Veterano vedama „Swedbank“ iškovojo E lygos trofėjų

„Swedbank“ triumfavo E lygoje.

Savaitgalį finišavo gausiausias GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (GEALAN-SKL) čempionatas – E lyga. Čempione po įspūdingo finalinio ketverto tapo „Swedbank“ ekipa, didžiajame finale 88:85 palaužusi „NP Grupės“ komandą.

Vilniaus Vingio salėje vykęs finalo ketvertas išsiskyrė savo uraganiniu puolimu – abiejuose pusfinaliuose komandoms pavyko peržengti triženklę taškų ribą, o savo favoričių palaikyti į Savanorių prospektą sugūžėjo ir gausus būrys žiūrovų.

Pirmajame pusfinalyje ginklus surėmė „NP Grupė“ ir „Connecto Lietuva“. Po rezultatyvios, atkaklios ir permainingos kovos pergalę šventė „NP Grupės“ vyrukai, varžovus įveikę 101:82.

Antrajame pusfinalyje susikovė „Swedbank“ ir „Juodupės“ kolektyvai. Jame pergalę tik po sėkmingo ketvirtojo kėlinio 105:97 iškovojo bankininkai.

Mažasis finalas tapo vieninteliu maču, kuriame didesnės intrigos neužfiksuota – „Juodupė“ varžovus sutriuškino 102:71, tačiau jame būta įdomios kovos.

„Connecto Lietuva“ labai užtikrintai pradėjo kovą dėl bronzos medalių ir iškart įgijo dviženklį pranašumą, kurį išsaugojo iki pat ketvirčio pabaigos (27:16), tačiau antrajame ketvirtyje „Juodupė“ užkūrė savo puolimo mašiną ir pradėjo tirpdyti atsilikimą. Sužaidus septynias antrojo kėlinio minutes rezultatas jau buvo lygus (40:40), o įsibėgėjusi „Juodupė“ kėlinį užbaigė spurtu 10:3 ir įgijo septynių taškų pranašumą (50:43).

Po pertraukos „Juodupė“ nestabdė arklių – ir toliau puikiai atakavo iš toli ir padvigubino savo turėtą pranašumą (73:59), o pakilti į lemiamą šturmą „Connecto Lietuva“ krepšininkams taip ir nepavyko – paskutinį ketvirtį jie pralaimėjo 12:29.

Mače dėl trečiosios vietos „Juodupė“ net 47 kartus atakavo iš toli, o tikslą pasiekė 19 taiklių metimų.

Nugalėtojams Nedas Diržys pelnė 24 taškus, 17 pridėjo Linas Kolosovas. „Connecto Lietuva“ ekipoje išsiskyrė Aurimas Lukauskis, pelnęs 25 taškus, ir Vidas Braziulis, surinkęs 21 tašką.

Didžiajame finale komandos užkūrė tikrą pirtį viena kitai bei padovanojo sirgaliams gražią kovą. Tito Lengvino ir Giedriaus Pikturnos vedama „Swedbank“ komanda sėkmingiau pradėjo dvikovą ir įgijo šešių taškų pranašumą (12:6), tačiau „NP Grupė“ varžovams įsisiautėti neleido bei sumažino atsilikimą iki dviejų (21:19).

Antrajame kėlinyje vyko itin atkakli kova, o rezultatas lygus buvo net 7 kartus. Nenuostabu, kad ir į pertrauką komandos išsiskirstė švieslentėje degant vienodiems skaičiams – 38:38.

Po pertraukos „Swedbank“ pradėjo bėgti į priekį – įpusėjus kėliniui įgijo septynių taškų pranašumą (50:43), o iki kėlinio pabaigos jį praktiškai padvigubino (67:54). Tačiau „NP Grupės“ krepšininkai ginklų taip paprastai nesudėjo – pirmoje kėlinio pusėje jie kiek aptirpdė varžovų pranašumą (76:67), tačiau „Swedbank“ vyrukai išlaikė iniciatyvą ir likus žaisti dvi minutes komandas vis dar skyrė dviženklė persvara (82:72).

Vis tik per anksti pergale patikėję bankininkai vos neprisižaidė – Andrius Lazovskis smeigė tritaškį, o pražanga iškart sustabdytas T. Lengvinas prametė abu baudų metimus. Po minutės pertraukėlės A. Lazovskis įleido dar vieną tolimą metimą ir sumažino atsilikimą iki dviejų (84:82).

„NP Grupė“ žaidėjai iškart pražangomis stabdė varžovus, tačiau G. Pikturnos ranka nesudrebėjo – jis realizavo abu baudų metimus. Tadas Poška dar suteikė savo komandai vilties įmesdamas tolimą metimą ir sumažinęs atsilikimą iki minimalaus (86:85), tačiau G. Pikturna dar kartą realizavo abu baudų metimus, o pratęsimą išplėšti galėjęs A. Lazovskio metimas buvo netaiklus.

Čempionams T. Lengvinas ir G. Pikturna pelnė po 21 tašką, 18 pridėjo Mantas Baranauskas. „NP Grupės“ komandai 32 taškus, 10 atkovotų kamuolių ir net 40 naudingumo balų surinko Tadas Poška, 14 taškų pelnė Armandas Budvytis, o rungtynių herojumi tapti galėjęs A. Lazovskis surinko 13 taškų.

E lygos finalo naudingiausiu žaidėju išrinktas „Swedbank“ lengvasis kraštas G. Pikturna. 46-erių krepšinio entuziastas viso sezono metu demonstravo puikią sportinę formą – per 23 sužaistus susitikimus rinko po 20,3 taško ir 20,1 naudingumo balo.