Visų laikų A lygos rekordą pasiekusi „Vilniaus kolegija“ parklupdė „Ferimstą“

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Nors didžiausios intrigos buvo laukta ir išties sulaukta SK „Oaks-Tirola“ (1-3) ir „Gerbiamųjų“ (4-0) komandų akistatoje, tačiau viską nustelbė „Vilniaus kolegijos“ (1-3) ir SK „Ferimstos“ dvikova, kurioje ne tik buvo pasiektas naujas A lygos rekordas, bet ir užfiksuotas monstriškas Igno Juškevičiaus pasirodymas.

Antradienio popietę apskritai nebuvo aišku ar „Vilniaus kolegijos“ ir „Ferimstos“ rungtynės įvyks, nes pastaroji ekipa nežinojo ar pavyks surinkti bent penkis žaisti galinčius krepšininkus.

Vis tik, profesionalios vadybos dėka trūkstami komandos nariai buvo rasti ir Stasio Kurmino vadovaujama ekipa atvyko į akistatą su studentais.

Taip, praėjusio sezono A lygos antrosios vietos laimėtojai buvo toli gražu ne stipriausios sudėties, visgi kuomet aikštelėje yra I.Juškevičius, Andrius Gaidys ir Donatas Janavičius skųstis irgi nelabai yra kuo.

Tuo tarpu Gedimino Bražionio treniruojami studentai į rungtynes atvyko pasirengę kautis su bet kokiu varžovus ir jų nusiteikimas tiesiog tryško per kraštus.

Pirmoje dvikovos dalyje abi komandos žengė koja kojon, tačiau trečiajame kėlinuke „Vilniaus kolegijos“ snaiperiai ėmė išdarinėti stebuklus, o amą praradę svečiai prarado ir dvikovos kontrolę, tad likus žaisti dešimt minučių studentai turėjo triuškinamą septyniolikos taškų pranašumą 88:71.

Lemiamame ketvirtyje aikštės šeimininkai šiek tiek sumažino apsukas, tad „Ferimsta“ nežymiai apkarpė turėtą deficitą, vis tik nuaidėjus finalinei sirenai pirmą sezono pergalę rezultatu 116:102 šventė studentų ekipa.

Nors „Vilniaus kolegija“ šventė gana užtikrintą pergalę, tačiau rungtynėse netrūko įspūdingų pasiekimų.

Svečių komandos lyderis I.Juškevičius pelnė 31 tašką, atkovojo 16 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 54 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis - naujas šio sezono A lygos rekordas.

Tuo tarpu „Vilniaus kolegija“ pasiekė naują visų laikų A lygos rekordą pataikiusi net 25 (!) tritaškius ir maža to realizuodama juos sunkiai suvokiamu 51% (25/48) taiklumu.

Įdomu tai, jog studentai „Ferimstos“ atstovus palaužė tik antrą kartą istorijoje, o pirmąją pergalę pasiekė prieš kiek daugiau nei metus, kuomet taip pat Vilniaus kolegijos salėje žaistoje pirmojoje praėjusio sezono tarpusavio akistatoje S.Kurmino vadovaujama ekipa buvo įveikta rezultatu 110:106.

Vilniaus kolegija
SK Ferimsta
Mindaugas Vėta 31 PTS 31 Ignas Juškevičius
Mantas Mažeika 7 REB 16 Ignas Juškevičius
Gvidas Laurinaitis 6 AST 9 Andrius Gaidys
KOMENTARAI
Gediminas Bražionis, Vilniaus kolegija

Stabilizavome padėtį komandoje, pasipildėmė naujais žaidėjais ir dabar komanda atrodo kitaip. Džiaugiamės, kad į aikštę sugrįžo pasveikę žaidėjai ir sezono pradžioje negalėję žaisti žaidėjai. Visa tai prisideda prie komandinių rezultatų. 

Labai vertiname Ferimstos komandą, praeitų metų vicečempionus, tad studentai buvo nusiteikę kautis, nesvarbu koks tai būtų taškų skirtumas.

Daug ką lėmė, jog priešininkų komanda susirinko ne pačios pajėgiausios sudėties, tačiau mums reikia naudotis proga ir kabintis už šių rungtynių. Labiausiai tas ir džiugina, jog pavyko užsikabinti ir džiaugtis ne tik pirma pergale šiame sezone, bet ir pasiektu nauju A lygos rekordas

Sveikinu komandą ir ačiū Ferimstai už gerą kovą! 

Gintaras Plytnikas, SK Ferimsta

Žinojome, kad rungtynėse bus sudėtinga ir busime avarinės sudėties. Tačiau kariai (kitaip nepavadinsi) vakar atvykę į rungtynes, nusprendė geriau perkėlimo mokestį investuoti į komandos varomąją detalę - "papildus". Dėl to labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi žmonėm, kurie vakar sukovojo kaip lygus su lygiais.

Antrame kėlinyje kuomet turėjom persvarą prasidėjo tai, ko sostinės A lyga nematė - 25 tritaškiai su didesniu nei 50 proc pataikymu. Neturėjome žmonių, kas galėjo perimetre dirbti sulenktomis kojomis, bet tiesiog rungtynes reikėjo iškentėti.

Sveikiname varžovą ir Gediminą atliekant puikų darbą su komanda, kurioje yra mintis ir nors turint ne aukščiausio lygio žaidėjus, spaudžiamos visos teigiamos savybės. Jeigu dar rungtynių metu mažiau pasakinėtų ką daryti - rezultatas galėtų būti dar geresnis mums.Tikimės kolegijai padovanota pergalė leis jiem užsikabinti, nepamesti noro kovoti ir pakovoti dėl vietos atkrintamosiose.

Tuo pačiu noriu pasidžiaugti, kad tokios situacijos privedė iki to, kad po trylikos metu turėjau garbės dalintis su komandos žaidėjai vietą aikštelėje kaip žaidėjas. Paradoksas, paskutinį kartą tai dariau vilkėdamas Vilniaus Kolegijos aprangą. Tikimės kitose rungtynėse turėsime žaizdas išsigydusius žaidėjus, darbai neužspaus ir parodysime tai ką galime padaryti.

Pabaigai noriu palinkėti aikštės generolui greičiau atsistatyti ir grįžti į aikštelę po atsirušusių "kryžminių" ir nepasekti mano pėdomis renkant kilogramus :) Taip pat dėkui Vaidui už suprantigumą. Mes tai vertiname.

Antrojoje vakaro akistatoje, kurioje susitiko savo aikštėje žaidusi „Oaks-Tirolos“ komanda ir nė karto nepralaimėjusi „Gerbiamųjų“ ekipa kokybės ir intrigos buvo žymiai daugiau, tačiau nei rekordų, nei galingų asmeninių pasirodymų čia nebuvo užfiksuota.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurie demonstravo kokybiškesnį krepšinį, greitai perėmė dvikovos kontrolę ir didžiąją pirmo kėlinuko dalį buvo priekyje.

Visgi, po trumpos pertraukėlės Valdo Paukšto treniruojami „ąžuolai“ atkuto ir dėka taiklių Vaidoto Jatulevičiaus metimų ne tik pavijo varžovus, bet ir perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Atsidūrę priekyje „Oaks-Tirola“ krepšininkai žaidė gerokai užtikrinčiau, o vienu metu net buvo įgiję dviženklę persvarą (57:47). Tačiau kaip jau ne kartą yra buvę „Gerbiamieji“ nenuleido rankų ir kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi su puse minutės po V.Jatulevičiaus baudų aikštės šeimininkai turėjo dviejų taškų persvarą (77:75), tačiau tuomet svečių puolėjas Tautvydas Paliukėnas išprovokavo baudą mesdamas iš toli, realizavo visus tris metimus ir išvedė savio komandą į priekį (78:77).

Nors V.Jatulevičiui taikliu baudos metimu dar buvo pavykę išlyginti rezultatą (78:78), tačiau „Gerbiamieji“ per likusį dvikovos laiką pelnė net šešis taškus be atsako ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė jau ketvirtą pergalę iš eilės - 84:78.

SK Oaks-Tirola
Vėl Tie Patys
Vaidotas Jatulevičius 21 PTS 16 Robert Subotkevič
Ernestas Umbra 9 REB 7 Dominykas Zupkauskas
Domantas Pikūnas 7 AST 3 Dominykas Zupkauskas
KOMENTARAI
Valdas Paukštas, Sk Oaks-Tirola

Vėl sužaidėme neužtikrintas rungtynes, vėl pramestos baudos ir laisvi metimai. Žaidžiam kažkiek pasimetę, bet vis kita sudėtis, neturim pastovumo. Visos rungtynės vis kiti žaidėjai, nesurenkam pilnos sudėties ir tas jaučiasi. Bet potencialo yra, noro yra, tai svarbiausia.

Savaitė nesėkminga, du pralaimėjimai, bet iš jų yra ko pasimokyti. Nauja komanda esam, todėl reikia laiko. Tikėkimės vadovas turi kantrybės.

Dabar susiorganizuosim “aptarimų” vakarėlį, aptarsim kaip įmesti baudas, kitus svarbius dalykus ir geresnėmis nuotaikomis, gausesne sudėtimi rinksimės į rungtynes. Sveikinimai treneriui Raimondui ir jo komandai.