Triuškinamos „Didėjos“ pergalės fone istorinis debiutas

Penktadienio vakarą Taikos progimnazijos salėje įvyko GEALAN-Sostinės D1 lygos rungtynės tarp „Didėjos“ (6-4) ir „Oaks-3-Tirola“ (6-3) komandų.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Žiūrint iš pirmo žvilgsnio ši akistata nebuvo niekuo ypatinga. Savo aikštėje žaidę „Didėjos“ vyrai dar pirmajame kėlinuke pabėgo nuo varžovų, įgijo dviženklę persvarą (32:17) ir per likusį susitikimo laiką pamažu didinę savo pranašumą jo pabaigoje šventė triuškinamą pergalę – 109:66.

Vis tik, ši dvikova tapo išskirtinė, nes pirmą kartą istorijoje, pagrindinėse SKL pirmenybėse debiutavo mergina.

Dėl žaidėjų stygiaus į „Oaks-3-Tirola“ komandos sudėtį įtraukta Indrė Vilkuotytė nepadarė gėdos moteriškajai giminei bei per 23 sužaistas minutes pelnė 10 taškų, atkovojo 3 atšokusius kamuolius ir išprovokavo 1 varžovų pražangą.

Įdomu tai, kad tai buvo rezultatyviausios I.Vilkuotytės sezono rungtynės, nes net Moterų lygos B divizione gindama „Tiketos“ komandos garbę ji buvo pelniusi 9 taškus. Gražu, vyrai, gražu.

Tiesa, SKL organizuojamuose turnyruose ir anksčiau buvo galima išvysti merginų, tačiau jos gindavo savo įmonių garbę papildomuose Bankų asociacijos taurės ar IT lygos turnyruose.

Ryškiausiai iš merginų spindėjo Ritos Žilinskaitės žvaigždė, kuri 2016-2017 m. sezone gindama DNB banko garbę per penkerias sužaistas rungtynes vidutiniškai rinko po 12,8 taško, atkovodavo po 2,4 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Būtent šiame sezone R.Žilinskaitė sužaidė ir savo rezultatyviausias rungtynes vyrų krepšinyje, kuomet į „SEB banko“ komandos krepšį įmetė net 21 tašką.

Didėja
Oaks-3-Tirola
Edgaras Matusevičius 34 PTS 21 Paulius Liutikas
Edgaras Matusevičius 21 REB 12 Tomas Laurinavičius
Vladas Jucevičius 5 AST 6 Arnoldas Norgėla
KOMENTARAI
Edgaras Matusevičius, „Didėja“

Per apšilimą komanda pamatė, jog pas varžovus yra labai graži žaidėja, todėl nusprendė parodyti viską ką gali. Visi kaip kokie povai, išskleidė sparnus ir komanda tiesiog nuskrido į priekį.

O jeigu dar rimčiau - laukėm labai rimtos kovos, bet varžovai nesusirinko, todėl jos negalėjo duoti.

Darysim viską, kad perviliotumėme varžovų 11 nr. į mūsų komandą. Rėmėjai sakė, jog finansai leidžia įsigyti dar vieną jauną ir gražų naujoką.


Sėkmės varžovams ateities kovose.

Vaidas Indriliūnas, „Oaks-3-Tirola“

Varžovų komandos atstovą spaudai iškart galiu nuraminti, kad nors komandos naujokė gauna nedidelę algą, tačiau išpirkos suma - gana solidi, tad jei yra noras persivilioti „Oaks“ komandos narę reikės atiduoti daug.

Jei rimtai, pastaruoju metu mūsų komanda yra ištikusi moralinė krizė. Vyrai prisimena, kad negali dalyvauti rungtynėse likus kelioms valandoms iki jų, tad vadovui ir aktyviausiems ekipos nariams tuomet tenka gerokai sukti galvą.

Ryte turėjau tik keturis žmones, kurie galėtų padėti, todėl teko į šį reikalą pažiūrėti kūrybiškai. Idėja pilnai pasiteisino. Mūsų naujokė Indrė ne tik pateko į SKL istoriją, bet ir puikiai pasirodė.

Be to, per savo desperatiškus ieškojimus atradau dar du komandos narius iš dublerių komandos, kuriems tobulėjimas D1 lygoje bus įdomus ir , svarbiausia, išvengėme techninio pralaimėjimo.

Pirmoje sezono dalyje daugiausiai žaidėme su apatinėje turnyro lentelės dalyje esančiamios ekipomis. Tuo tarpu po švenčių - laukia tikrų išbandymų metas. Suprantame, kad laukia nepaprastai sudėtingi varžovai, tačiau turime ko siekti, turime potencialo, tad tikiuosi, jog viskas bus gerai.