Vasaros čempionatą vainikavo (ne)tikėtai iškovotas „Ego Forte“ auksas!

Trečiadienio vakarą finišavo antrą kartą GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuotas vasaros čempionatas, kuriame šį sezoną varžėsi 18 komandų kovojusių dėl keturių medalių komplektų.

Pirmenybes užbaigė dėl Summer‘D taurės kovojusios komandos, o tikra vyšnia ant torto tapo nepaprastai gražus ir įtemptas finalas, kuriame susigrūmė „Ego Forte“ ekipa ir favoritės statusą turėjusi „JEPU“ komanda.

Finalų nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Vasaros čempionato pradžioje „Ego Forte“ ekipa sunkiai įsivažiavo ir gana sunkiai pateko į E grupę, kuri užtikrino vietą Summer‘D atkrintamosiose.

Antrasis varžybų etapas prasidėjo dar vienu pralaimėjimu „Tirola Basketball“ komandai, tad Viktoro Azarkovo vadovaujamos komandos akcijos krito iki minimumo.

Tuo tarpu mėgėjų krepšinio žvaigždžių perpildytas „JEPU“ kolektyvas žygiavo pergalingai ir žemiausioje taurėje atsidūrė tik dėl pirmenybių starte patirto techninio pralaimėjimo prieš „BC Krintančių žvaigždžių“ kolektyvą.

Tad po gerai sužaisto antrojo etapo ir pusfinalyje įveiktos tikrai pajėgios „Tirola Basketball“ komandos būtent „JEPU“ vyrai buvo laikomi dvikovos favoritais.

Tačiau ambicingasis „Ego Forte“ kolektyvas nė neketino nusileisti ir jau susitikimo pradžioje parodė, kad atėjo kovoti dėl aukso (6:0).

Tiesa, netrukus „JEPU“ parodė savo jėgą bei pelnę net 10 taškų be atsako atitrūko (10:6). Visgi šaltą dušą gavę „Ego Forte“ atstovai greit atkuto ir dar pirmajame kėlinuke pavijo varžovus (14:14).

Nors „JEPU“ ekipa turėjo suprasti, kad lengva nebus, tačiau Ryčio Pulkauninko auklėtiniai niekaip nesugebėjo įjungti aukštesnės pavaros, tuo tarpu savimi pasitikintys „Ego Forte“ vyrai tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose, puikiai išnaudojo susikurtas progas ir didesnę dvikovos dalį buvo priekyje.

Trečiajame kėlinuke keletą kartų „JEPU“ vyrams buvo pavykę perimti iniciatyvą, tačiau vos atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „Ego Forte“ krepšininkai greit susigrąžindavo iniciatyvą į savo rankas.

Lemiamo kėlinuko viduryje po Manto Kazlausko taiklaus dvitaškio „JEPU“ buvo pavojingai priartėję (53:57), tačiau tuomet V.Azarkovo vedami jų varžovai pelnė penkis taškus be atsako ir įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (62:53).

Per likusį laiką „JEPU“ kolektyvas nebesugebėjo sukurti stebuklo, tad nuaidėjusi finalo sirena paskelbė auksinę „Ego Forte“ pergalę - 63:58.

Justinas Luneckas 27 PTS 17 Mantas Statauskas
Šarūnas Gedvilas 10 REB 10 Karolis Laucė
Rolandas Matulis 2 AST 7 Viktoras Azarkovas

Dvikovoje dėl trečios vietos intrigos buvo gerokai mažiau, o favorite laikyta „Tirola Basketball“ komandai be didesnio vargo rezultatu 99:75 palaužė „BC Krintančių žvaigždžių“ kolektyvą.

Pirmenybių starte Eriko Petriko vadovaujamas jaunimas jau buvo gavęs skaudų antausį nuo „vežėjų“ komandos (56:100), tad „Krintančios žvaigždės“ puikiai suprato, jog norint pakovoti dėl aukso reikės atiduoti 100% savo jėgų ir dar tikėtis sėkmingai susiklosčiusių aplinkybių.

Jaunimas padarė viską, kas priklausė nuo jų - stengėsi, kovojo tiek, kiek galėjo, tačiau varžovai dovanomis nesižarstė.

Gerokai daugiau patirties turintys „Tirola Basketball“ krepšininkai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (26:13), o dvikovos pusiaukelėje jau triuškino varžovus (56:31).

Po didžiosios pertraukos dvikovos favoritai leido pasireikšti mažiau žaidybinio laiko gaunantiems krepšininkams, tad skirtumas tarp komandų nebeaugo taip, kaip susitikimo pradžioje.

Vis tik, netgi tokia dvikovos eiga leido „Tirolai Basketball“ atstovams išsaugoti įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti bronzos medalius užtikrinusią pergalę.

Tirola Basketball
BC Krintančios žvaigždės
Modestas Gilys 30 PTS 34 Deividas Gaidulis
Modestas Gilys 9 REB 14 Ignas Radevičius
Laurynas Andriuškevičius 5 AST 2 Martynas Žegunis

Intrigos netrūko ir pusfinalių dvikovose. Tikra drama vyko „JEPU“ ir „Tirola Basketball“ komandų akistatoje, kur visą dvikovos laiką abi ekipos žengė koja kojon, o rungtynių nugalėtojas sprendėsi tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Likus žaisti 42 sek. prie baudų metimo linijos stojo Lietuvos krepšinio legenda Rolandas Matulis, kuris pataikė vieną metimą iš dviejų ir išvedė savo komandą į priekį (64:63).

Vėliau abi ekipos pasikeitė netaikliais tolimais metimais, o likus žaisti vos 6 sekundes Karolis Murauskas prasižengė prieš „JEPU“ gynėją Martyną Mažeiką.

Vis tik, abu M.Mažeikos metimai skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojusi „Tirola Basketball“ iškart paėmė minutės pertraukėlę, po kurios gavo puikią progą išplėšti pergalę.

Lemiama ataka buvo patikėta snaiperiui Modestui Giliui, kuris susikūrė neblogą progą metimui, laiku išmetė kamuolį, tačiau... pergalę atnešti galėjęs puolėjo tolimas šūvis skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „JEPU“ pergalę rezultatu 64:63.

JEPU
Karolis Murauskas 16 PTS 20 Martynas Mažeika
Artūras Malichinas 12 REB 12 Šarūnas Gedvilas
Laurynas Andriuškevičius 5 AST 5 Rolandas Matulis

Antrajame pusfinalyje antrą kartą per kelias dienas susigrūmė „Ego Forte“ ir „BC Krintančių žvaigždžių“ ekipos.

Pirmąją šių komandų akistatą be didesnio vargo rezultatu 81:64 buvo laimėjusi V.Azarkovo vadovaujama komanda, kuri ir buvo laikoma rungtynių favorite.

Nors susitikimo pradžioje E.Petriko vadovaujamas jaunimas gana neblogai priešinosi, o sužaidus 10 minučių net turėjo vieno taško persvarą (28:27).

Tačiau vėliau „Ego Forte“ vyrai padarė išvadas, ėmė aktyviau darbuotis gynyboje bei per artimiausias dvidešimt minučių praleidę vos 16 taškų perėmė iniciatyvą ir likus vienam kėlinukui susikrovė dviženklę persvarą (57:44).

Lemiamame kėlinuke „Ego Forte“ atstovai toliau demonstravo akiai malonų krepšinį, pamažu didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 78:58.