Vilnius turi naujus čempionus - dramatišką finalą laimėję „Steko“ krepšininkai perrašė klubo istorijos metraščius

Sekmadienio popietę Mykolo Romerio universiteto salėje finišavo GEALAN-Sostinės A lygos čempionatas, o elitinį krepšinio mėgėjų turnyrą pirmą kartą klubo istorijoje laimėjo „Steko“ ekipa finale įveikusi „Ferimstos“ vyrus.

Įspūdingo grožio finalinėje akistatoje, kurią stebėjo pilnutėlė salė žiūrovų drama užsimezgė nuo pat pirmųjų dvikovos minučių.

Dvikovą geriau pradėjo Edvino Justo treniruojama „Ferimsta“, kuri pirmojo kėlinuko pabaigoje buvo įgijusi 8 taškų pranašumą (17:9).

Vis tik, „Steko“ vyrai nepanikavo, panaudojo savo patirtį krepšinio aikštelėje ir neleido varžovams įgyti triuškinamos persvaros.

Maža to, dar pirmoje rungtynių dalyje Antano Viparto auklėtiniai pavijo varžovus ir net patys išsiveržė į priekį (30:26).

Tačiau „stogdengiai“ patys turėjo atsaką į įžūlų varžovų spurtą, tad įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus (34:34).

Antroje susitikimo dalyje beveik visą laiką vyko bekompromisė kova, kurioje rezultatas nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, o didžiausias skirtumas tarp komandų siekė vos penkis taškus.

Likus žaisti kiek mažiau nei pusantros minutės fantastiškas rungtynes žaidęs Tadas Rinkūnas pataikė tritaškį po kurio „Stekas“ atitrūko (75:70).

Tačiau tuomet Lukas Bankieta išprovokavo varžovų pražangą, pataikė vieną baudą, o po A.Viparto auklėtinių baudos puolime Vaidas Bendikas pridėjo du taškus, kurie priartino „Ferimstą“ iki vieno metimo (73:75).

Ties pavojinga riba atsidūrusi „Steko“ komanda prametė du tritaškius paeiliui, tad minutės pertraukėlę paėmusi „Ferimsta“ gavo unikalią progą išplėšti čempionų titulą.

Visgi Laurynas Kirlys atlikdamas klaidinantį judesį sužingsniavo, tad kamuolys atiteko „Steko“ krepšininkams. Šie dar išprovokavo varžovų pražangą, Justas Sinica pataikė vieną baudos metimą (76:73), o desperatiškas Tomas Galecko tritaškis skriejo pro šalį.

Netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė auksinę pergalę rezultatu 76:73 ir paskandino „Steko“ ekipą euforijoje.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų komandos lyderis Tadas Rinkūnas, kuris finale pelnė 28 taškus (8/9 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir rugntynes baigė surinkęs 27 naudingumo balus.

Iškovotas čempionų titulas įprasmino ne tik įspūdingą „Krepšinio pulso“ klubo kelią SKL organizuojamose pirmenybėse, bet ir dar įspūdingesnį sezoną, nes lygiai prieš savaitę beveik identiškos sudėties šios organizacijos komanda triumfavo ir Nostra.lt-Regionų krepšinio lygos (RKL) pirmenybėse.

Abi komandos savo kelią elito link pradėjo nuo SKL C lygos

Tai bus jau antrasis šių ekipų susidūrimas finale, pirmą kartą legendinės SKL komandos į akistatą finale stojo dar 2013 m., kuom

Įdomu tai, kad „Ferimstos“ garbę iki šiol gina Tomas Zaleckas, kuris mena ir legendinį C lygos finalą

Per visą istoriją SKL pirmenybėse šios komandos susitiko net 21 kartą iš kurių 15 pergalių šventė „Ferimsta“, o 6 kartus savo pr

Šiame sezone komandos susitiko dukart ir abu kartus lengvas pergales šventė „Ferimstos“ komanda

Trečiają vietą ir jau penktuosius bronzos medalius komandos istorijoje iškovojo „VILNIUS TECH“ studentai gana lengvai rezultatu 78:65 įveikė „Taupos“ vyrus.

Jau dvikovos pradžioje jautėsi, kad Gintaro Šerkšno treniruojami studentai turi daugiau motyvacijos ir yra geriau pasiruošę rungtynėms.

Dar pirmajame kėlinuke „VILNIUS TECH“ ekipa įgijo 7 taškų (21:14), o įpusėjus dvikovai „mėlynai-balti“ turėjo triuškinamą 17 taškų pranašumą (39:22).

Po didžiosios pertraukos G.Šerkšno auklėtiniai pasiuntė varžovus į visišką nokdauną (65:40), tad lemiamame kėlinuke abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinio teisėjo švilpuko paskelbusio įtikinamą „VILNIUS TECH“ ekipos pergalę.

Taupa
VILNIUS TECH
Pijus Rimkus 11 PTS 16 Aurimas Ruškys
Karolis Ražukas 12 REB 10 Julius Jasiulis
Justinas Leganovič 3 AST 5 Ignas Bilinskas

Per pastaruosius 14 sezonų, tai 12 kartas (!) kuomet Gintaro Šerkšno treniruojama „VILNIUS TECH“ ekipa patenka tarp keturių stip

Tiesa, finalo ketvertai „VILNIUS TECH“ studentams klostydavosi įvairiai, o trofėjų lentynoje galima rasti - 2 aukso, 2 sidabro i

Kur kas labiau įtampa slėgs „Taupos“ komandą, kuriai tai bus antrasis finalo ketvertas, nes prieš ketverius metus (ir vėliau 201

Per visą istoriją šios komandos sutikimo devynis kartus iš kurių 5 pergales šventė „VILNIUS TECH“ ekipa, o 4 kartus laimėjo „Tau

Šiame sezone komandos susitikimo vieną kartą, o pergalę rezultatu 68:64 šventė „Taupos“ ekipa

Šeštadienį vykusiose pusfinalio dvikovose „Ferimsta“ tik po itin atkaklios kovos palaužė „VILNIUS TECH“ ekipą 69:62.

SK Ferimsta
Mantas Vavilovas 13 PTS 22 Laurynas Kirlys
Julius Jasiulis 6 REB 10 Ignas Juškevičius
Povilas Mackevičius 3 AST 7 Tomas Galeckas

Tuo tarpu „Steko“ vyrai nepasigailėjo „Taupos“ komandos ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 82:61.