„VitirON KIDS“ čempionato finiše – įspūdingi sugrįžimai ir pratęsimo pareikalavusios vyriausiųjų kovos

U16 čempionate triumfavo „Širvintos“
U16 čempionate triumfavo „Širvintos“

Sezono atomazgą pasiekė Sostinės krepšinio lygos („GEALAN–SKL“) organizuojamas „VitirON KIDS“ čempionatas.

U16 čempionate, „GameON 2“ grupėje, triumfavo „Širvintos“. Martyno Kriaučiūno auklėtiniai kovoje dėl trofėjus didžiajame finale įveikė Manto Mudėno treniruojamus „Naujanus“, kuriems atiteko sidabro medaliai ir vicečempionų titulas.

Mažąjį finalą ir bronzos medalius iškovojo Mindaugo Kildišiaus treniruojamas Molėtų sporto centras, susitikime dėl 3 vietos įveikęs Arūno Umbraso treniruojamas „Pelėdas“.

FOTOGALERIJA

U18 taurė („GameON 1“ grupė) iškeliavo į „Panterų“ guolį. Artūro Leščinsko kariauna čempionato puošmena tapusiame finale 74:71 įveikė Donato Sabaliausko ugdomus „Erelius“.

Trečiąją vietą iškovojo Manto Mudėno „Naujanai“, kurie jau trečio kėlinio pradžioje neteko savo lyderio Domo Maskalenkos ir turėjo net 17 taškų deficitą, tačiau po pratęsimo sugebėjo laimėti prieš Manto Ambraškos „Vanagus“.

Po laimėto U18 čempionato savo mintimis pasidalino trofėjų kartu su „Panteromis“ iškovojęs strategas Artūras Leščinskas:

„Buvo labai sunki kova. Pirmajame kėlinyje pralaiminėjome 9 taškais. 2-3 kėlinyje savo greito puolimo dėka pradėjome po truputį lipti iš duobės. Lukas Savickis trečiajame kėlinyje pataikė 3 tritaškius iš 3, kas padėjo sugrįžti į rungtynes ir mes užsikabinome. Ketvirtajame kėlinyje žaidėme taškas į tašką, o pabaigoje sužaidėme sėkmingiau ir laimėjome. Labiausiai norėčiau padėkoti savo vyrams. Jie gegužę tikrai prastai lankė treniruotes. Turbūt dėl mokslų ir atšilusių orų (šypsosi). Bet atėjus lemiamoms kovoms vyrai susikaupė ir paskutinius savo metus moksleivių krepšinyje užbaigė pergalinga nata. Labai džiugu.“

Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, rėmėjų ir partnerių įsteigtomis dovanomis.

Tai buvo paskutinis šio sezono „VitirON KIDS“ finalo ketvertas. Iš viso per gegužę skirtingose U8–U18 amžiaus grupėse įvyko net 10 finalo ketvertų.

„VitirON KIDS“ čempionatas – jaunimo krepšinio lyga, skirta didinti moksleivių fizinį aktyvumą Vilniaus mieste ir regione.

2021–2022 m. pirmenybėse dalyvavo net 90 komandų iš Molėtų, Širvintų, Trakų, Nemenčinės, Lentvario ir Vilniaus. Tikimasi, kad 2022–2023 m. čempionato geografija dar labiau išsiplės.

Norintys dalyvauti kito sezono „VitirON KIDS“ čempionate raginami jau dabar el. paštu karolis@sostineskl.lt susisiekti su lygos vadovu Karoliu Brusoku ir aptarti galimybes jau rudenį startuoti masiškiausiame Vilniaus regiono moksleivių krepšinio čempionate.

Projekto tikslas – skatinti sportinį moksleivių aktyvumą, didinti fizinį raštingumą, formuoti sveikos gyvensenos įpročius.

Generalinis čempionato partneris – vitaminizuoti „VitirON KIDS“ guminukai.

Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis (SRF), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.