Trijų pratęsimų trileryje - dramatiška karių pergalė

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos vienos įspūdingiausių rungtynių stirpiausioje miesto lygoje per pastaruosius kelerius metus, o tam, kad paaiškėtų nugalėtojas prireikė net 55 minučių kovos.

Savo aikštėje žaidusi „Nol Semkers-Oaks“ (5-5) komanda priėmė pastaruoju metu ne pačią geriausią formą demonstravusią „LKA-Karys“ (3-9) ekipą ir žvelgiant į turnyro lentelę turėjo aiškios favoritės statusą.

Sužaidus dešimt minučių atrodė, kad sensacija šiose rungtynėse nekvepia, nes fantastišką pirmą kėlinuką sužaidę „nolsemkeriai“ greitai įgijo dviženklį pranašumą (26:14).

Vis tik, po trumpos pertraukėlės kariai ėmė kiečiau gintis, o toks žaidimo pokytis leido pristabdyti varžovus ir net pusiau nurėžti turėtą deficitą (33:39).

Nors antroje susitikimo dalyje aikštės šeimininkai tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose, o trečiojo kėlinuko viduryje net buvo įgiję triuškinamą 16 taškų pranašumą (58:42), tačiau ginklų nesudėję kariai sugebėjo išlikti rungtynėse.

Išskirtinį kovingumą pademonstravę svečiai išlaikė kovinį atstumą, o po spurto lemiamo kėlinuko pabaigoje ėmė svilinti varžovams padus. Maža to, likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės kariai išsiveržė į priekį - 69:68.

Tiesa, prie sienos priremti „Nol Semkers-Oaks“ vyrai sugebėjo susigrąžinti pranašumą (72:69), bet likus žaisti vos 7 sek. praleido skaudų Mariaus Valkausko dūrį po kurio rezultatas tapo lygus 72:72, o komandoms teko žaisti pratęsimą.

Itin nerezultatyvioje papildomų penkių minučių atkarpoje vėl sąlygas diktavo Karolio Kuliūno auklėtiniai, tačiau istorija pasikartojo - likus žaisti kiek daugiau nei 20 sek. aikštės šeimininkai turėjo trijų taškų pranašumą (81:78), tačiau Linas Valarkevičius pataikė iš toli, išlygino rezultatą 81:81, o po nesėkmingos „nolsemkerių“ atakos komandoms teko žaisti dar vieną pratęsimą.

Gynybinio stiliaus dar vienoje penkių minučių atkarpoje salė tapo itin slidi, tad abi komandos sunkiai rinko taškus. Vis tik sužaidus penkiasdešimt minučių salėje esanti švieslentė vis dar rodė lygų rezultatą - 87:87.

Trečiajame pratęsime nervų karas tęsėsi toliau. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi su puse minutės minimalią persvarą turėjo aikštės šeimininkai (91:90), tačiau tuomet Karolis Bakanauskas smeigė iš toli ir išvedė svečius į priekį (93:91).

Nors Andrej Tichonov gavo progą mesti dvi baudas, tačiau pataikė tik vieną (92:93), o netrukus fantastišką formą pastaruoju metu demonstruojantis Gytis Sutkus įtvirtino savo ekipos pranašumą (95:92).

Pačioje trečio pratęsimo pabaigoje aikštės šeimininkai dar bandė gelbėtis, tačiau Rapolo Raižio tolimas metimas tikslo nepasiekė, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė itin dramatišką „LKA-Karys“ ekipos pergalę - 95:92.

Tai buvo tik trečioji karių pergalė šiame sezone. Tuo tarpu „Nol Semkers-Oaks“ patyrė penktą nesėkmę per dešimt rungtynių ir gerokai susikomplikavo savo galimybes kovoti dėl Alekso Makulavičiaus taurės.

Beje, naudingiausiu rungtynių krepšininku tapęs Gytis Sutkus šią savaitę sužaidė jau antras MVP kalibro rungtynes.

Per dvi šią savaitę žaistas dvikovas G.Sutkus vidutiniškai pelnė po 28 taškus, atkovojo po 11,5 atšokusio kamuolio, atliko po 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 39,5 naudingumo balo.