A lygos "El Clasico" - sunki VGTU pergalė

Ketvirtadienio vakarą, stipriausioje miesto lygoje įvyko išskirtinė VGTU ir "Tegros" komandų akistata, kurią drąsiai galima vadinti A lygos "El Clasico". Žvelgiant į pastarųjų kelių metų istoriją, visuomet , kai tik ginklus suremdavo šios dvi komandos, aikštėje vykdavo tikras krepšinio spektaklis su nenuspėjama pabaiga. Tad nieko nuostabaus, jog ir vakar dvikovos nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Krepšinio spektaklis

Dar prieš prasidedant rungtynėms kone visa VGTU arena pradėjo gausti nuo sirgalių skanduočių ir būgnų, tad bet kuris salėje buvęs žmogus galėjo suprasti, jog laukia itin geras renginys. Tarsi paveiktos aplink tvyrančios atmosferos abi komandos žengė į aikštę kiek susikausčiusios, tad dvikovos pradžioje žaidime buvo jaučiamas nedidelis chaosas.

Pirmieji ledus pralaužė savo aikštėje žaidę studentai, kurie švystelėjo keletą tolimų metimų ir išvedė VGTU ekipą į priekį. Tačiau netrukus išmušė "Tegros" aukštaūgio Henriko Šliogerio valanda. Svečių snaiperis vieną po kito smeigė net tris tolimus metimus bei pirmojo ketvirčio pabaigoje persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Visgi pačioje pirmojo kėlinuko pabaigoje aikštės šeimininkų puolėjas Tadas Kvedaravičius smeigė taiklų tolimą metimą, kuris vėl atstatė rungtynių svarstykles į pusiausvyros padėtį (23:23).

Antrajame kėlinuke iniciatyvą vėl į savo rankas perėmė "Tegros" vyrai. Kibiai gindamiesi ir puikiai išnaudodami susikurtas progas svečiai ilgą laiką buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje. Tačiau dvikovai artėjant pusiaukelės link viskas apsivertė aukštyn kojom. Gintaro Šerkšno treniruojami aikštės šeimininkai sugebėjo keletą kartų iš eilės be klaidų apsiginti, o vėliau smeigę keletą tolimų metimų dvikovos pusiaukelėje įgijo apčiuopiamą keturių taškų pranašumą (41:37).

Po didžiosios pertraukos VGTU ekipai pavyko įgyti dviženklį pranašumą ir jau atrodė, kad lyg ant bangos žaidžiančių studentų jau niekas nesustabdys. Tačiau kovingieji svečiai manė kitaip. Iki pat lemiamo kėlinuko vidurio vijęsi varžovus Rolando Knyzos auklėtiniai galiausiai iššovė. Likus trims minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, daugiausia H.Šliogerio ir Alano Dzeranovo pastangų dėka "Tegra" išlygino rezultatą (59:59) bei sugrąžino dvikovai intrigą.

Pamatęs, kad pergalė slysta iš rankų aikštės šeimininkų treneris G.Šerkšnas paėmė minutės pertraukėlę. Išklausę stratego nurodymų studentai iškart pakilo į lemiamą šturmą. T.Kvedaravičius švystelėjo tolimą metimą ir sugrąžino psichologinį pasitikėjimą savo komandai. Nors svečiai sekančioje atakoje dar buvo sušvelninę rezultatą, tačiau netrukus Alfredas Lukaševičius dar kartą nubaudė varžovus tolimu šūviu, kuris pakėlė ant kojų ne tik aikštės šeimininkų atsarginių suolelį, bet ir visą sirgalių armiją.

"Tegra" dar bandė gelbėtis, tačiau visi svečių bandymai kažką pakeisti nuėjo perniek. Nuaidėjusi finalinė sirena galiausiai paskelbė įtikinamą VGTU pergalę rezultatu 71:61.

Trūko šviežumo

Nugalėtojų komandos treneris Gintaras Šerkšnas pernelyg nesidžiaugė: "Rezultatu esu patenkintas, žaidimu - tikrai ne. Žaidėjai neišpildė derinių, žaidė vangiai,todėl tai, kas vyko aikštėje manęs tikrai nedžiugino. Užtat labai noriu padėkoti savo komandos fanklubui, kuris šiandien sukūrė tikrai nuostabią atmosferą bei visiems pakėlė nuotaiką. Didelis ačiū jiems", - savo gerbėjams komplimentų negailėjo VGTU komandos treneris G.Šerkšnas.

"Tegros" strategas Rolandas Knyza puikiai žinojo nesėkmės priežastis: "Paskutinių dviejų minučių metu pritrūko tikslumo. Ypač gynyboje. Leidome varžovams išmesti patogius metimus ir buvome už tai nubausti".

"Na, o rungtynių metu ne viskas klijavosi, nes labai jautėsi nuovargis.Nesame studentai ar profesionalai, kurie treniruojasi kelis kartus per dieną, o šią savaitę jau žaidėme trečias rungtynes per keturias dienas. Natūralu, jog šiandien komandai labai trūko paprasčiausio šviežumo", - apgailestavo R.Knyza.

"O visa kita, manau yra gerai. Komandinė gynyba pamažu pradeda veikti, o žaidimo kreivė - vis kyla aukštyn.Šiandien pralaimėjome, kitą kartą  - laimėsime", - optimizmo neprarado "Tegros" ekipos strategas R.Knyza.

VGTU ekipą į pergalę vedė Evaldas Rastenis, pelnęs 17 taškų, jam puikiai talkino A.Lukaševičius pridėjęs 12 bei Ignotas Braziulis į savo sąskaitą įsirašęs 11 taškų.

"Tegros" komandoje išsiskyrė H.Šliogeris varžovams įsūdęs 20 taškų bei A.Dzeranovas surinkęs 17 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Studentai savo sąskaitoje turintys devynias pergales ir dvi nesėkmes dalijasi 1-2 turnyrinės lentelės vietas, tuo tarpu "Tegra" su šešiomis pergalėmis ir penkiomis nesėkmėmis šiuo metu užima penktąją poziciją.