VU reabilitavosi prieš taikiklių nesuderinusią karių ekipą

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje vyko vienerios rungtynės, kuriose savo aikštėje žaidę „Vilniaus universiteto“ (4-2) studentai priėmė šiuo metu turnyro rikiuotės dugne esančius „LKA-Karys“ (1-4) atstovus.

Eilę metų A lygos lyderių ir autsaiderių dvikovos pirmiesiems tebūdavo tik formalumas, tačiau šiame sezone silpnų komandų stipriausioje miesto lygoje neliko, tad nieko nuotabaus, jog salėje susirinkę žiūrovai išvydo gražią ir gana intriguojančią kovą.

Nors galutinis rezultatas byloja triuškinamą VU studentų pergalę rezultatu 77:56 sulig kuria studentai reabilitavosi už dieną prieš patirtą apmaudų pralaimėjimą prieš „VILNIUS TECH“ atstovus, tačiau visų rungtynių metu vaizdas aikštėje tikrai nepriminė Dovydo ir Galijoto kovos.

Anaiptol, pirmajame kėlinuke abi komandos žengė koja kojon ir tik prieš didžiąją pertrauką Rimanto Kaminsko auklėtiniams pavyko kiek atitrūkti (35:25).

Trečiajame kėlinuke kariai dar buvo priartėję, tačiau gana greit aikštės šeimininkai susigrąžino dviženklį pranašumą, o lemiamo kėlinuko viduryje net buvo įgiję triuškinamą 23 taškų persvarą (69:46).

Visgi į nokdauną pasiųsti kariai sugebėjo pakilti ant kojų, pagrindinio laiko pabaigoje nežymiai apkarpė turėtą deficitą ir nusipelno mažų mažiausiai pagarbos už pademonstruotą kovą iki galo.

Verta pažymėti, kad „Vilniaus universiteto“ ekipa žaidė jau tris dienas paeiliui, nepaisant to, ilgo atsarginių suolelio dėka R.Kaminskui pavyko išlaikyti gana aukštą tempą puolime ir kibią gynybą kone visą dvikovos laiką.

Nors kariai taikliau už varžovus atakavo iš dviejų taškų zonos, tik minimalia persvara pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau koją jiems labiausiai pakišo neįtikėtinai prastas 5,3% (1/19 trit.) pataikymas iš trijų taškų zonos ir net 21 kartą prarastas kamuolys.

Beje, tai jau buvo penktosios šių komandų tarpusavio rungtynės SKL čempionate ir jau net ketvirtoji VU pergalė iš eilės.

Iškovoję ketvirtąjį tašką R.Kaminsko auklėtiniai pakilo į antrąją turnyro rikiuotės vietą, tuo tarpu vieną pergalę per penkerias rungtynes turinti „LKA-Karys“ ekipa šiuo metu užima paskutinę dešimtą poziciją.

Tiesa, verta pažymėti ir tai, jog pirmąjį ratą kariai užbaigs sužaisdami trejas rungtynes su antroje turnyro rikiuotės dalyje esančiomis ekipomis, tad autsaiderės etiketę klijuoti šiai komandai dar yra gerokai per anksti.