųjų“ komanda kol kas kartoja Jonavos komandos pasaką kuriamą LKL pirmenybėse ir rėmina nuotrauką su komandos pavadinimu pirmoje vietoje.

Tuo tarpu po šešių metų pertraukos naujas aprangas gavusi „Ferimstos“ komanda blaškėsi tik dvikovos pradžioje, kuomet protokole teko keisti kone pusę žaidėjų numerių, tačiau aikštelėje žaidė užtikrintai ir pasiekė įtikinamą pergalę.

Broliai Lavrinovičiai atliko po dvigubą dublį ir kartu sudėjus pelnė 37 taškus, tačiau jų vedama „Lidl Lietuva“ (2-3) komanda pačioje pagrindinio laiko pabaigoje patyrė aomaudžią nesėkmę savo aikštėje pripažindami iki tol nepralaimėjusios „Gerbiamųjų“ komandos pranašumą 82:83.

Nors svečiai didžiąją dvikovos dalį buvo priekyje, tačiau pačioje pagrindinio laiko pabaigoje „Lidl Lietuva“ ekipai pavyko perimti iniciatyvą, o likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes aikštės šeimininkai turėjo apčiuopiamą 6 taškų pranašumą (80:74).

Vis tik tuomet įsibėgėję „Gerbiamieji“ pelnė net devynis taškus be atsako ir likus žaisti 51 sek. vėl atsidūrė priekyje (83:80).

Per likusį dvikovos laiką Dustan Mureira Santo Tomas dviem baudų metimais sušvelnino rezultatą (82:83), o po netaiklaus Tautvydo Paliukėno metimo aikštės šeimininkai dar turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau lemiamas D.M. Santo Tomas tritaškis skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Gerbiamųjų“ pergalę - 83:82.

Lidl Lietuva
Vėl Tie Patys
Kšyštof Lavrinovič 20 PTS 19 Robert Subotkevič
Darjuš Lavrinovič 13 REB 4 Robert Subotkevič
Laurynas Samėnas 5 AST 5 Tautvydas Paliukėnas
KOMENTARAI
Rokas Kinderevičius , „Gerbiamieji“

Tikrai smagios, įtemptos rungtynės. Nesusitvarkėme su broliais, tačiau mūsų tikslas buvo uždaryti kitus žaidėjus, kas gan gerai pavyko.

Neturėjome komandos lyderio Roko Jukonio, tačiau jo netektį puikiai kompensavome komandiniu žaidimu, taip pat mums negalėjo padėti komandos vairininkas Raimundas, tad rungtynių pabaigoje buvome priversti įsiveržti į priekį ir leisti varžovams kurti paskutinę ataką, nes neturėjome derinio lemiamam išpuoliui. Tikimės iki sezono pabaigos išlaikyti vieno taško pranašumą prieš likusias komandas.

Antrose vakaro rungtynėse savo aikštėje žaidusi „Ferimsta“ (2-1) egzaminavo SK „Oaks-Tirola“ (1-2) kolektyvą ir šventė triuškinamą pergalę rezultatu 84:67.

Prieš kiek daugiau nei mėnesį šios komandos buvo susitikusios SKL „Rudens taurėje“, o tuomet lengvą pergalę rezultatu 85:73 šventė „Ferimstos“ vyrai.

Pirmadienio vakarą viskas vyko pagal labai panašų scenarijų. Aikštės šeimininkai galingai startavo (11:0), tačiau vėliau kiek stabtelėjo ir leido varžovams atkurti intrigą (21:16).

Nors vėliau „ąžuolai“ bandė keisti tiek puolimo, tiek gynybos schemas, tačiau „Ferimstos“ vyrai gana užtikrintai laikė atstumą, o po spurto lemiamo kėlinuko viduryje net buvo pasiuntė varžovus į nokdauną (84:54).

Ant kojų pakilę „Oaks-Tirola“ vyrai pakovojo dėl garbės, dvikovą baigė galingu spurtu 13:0 ir apkarpė gėdingą deficitą, tačiau tai buvo viskas, kuo A lygos debiutantai galėjo pasidžiaugti pirmadienio vakarą.

SK Ferimsta
SK Oaks-Tirola
Darius Kibildis 20 PTS 18 Giedrius Giedra
Ignas Juškevičius 12 REB 8 Domantas Pikūnas
Andrius Gaidys 4 AST 5 Domantas Pikūnas
KOMENTARAI
Valdas Paukštas, SK Oaks-Tirola

Sunkios rungtynės, kuriose jautėmės sunkiai, neradom lengvumo, užtikrintumo. Kažkaip toks jausmas, kad vargom visas rungtynes. Ir vėl grįžom prie savų bėdų - pataikymo, labai prastai metėm. Viską sudėjus turim tokį rezultatą.

Gintaras Plytnikas , SK Ferimsta

Na smagu pratęsti pergalių seriją, o tai padaryti su naujomis šviežiai "iškeptomis" aprangomis, kurių laukėme nuo tada, kai Martonas kėlė A lygos taurę į viršų.

Gana lengvos rungtynės kokių reikėjo mums. Trečiam kėlinyje jau ko gero nugalėtojas buvo aiškus, ko pasekoje galėjome pasižaisti visi, išsibandyti ant suolelio per savaitę išgirstus anekdotus ir gerai praleisti laiką. Puikus nusiteikimas, pergalė ir judam toliau link kito pergalingo šokio.