Trys variantai, koks bus tolimesnis GEALAN-SKL čempionato likimas pasibaigus karantinui

Susiklosčius neeilinei situacijai dėl COVI-19 viruso protrūkio visoje šalyje įvestas karantinas, o GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) pirmenybės sustabdytos mažiausiai iki balandžio 17 d.

Jei prieš savaitę balandžio vidurys atrodė tarsi utopija, tai dabar ši data yra laikoma pačiu realiausiu, o gal net optimistiniu variantu pratęsti čempionatą.

Tad kaip viskas vyks toliau ir kas bus su Spring’20 turnyru? Veikiausiai tolimesniems sprendimams yra trys variantai.

Pirmas. Jeigu tiek LR Vyriausybė, tiek Vilniaus m. savivaldybė nutrauktų karantiną iki balandžio 01 d., tuomet A, B ir D2 lygų reguliarusis sezonas, o kitų lygų atkrintamosios vyktų taip, kaip planuota, tik naujomis datomis, o Spring’20 turnyras prasidėtų mėnesio viduryje.

Antras. Jeigu karantinas tęsis iki Vilniaus m. savivaldybės numatytos balandžio 17 d. ar vėliau tuomet Spring’20 čempionatas būtų atšauktas, o A, B ir D2 lygų reguliarus sezonas nutrauktas. Atkrintamąsias komandos pradėtų iš tų pozicijų, kurias jos užima dabar.

A ir B lygų atkrintamosios vyktų taip, kaip aprašyta Nuostatuose, tuo tarpu visų kitų lygų svarbiausios kovos vyktų vieno minuso principu.

Trečias. Labiausiai pesimistinis atvejis. Jei karantinas tęstųsi iki gegužės vidurio, SKL čempionatas būtų nutrauktas, o A, B, C, D1, D2 ir Įmonių lygos nugalėtojomis būtų paskelbtos tos komandos, kurios turnyro rikiuotėje užėmė pirmąsias tris vietas arba turėjo aukščiausias pozicijas lygos reitinge.

Bet kuriuo atveju svarbiausia, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu saugotumėm vieni kitus, liktume sveiki ir pasibaigus koronaviruso protrūkiui galėtumėm su dviguba jėga mėgautis krepšiniu ateities sezonuose!