„Ultimate Logistics“ grįžo į pergalių kelią, „Taupa“ sutvirtino pozicijas

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės krepšinio lygoje (SKL) buvo sužaistos trejos rungtynės, kurios įnešė dar daugiau sumaištės abiejų grupių turnyro rikiuotėje.

Dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją nutraukė Manto Finažonkovo treniruojama „Ultimate Logistics-Oaks“ (3-2) ekipa, kuri netikėtai lengvai rezultatu 97:80 palaužė „LKA-Kario“ (1-3) vyrus ir įsitvirtino trečiojoje A grupės vietoje.

Šių rungtynių fotogaleriją rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Savo aikštėje žaidę „vežėjai“ į priekį pabėgo dar pirmoje susitikimo dalyje (51:33). Nors kariai vėliau kiek pagerino gynybą ir atkuto puolime, tačiau tam, kad rungtynėse atgimtų intriga to buvo maža.

Aikštės šeimininkai atkovojo net 42 atšokusius kamuolius, gana taikliai atakavo iš toli (10/29 trit., 34,4%) ir atliko net 26 komandinius rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu svečiams koją kišo ypatingai prastas pataikymas iš toli, nes kariai pataikė viso labo 2 tritaškius iš 22 (9,1%).

Ultimate Logistics-Oaks
LKA-Karys
Dustan Moreira Santo Tomas 24 PTS 15 Aurimas Pocius
Dustan Moreira Santo Tomas 14 REB 11 Gytis Sutkus
Žygimantas Žiukas 8 AST 3 Karolis Bakanauskas
KOMENTARAI
Mantas Finažonkovas, „Ultimate Logistics-Oaks“

Sveikinu savo komandą su pergale, pagaliau žaidėjai suprato sistemą ir šios ekipos mentalitetą. Norėčiau pagirti visus, nes jie vakar atidavė visas jėgas aikstėje, buvo užsivedę ir buvome klaip vienas kumštis.

Tokią komandą tikiuosi matyt ir ateityje. Nors buvo vakar klaidų, bet manau įsibėgėsim ir pasitaisysim sezono metu. Taip pat, didelis ačiū varžovams už kovą.

Itin karšta buvo Vilniaus kolegijoje, kur savo aikštėje žaidusi „Steko“ (2-2) ekipa patyrė antrą nesėkmę paeiliui nusileisdama „Losritos“ (2-1) vyrams.

Atmosfera aikštėje kaito nuo pat pirmų rungtynių minučių, o karščiausią tašką temperatūra pasiekė didžiosios pertraukos metu, kuomet už ginčus su teisėjais iš aikštės buvo pašalintas svečių vyriausiasis treneris Genadijus Kuliominas.

Nors „Losrita“ dvikovos pusiaukelėje turėjo trapią persvarą (43:41), tačiau be trenerio likę krepšininkai nepalūžo. Anaiptol, įgavę tikrą emocinį užtaisą svečiai akivaizdžiai pagerino gynybą ir sužaidę kone idealią antrą susitikimo dalį šventė dramatišką ir labai svarbią pergalę rezultatu 80:68.

Patyrę antrąją nesėkmę „Steko“ vyrai liko ketvirtojoje B grupės vietoje ir dabar kitose rungtynėse su „Nol Semkers-Oaks“ spręsis ar vieni iš čempionato favoritų po pirmojo rato sugebės išlikti atkrintamųjų zonoje.

Stekas
KK Losrita
Evaldas Rastenis 17 PTS 18 Dovydas Sakalnikas
Matas Mačijauskas 7 REB 12 Domantas Pipiras
Mantas Šipkauskas 5 AST 5 Nojus Vaikšnoras
KOMENTARAI
Antanas Vipartas, „Stekas“

Sveikinimai varžovams, jie nusipelnė pergalės, žaidė kur kas protingiau. Tuo tarpu mes nesugebėjome atkovoti kamuolių bei metėme tik 2 baudas prieš 19. Čia pamastymas ne tik mums, kodėl esam neagresyvus, bet ir teisėjams.

Šiuo metu daug ko mums trūksta, o labiausiai - žaidimo skaitymo, gero „space‘ingo“, nes visur vėluojam. Bet ką darysi, nes esame tokioje situacijoje, kai tenka treniruotis per rungtynes.

Turim išmokti visose A lygos dvikovose „luptis“, o ne būti geriečiais. Labai mums trūksta fiziskumo, nors tai kažkiek suprantama, nes vaikinai jauni, nevalgo nieko ir matyt tik Red Buli geria.

Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Šiandien aš kalbėsiu ne apie mūsų pasirodymą, o apie vienų iš rungtynių dalyvių, jei tiksliau - dvikovos teisėjų.

Nežinau, kas jiems yra, bet liūdina tai, jog jie ateina į dvikovą atsipūtę, tarsi teisėjautų D lygoje. Mes mokame už A lygą žymiai didesnius pinigus ir norime gauti kokybišką teisėjavimą.

Mane pirmą kartą gyvenime išvarė iš rungtynių, o dėl to nustebo abi komandos. Pirma techninė duota po įspėjimo.

Teisėjas mane įspėjo, o aš jam atsakiau ramiu tonu „Viskas gerai, bet švilpkite normaliai“ ir gaunu techninę. Jis visą tą laiką prieš tai net nenorėjo pašnekėti ar paaiskint kas kodėl. Ta pati problema buvo didžiosios pertraukos metu, kuomet norėjau išsiaiškinti už ką gavau techninę ar padiskutuoti apie kitus žaidybinius epizodus. Tačiau gavau atsakymą, kad dabar pertrauką ir teisėjas nuėjo šalin.

Žinoma, pridėjau dėl tokio elgesio sukilo emocijos, pasakiau riebiau apie jų darbą ir buvo išvytas iš aikštės. Tačiau viso to nebūtų buvę, jeigu būtų bent kažkokia žmogiška komunikacija iš jų pusės.

Lengviausią pergalę pirmadienio vakarą šventė „Taupos“ (3-1) ekipa, kuri dvikovoje savo aikštėje 76:60 palaužė lyderio sulaukusius „Vilniaus kolegijos“ (1-3) studentus ir įsitvirtino pirmoje A grupės vietoje.

Nors Gedimino Bražionio treniruojama komanda sulaukė Augustino Mikšto, kuris sužaidė karjeros rungtynes A lygoje, tačiau to nepakako, kad studentai galėtų mesti rimtesnį iššūkį paties Šarūno Cipario treniruojamiems varžovams.

Pirmoje susitikimo dalyje abi komandos žengė koja kojon, o įpusėjus rungtynėms aikštės šeimininkai turėjo trapią dviejų taškų persvarą (37:35).

Visgi trečiajame kėlinuke „Taupos“ vyrai parodė tikrąjį savo veidą, volu pervažiavo varžovus ir likus žaisti dešimt minučių įgijo triuškinamą persvarą (61:47).

Lemiamame kėlinuke „Vilniaus kolegija“ dar bandė vytis varžovus, tačiau aikštės šeimininkai gana neblogai atstovėjo gynyboje, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

Beje, šiose rungtynėse studentų lyderis Augustinas Mikštas atkovojo 21 ir pasiekė šios kategorijos asmeninį rekordą A lygoje.

Taupa
Vilniaus kolegija
Vincentas Adomaitis 15 PTS 17 Augustinas Mikštas
Ignas Lukošius 13 REB 21 Augustinas Mikštas
Eigirdas Keblikas 8 AST 3 Augustinas Mikštas