Varžovų šturmą atlaikiusi „Imperiastone.com-RK team“ - Summer‘E čempionė!

Ketvirtadienio vakarą finišavo dar vienas GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo Summer‘22 čempionato finalo ketvertas, šįkart tris medalius komplektus išsidalino dėl E taurės kovojusios ekipos.

Dvikova dėl aukso prasidėjo iti chaotiškai, nes tiek „Imperialstone.com-RK team“ ekipa, tiek „BuzzerBeaterio“ jaunimas rodė daug noro, tačiau jų pastangos nebuvo rezultatyvios.

Per pirmas dvi minutes abi komandos „iš žaidimo“ krepšį atakavo po devynis kartus, tad viso buvo išmesta net 18 metimų ir tik Raimundo Kalesnyko auklėtiniams buvo pavykę pasižymėti (2:0).

Vis tik, pirmieji finale psichologinės įtampos atsikratė daugiau patirties turintys „Imperialstone.com-RK team“ vyrai, kurie pataikė keletą metimų, įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir pabėgo nuo varžovų.

Sužaidus dešimt minučių R.Kalesnyko treniruojama ekipa turėjo 11 taškų (20:9), o po dar vieno nepriekaištingai sužaisto kėlinuko dvikovos pusiaukelėje mėgavosi net 22 taškų (!) persvara - 42:20.

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Anaiptol, ilgosios pertraukos metu „BuzzerBeaterio“ ekipos trenerių štabas padėjo jaunimui įgauti vienintelį trūkstamą dalyką - šaltą protą ir ši smulkmena viską apvertė aukštyn kojom.

Trečiajame kėlinuke jaunimas ėmė kiečiau gintis, puolime priiminėti logiškesnius sprendimus ir skirtumas tarp komandų ėmė sparčiai tirpti.

Likus žaisti dešimt minučių „BuzzerBeateris“ atsiliko 15 taškų (41:56), o lemiamo ketvirčio viduryje jaunimo ekipa priartėjo iki 7 taškų ribos (55:62).

Maža to, netrukus Algirdas Gaidys prametė iš toli, o gausaus žiūrovų būrio palaikoma „BuzzerBeater“ ekipa nėrė į greitą puolimą.

Tai galėjo būti dvikovos lūžio akimirka, tačiau „BuzzerBeateris“ prametė du gana gerai išmestus tritaškius metimus, o kamuolį atkovoję varžovai netrukus pelnė du taškus ir padidino savo pranašumą (64:55).

Per likusį dvikovos laiką jaunimas dar bandė sukurti stebuklą, tačiau puolime vis dažniau ėmė atsirasti skuboti sprendimai ir netaiklūs metimai.

Tokia rungtynių eiga buvo itin paranki „Imperialstone.com-RK team“ vyrams, kurie rinko kamuolius po netaiklių varžovų metimų,  be jokios psichologinės įtampos rinko taškus puolime ir dvikovą baigė spurtu 10:2 šventė auksinę pergalę - 74:57.

Naudingiausiu Summer‘E finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų komandos lyderis Edmundas Rodzevič, kuris auksinėje dvikovoje pelnė 23 taškus, atkovojo 13 atšokusių kamjuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų. Jam atiteko skani turnyro rėmėjo OSHEE dovana.

BuzzerBeateris
Imperialstone.com-RK team
Povilas Čereška 18 PTS 23 Edmund Rodzevič
Mantas Darulis 9 REB 14 Donatas Kilikevičius
Augustas Aukštuolis 2 AST 4 Donatas Kilikevičius

Dvikovoje dėl trečiosios vietos intrigos buvo gerokai mažiau, o bronza džiaugėsi iš jaunystėje daromų klaidų pasimokiusi „BaltaLietuvių“ ekipa be didesnio vargo rezultatu 85:78 palaužusi „Vilko Brolijos-2“ atstovus.

Nors „BaltaLietuvių“ ekipa neturėjo kone svarbiausio žaidėjo puolime Mato Sakalniko, kuris šiame čempionate ne tik kone kaskart rinko dvigubus dublius, bet ir puikiai žaidė gynyboje, tačiau tai nė kiek netrikdė jaunimo ekipos.

Jau nuo pirmų susitikimo minučių „BaltaLietuviai“ pasiuntė varžovus į nokdauną, o įpusėjus dvikovai turėjo įspūdingą 19 taškų pranašumą (52:33).

Po didžiosios pertraukos „Vilko Brolijos“ dubleriai kiek susiėmė ir neleido varžovams dar labiau nutolti, tačiau jaunimas kurį laiką gana ramiai kontroliavo rungtynes ir neleido varžovams atkurti intrigos.

Tiesa, pačioje lemiamamo kėlinuko pabaigoje „Vilko Brolijos-2“ ekipa pakilo į šturmą ir ženkliai priartėjo prie varžovų, tačiau tam, kad būtų atkurta intriga jai tiesiog pritrūko laiko.

Tad „BaltaLietuvių“ komanda tiesiog ramiai sulaukė finalinės sirenos ir pasigirdus jai šventė bronzinę pergalę.

BaltaLietuviai
Vilko Brolija-2
Ignas Venskus 21 PTS 20 Ignas Vilkelis
Ignas Antanaitis 15 REB 11 Mindaugas Sutkus
Ignas Antanaitis 7 AST 6 Mindaugas Sutkus

Įdomu tai, jog finalai turėjo būti visiškai kitokie, nes trečiadienį vykusioje pusfinalio akistatoje „BaltaLietuviai“ įveikė „BuzzerBeaterio“ atstovus rezultatu 84:74.

Tačiau pasibaigus rungtynėms „BuzzerBeaterio“ krepšininkai pastebėjo, jog varžovų gretose kita pavarde buvo registruotas komandos licencijos nesantis krepšininkas, tad pateikė protestą.

Pagal SKL Nuostatų 24.7 punktą protestas buvo patenkintas, tad „BaltaLietuviams“ buvo skirtas techninis pralaimėjimas 0:20, o į finalą pateko „BuzzerBeaterio“ ekipa.

Ignas Venskus 28 PTS 18 Povilas Čereška
Ignas Venskus 15 REB 8 Tautvydas Grinkevičius
Ignas Venskus 5 AST 3 Adomas Kavaliauskas

Tuo tarpu antrajame pusfinalyje „Imperialstone.com-RK team“ ekipa gana užtikrintai rezltatu 97:88 susitvarkė su „Vilko Brolijos-2“ atstovais.