Dramatišką finalą laimėjusi „Naresta“ iškovojo ilgai siektą Įmonių lygos auksą

Tikėk tuo, ką darai. Būtent taip galima apibūdinti „Narestos“ kelią link SKL Įmonių lygos aukso.

Pirmą karą Artūro Minevičiaus vadovaujamas kolektyvas Įmonių turnyre dalyvavo dar 2016-2017 m. sezone, kuomet antrajame lygos sezone buvo iškovota bronza.

Kitais metais sekė sidabras, o vėliau - ilgos klajonės po pagrindines po kitas lygas siekiant išsvajotojo aukso medalio ir kai po ilgų metų „Naresta“ grįžo ten, kur visada turėjo būti - svajonė pagaliau virto realybe!

Dvikovą dėl pirmos vietos „Narestos“ (3) vyrai pradėjo puikiai atkarpa, o sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (24:15).

Vis tik, antrajame kėlinuke „Danske Bank“ (1) vyrai užsikūrė, pademonstravo galingą puolimą ir sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir dvikovos pusiaukelėje atsidurti priekyje - 37:35!

Ilgosios pertraukos metu „Naresta“ padarė išvadas ir vėl buvo susigrąžinus iniciatyvą į savo rankas.

Visgi, lemiamame kėlinuke „Danske Bank“ vyrai dar kartą pademonstravo išskirtinį kovingumą ir likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes net buvo įgijusi penkių taškų pranašumą (67:62).

Įtampai pasiekus aukščiausią tašką abi komandos tarsi sustojo ir itin sunkiai rinko taškus. Per likusį dvikovos laiką „Danske Bank“ surengė net šešias nerezultatyvias atakas ir padarė dvi klaidas.

Savo ruožtu didesnė kokybės nepademonstravo ir „Narestos“ ekipa, skirtumas tik tas, kad per tą laiką ji sugebėjo pelnyti penkis taškus ir išlyginti rungtynių rezultatą (67:67).

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 sek. čempionų titulą gynę „bankininkai“ turėjo progą persverti rezultatą savo naudai, tačiau per 24 sek. nesugebėjo suregzti atakos.

Netrukus „Naresta“ paėmė minutinę perraukėlę, po kurios Remigijus Sugintas prametė dvitaškį, tačiau kamuolį atkovojęs Marius Tenikaitis sulig finaline sirena taikliai pamušė jį krepšio link ir išplėšė savo komandai istorinę pergalę - 69:67.

Pasibaigus dvikovai būtent M.Tenikaitis gavo naudingiausio Įmonių lygos finalo žaidėjo apdovanojimą. O tai, kad „Narestos“ vidurio puolėjas buvo vertas titulo įrodo ir fantastiška jo statistika - 28 taškai, 16 atkovotų kamuolių ir 40 naudingumo balų.

Danske Bank
Naresta ĮM
Žygimantas Žiukas 25 PTS 28 Marius Tenikaitis
Viktoras Asačiovas 10 REB 16 Marius Tenikaitis
Mantas Montvila 4 AST 6 Deividas Aukštuolis

Prieš įspūdingas finalo rungtynes vyko dvikova dėl bronzos medalio, kurioje varžėsi „Teltonikos IoT“ (7) ir „SEB banko“ (5) kolektyvai.

Pirmajame varžybų etape šios komandos pasidalino po pergalę, tad atrodė, jog dvikova dėl trečios vietos gali būti labai įdomi.

Vis tik, jau pirmosios susitikimo minutės parodė, jog intriga čia neturėtų kvepėti. Fantastiškai rungtynes pradėję „Teltonikos IoT“ vyrai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (25:13), kurią dvikovos pusiaukelėje dar labiau padidino (46:27).

Antroje susitikimo dalyje Antano Šegždos vadovaujama ekipa jau davė laiko savo atsarginiams, tačiau net ir tai nepadėjo „SEB bankui“ bent kiek priartėti prie varžovų.

Anaiptol, puikiai žaidę „Teltonikos IoT“ krepšininkai sulig kiekviena minute tolo nuo varžovų, o trečio ketvirčio pabaigoje net pasiekė nepadorią 28 taškų ribą (71:43).

Lemiamame kėlinuke abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir ramiai sulaukė finalinės sirenos paskelbusios lengvą „Teltonikos IoT“ pergalę - 88:65.