Vasaros čempionato starte - įtikinamos favoritų pergalės

Vasaros čempionato starte - įtikinamos favoritų pergalės 6396

Nors sporto pasaulį šiuo metu užvaldžiusi futbolo manija, tačiau ištikimiausi krepšinio gerbėjai nesėdi prie televizorių ir savo sportinę firmą palaiko dalyvaudami GEALAN-Sostinės krepšinio lygos organizuojamame Summer 18 čempionate.

Pirmosios vasaros pirmenybių akistatos įvyko pirmadienio vakarą, kuomet žaidė keturios A grupės ir dvi C grupės ekipos. Nors turnyro sistema skirtinguose lygiuose kiek skiriasi, tačiau pirmosios dienos dvikovų baigtis buvo vienoda - favoritėmis laikytis ekipos šventė lengvas pergales.

A grupė

Elitinėje grupėje, kurioje kovoje stipriausios Summer čempionato komandos savo sudėtyje turinčios itin pajėgius krepšininkus arba kylančias ateities žvaigždes dalyvės kovoja dviejų ratų sistema, po kurių komandos iškart apdovanojamos taurėmis ir medaliais.

Kadangi žaisti reikia nuo pat pirmų turnyro akimirkų apie aukščiausias vietas galvojančios komandos pirmenybes pradėjo demonstruodamos užtikrintą žaidimą.

Vasaros čempionato atidarymo dvikovoje viena tituluočiausių Vilniaus ekipų KK "Riešė" (1-0) be didesnio vargo rezultatu 102:83 palaužė naudingą patirtį šiame turnyre renkančius "Naujokų biržos" (0-1) atstovus.

Nors pirmajame kėlinuke jaunimas dar bandė priešintis ir sužaidus 10 minučių atsiliko vos vienu tašku (19:20), tačiau po trumpos pertraukėlės "Riešės" vyrai įjungė aukštesnę pavarą ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo dviženkle persvara (49:39).

Po didžiosios pertraukos favoritų puolimo mašina toliau veikė lyg iš natų, tad "Riešė" sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

"Riešė": Kostas Jonuška (9 rez.perd., 7 per.kam., 39 naud.balai) 33, Tomas Malimenkovas 19, Tomas Zdanavičius 17.

"Naujokų birža": Robertas Syčius (3/10 dvit.) 26, Ernest Naruševičius (16 atk.kam., 31 naud.balas) 22.

Žiūrint į popierinę komandų sudėtį atrodytų, jog šių kolektyvų pajėgumas skiriasi lyg diena ir naktis.

Vis tik, "Naujokų biržos" ekipa šiame susitikime taikliau už varžovus metė baudas bei tritaškius ir tik labai nežymiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (41-49). Tad panašu, jog vilčių pakovoti dėl medalių jaunimas tikrai turi.

Antrosiose A grupės rungtynėse kova buvo kur kas aršesnė, visgi ir čia favoritės statusą turėjusi "Synkarb.lt" (1-0) komanda šventė užtikrintą pergalę rezultatu 91:74 palauždami "Festima" (0-1) vyrus.

Susitikimo pradžioje aikštėje virė apylygė kova, o kiek geriau atrodė "Festimą" garbę ginantys vyrai. Vis tik, antrajame kėlinuke "Synkarb.lt" kolektyvas perėmė iniciatyvą ir tik kartas nuo karto leisdavo varžovams pasimėgauti pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Trečiojo kėlinuko viduryje "Festimai" dar buvo pavykę išsiveržti į priekį (52:51), tačiau vėliau tuomet "Synkarb.lt" ekipa laimėjo įspūdingą atkarpą rezultatu 12:2 ir likus žaisti dešimt minučių įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (63:54).

Lemiamame kėlinuke "Festima" vyrai dar bandė kandžiotis, vis tik lyg iš natų žaidę "Synkarb.lt" krepšininkai įtvirtino savo pranašumą ir pirmąją čempionato dvikovą užbaigė mėgaudamiesi triuškinama persvara.

Nugalėtojų komandos vadovas Donatas Lesnik davė trumpą komentarą: "Smagu pradėti turnyrą pergale ir žiūrint į tai, kad tai pirmos rungtynės - gavosi gan kokybiškas žaidimas. Taigi tikiuosi tokiomis tendencijomis judėsime ir toliau."

"Synkarb.lt": Marius Nenartavičius (14 atk.kam., 33 naud.balai) 24, Gytis Sušinskas (7/14 trit.) 23, Deimantas Pavlovskis (14 atk.kam., 8 rez.perd., 5 per.kam., 34 naud.balai) 19.

"Festima": Robertas Sinkevičius (5 kld.) 18, Andrius Gaidys 13.

C grupė

O štai C grupėje, kurioje komandos kovoja dėl vietos Summer B ir Summer C atkrintamosiose aukščiausią pavarą bus galima jungti po kelių savaičių.

Vvisgi SKL turnyrų debiutentė "BC Nol Semkers" (1-0) komanda nieko nelaukė ir jau pirmojoje akistatoje šventė įtikinamą pergalę prieš veikiausiai būsimus turnyro rikiuotės kaimynus KK "Brigados" (0-1) krepšininkus.

Dvikovos pradžioje Ukmergės brigados krepšininkai dar bandė priešintis, tad pirmajame kėlinuke ilgą laiką vyko apylygė kova.

Vis tik, kur kas jaunesni bei aukštesni "Nol Semkers" krepšininkai greitai perkando varžovų žaidimo stilių ir sužaidus dešimt minučių įgijo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (22:16).

Atsidūrusi besivejančios vaidmenyje "Brigados" ekipa nekėlė baltos vėliavos ir ilgą laiką išlaikė kovinį atstumą, o lemiamo kėlinuko pradžioje net buvo priartėję iki pavojingos penkių taškų ribos (65:70).

Tačiau tuomet puikiai jėgas paskirstę "Nol Semkers" atstovai išlaukė savos progos, surengė sunkiai protu suvokiamą spurtą rezultatu 18:2 ir likus žaisti dvi su puse minutės įgijo triuškinamą 21 taško persvarą (88:67).

Per likusį dvikovos laiką didesnių stebuklų neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą "Nol Semkers" ekipos pergalę rezultatu 92:72.

Nugalėtojų komandos vadovas Karolis Kuliūnas dėkojo varžovams už kovą ir linkėjo sveikato traumą patyrusiam komandos nariui: "Na startas buvo sunkus, visi susirinkom po atostogų, tad tikslas buvo išsibandyti naujus žaidėjus ir naujus derinius. Galbūt todėl pirma rungtynių pusė neatspindėjo mūsų komandos pajėgumo.

Visgi, ketvirtajame kėlinuke treneris Linas atrado reikiamą penketą, kuris tapo tikru X faktoriumi ir tai leido atitolti nuo varžovų.

Vis tik, norime padėkoti "Brigados" ekipai už kovą, kuri tikrai buvo nelengva. Linkime varžovams sėkmės kitose rungtynėse.

O šią pergalę skiriame mūsų komandos draugui Robertui Syčiui, kuris patyrė  sunkią traumą, tad lauksime jo sugrįžtant!"

"Nol Semkers": Tomas Butrimas 18, Tautvydas Rėkašius 17, Paulius Poška 12.

"Brigada": Ridas Pulkauninkas 25, Karolis Chadatavičius 17.


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti