Varžovų finale nepasigailėjusi „Juodupė“ - naujoji E lygos čempionė!

Sekmadienio popietę finišavo GEALAN-Sostinės E lygos turnyras, kuriame triumfavo visą sezoną favoritės etiketę turėjusi „Juodupės“ ekipa.

Finale Ryčio Pulkauninko auklėtiniai pademonstravo neįtikėtiną tritaškių taiklumą ir net 41 taško skirtumu nušlavė „United Sharks“ vyrus. Bronzos medalius iškovojo „Nesakyk žmonai“ ekipa po itin atkaklios kovos palaužusi „Komfako“ atstovus.

Intriga finale laikėsi tik susitikimo pradžioje, kuomet „rykliai“ dar bandė alsuoti varžovams į nugaras.

Vis tik, maksimaliai gerą nusiteikimą finalui turėjusi „Juodupės“ ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (23:13), o įpusėjus dvikovai jau talžė varžovus 24 taškų skirtumu (53:29).

Net ir įgiję didžiulį pranašumą R.Pulkauninko auklėtiniai nemažino apsukų, sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę - 100:59.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų ekipos gynėjas Martynas Mažeika, kuris dvikovos pradžioje iniciavo „Juodupės“ spurtą, dvikovos metu pelnė 19 taškų ir buvo rezultatyviausias čempioniško komandos žaidėjas.

Per visą sezoną „Juodupė“ patyrė vos vieną pralaimėjimą, o daugiau nei įtikinamą pergalė finale tik sufleruoja, kad E lygoje šiai komandai jau nebėra kas veikti.

Tuo tarpu „United Sharks“ komandos sidrabras taip pat neturėtų liūdinti, nes per ilgą, kone du dešimtmečius trunkančią klubo istoriją, tai - pirmasis „ryklių“ titulas pagrindinėse SKL pirmenybėse!

Martynas Mažeika 19 PTS 14 Lukas Petkevičius
Kasparas Kavoliūnas 7 REB 7 Lukas Petkevičius
Nedas Drižys 5 AST 3 Lukas Petkevičius
KOMENTARAI
Rytis Pulkauninkas, „Juodupė“

Buvo sunkus pusfinalis, kur turėjome lengvai laimėti, bet laimėjome tik per paskutinę ataką, žaidėjai neįvertino priešininkų, gerai kas gerai baigiasi.

Prieš finalą buvo bendras pokalbis ir visi padarėm išvadas, sekėsi viskas, buvo gera pradžia, kontroliavome visas rungtynes ir pelnytai laimėjome. Sveikinu komandą ir jos vadovus!

Kur kas įdomiau klostėsi rungtynės, kuriose sprendėsi bronzos medalio likimas, o jose kovėsi išvakarėse apmaudžias nesėkmes patyrusios „Nesakyk žmonai“ ir „Komfako“ komandos.

Nuo pat pirmų susitikimo minučių aikštėje užvirė įdomi, gynybinio stiliaus kova. Jautėsi, jog abiems komandoms pergalė yra begalo svarbi, tad nedaug ką stebino didelis klaidų skaičius ir pro šalį skriejantys metimai iš patogių padėčių.

Trečiojo kėlinuko pradžioje „Komfako“ ekipai buvo pavykę įgyti 8 taškų pranašumą (40:32).

Tačiau tą padarę komunikacijos fakulteto studentai tarsi užmigo „ant laurų“, o tuo pasinaudoję jų varžovai laimėjo keių minučių atkaprą rezultatu 10:2 ir dar trečiajame kėlinuke atstatė pusiausvyrą (42:42).

Lemiamame kėlinuke „Komfako“ vyrai dar buvo perėmę iniciatyvą, tačiau jautėsi, kad „Nesakyk žmonai“ atstovai atgavę pasitikėjimą savo jėgomis ir tik laukia progos, kada gali skelti antausį varžovams.

Tai įvyko pačioje pagrindinio laiko pabaigoje, kuomet Irmanto Čiginsko vadovaujama ekipa laimėjo „sausą“ kėlių minučių atkarpą rezultatu 7:0 ir išsiveržė į priekį (53:51).

Per likusį susitikimo laiką įtampa aikštėje pasiekė aukščiausią tašką, o kiekvienas pelnytas taškas tapo aukso vertės.

Nors „Komfako“ jaunimas turėjo greičio pranašumą, tačiau „Nesakyk žmonai“ ekipa protingiau ir šaltakraujiškiau sužaidė rungtynių pabaigą, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę - 61:57.

Nesakyk žmonai
Komfakas
Pijus Kiaušas 17 PTS 13 Juozas Skara
Pijus Kiaušas 11 REB 17 Robertas Odinas
Pijus Kiaušas 5 AST 3 Juozas Skara
KOMENTARAI
,
Juozas Skara, „Komfakas“

Ačiū lygai už profesionalų finalo ketvertą. Pusfinalyje labai tikėjome savo pergale, atrodė ir su varžovų puolimo lyderiais ilgą laiką tvarkėmės gerai, visgi patys paleidome savo šansus, o ypač viską apsunkino tragiškas baudų pataikymas.

Panašus scenarijus kartojosi ir mažajame finale, o šiose rungtynėse laimėjo ta komanda, kuri norėjo labiau laimėti ir puikiai sužaidė rungtynių galą. Šį sezoną dėl traumų pakeitėme pusę komandos, tad džiaugėmės iš viso, jog pavyko rasti gerų vaikinų su kuriais bandysime pratęsti kontraktus ir kitam sezonui bei grįžti stipresni :) 

Šeštadienį vykusiose pusfinalio akistatose „Juodupė“ tik po itin atkaklios kovos rezultatu 80:75 įrodė savo pranašumą prieš „Nesakyk žmonai“ vyrus.

Juodupė
Nesakyk žmonai
Linas Kolosovas 23 PTS 28 Pijus Kiaušas
Ainius Ramoška 9 REB 14 Valdas Jonavičius
Linas Kolosovas 6 AST 4 Pijus Kiaušas

Tuo tarpu „United Sharks“ pateikė turbūt didžiausią finalo ketverto sensaciją rezultatu 63:60 palauždami „Komfako“ ekipą.

Komfakas
United Sharks
Vilius Aleksandravičius 15 PTS 17 Lukas Petkevičius
Robertas Odinas 11 REB 11 Giedrius Pikturna
Rokas Rakejevas 5 AST 5 Domantas Kuras