Aktyvi diena A lygoje: žudantis spurtas, užlieję tritaškiai ir „nesveikas“ dvigubas dublis

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A pirmenybėse net ketverios rungtynės nudundėjo pirmadienį.

Nepykite, kad šįkart rungtynių komentarų nepateiksime: visiškai dingęs balsas dabar yra gaivinimo stadijoje ir bus pasiruošęs su visais šnekėti po kitų mačų.

Pirmosiose vyko tikrų senų varžovų kova – dar prieš 10 metų MRU ir „Vilniaus kolegija“ susitiko pirmąsyk, o dabar sužaidė jau šešioliktą tarpusavio mačą.

Ir MRU (7/3), kaip jau tapo gana įprasta, svečiuose 82:79 (23:19, 16:22, 24:24, 19:14) nugalėjo „Vilniaus kolegiją“ (3/7).

MRU startas buvo geresnis, bet šeimininkai juos greit prisivijo ir dar antrame kėlinyje rezultatą persvėrė. Komandos keliskart susikeitė lyderiaujančios ir atsiliekančios vietomis, o prasidėjus lemiamam kėliniui šeimininkai buvo priekyje 65:63.

Metimas po metimo – jais nuosekliai keitėsi ekipos, o likus minutei Lukas Motiejūnas rezultatą išlygino – 79:79. „Vilniaus kolegija“ netrukus užsidirbo Igno Rylos bloką, pavyko atkovoti kamuolį ir L.Motiejūnas vėl buvo taiklus. Išprovokuota pražanga – dar vienas taškas L.Motiejūno ir MRU sąskaitoje – 82:79.

Svečiai klydo ir prametė po galėjusių išgelbėti metimų, tad pergalė atiteko MRU.

„Vilniaus kolegija“ nusprendė, kad žiūrovams krepšinis turi būti patrauklus, tad vis bėgo į greitas atakas, o tuo tarpu prie MRU pergalės atsarginiai taškais apskritai neprisidėjo.

MRU komandai tai meškos paslaugos nepadarė, nes klubas atrado lyderius. 26 taškus pelnė, 20 kamuolių atkovojo ir 9 pražangas išprovokavo Rokas Jukonis, Ignas Ryla įmetė 24 taškus, atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas bei atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Dvigubas dublis (12 tšk., 15 atk. kam.) buvo ir Pauliaus Joneliūno sąskaitoje.

„Vilniaus kolegijai“ 21 tašką pridėjo Edvinas Lebeckas (9 atk. kam., 7 per. kam.), 20 – Rytis Meškauskas, 12 – Paulius Tebeliškis.

Nužudęs spurtas

„Sporto namai“ (4/5) vėl pademonstravo patirtį ir jėgą bei svečiuose 69:66 (16:19, 17:20, 17:13, 19:14) nugalėjo „ISM universitetą“ (6/4).

„ISM universitetas“ atrodė, kad yra pasitikintis savo jėgomis ir pergalę galintis drąsiai pasiekti. Trečio kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo 50:35, bet Aivaro Kiaušo vedami „Sporto namai“ užvertė varžovus metimų lavina – 47:52. 13:0 – toks kėlinio finišas leido „Sporto namams“ kone visiškai likviduoti skirtumą – 50:52. Bet tai nebuvo viskas.

Spurtas tęsėsi ir ketvirtame kėlinyje (56:52), o „ISM universitetui“ susigrąžinus nedidelį pranašumą Jonas Elvikis persvėrė rezultatą – 67:66. Paskutinę sekundę dar buvo užfiksuota Tomo Tradišausko pražanga, tad baudų metimais „Sporto namai“ įtvirtino pergalę.

„Sporto namams“ 18 taškų pelnė Giedrius Giedra, 16 – Aivaras Kiaušas, 12 – Žygimantas Jonušas, 10 – Paulius Naraškevičius.

„ISM universitete“ su 16 taškų ryškiausi buvo Karolis Bielskis ir Ignas Lukošius, 14 surinko Jurgis Čėsna, 5 taškus įmetė, bet 7 kamuolius atkovojo ir 11 perdavimų atliko Eigirdas Keblikas.

Tritaškių lavina

Šeštą pergalę iš eilės įsirašė praėjusio sezono čempionė „Tegra“ (9/1), kuri namie 87:64 (22:13, 19:17, 21:20, 25:14) sutriuškino bronzinį VGTU (6/3) klubą.

Šiose taip pat senų varžovų rungtynėse intrigėlės daug nebuvo. „Tegra“ kaip atitrūko, taip ir nuskuodė link pergalės.

Šeimininkai ir geriau dalinosi kamuoliu, ir geriau dėl jų kovojo, tad pavyko susikurti daugiau progų atakoms. 16 iš 39 tritaškių taip pat padarė savo.

„Tegrai“ 28 taškus pelnė Giedrius Marčiukaitis, 24 – Remigijus Sugintas (11 atk. kam.), 14 – Gytis Brazauskas (10 atk. kam., 9 rez. perd.).

VGTU 19 taškų pridėjo Andrius Juknevičius, 17 – Evaldas Rastenis, 13 – Ignas Bilinskas (9 atk. kam.).

Nerealus dvigubas dublis

„Legionui“ (2/7) toliau šiek tiek trūksta sėkmės – namie 74:92 (20:22, 23:21, 15:25, 16:24) buvo pralaimėta „Stekui-Rivilei“ (5/5).

„Legionas“ priešinosi pirmoje mačo dalyje, bet vėliau visiškai užleido kelią „Stekui-Rivilei“ Ši komanda tuo pasinaudojo, vos per pusę kėlinio pavertė deficitą dviženkle persvara ir nebepaliko šansų šeimininkams.

„Stekui-Rivilei“ padėjo 24 Deimanto Pavlovskio taškai ir nesveikas (gerąja prasme!) Gedimino Povilausko dvigubas dublis – 23 taškai ir tiek pat atkovotų kamuolių.

Ugnius Luneckas pridėjo 13 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

„Legionui“ 20 taškų surinko Julius Ščipokas, 19 – Laurynas Jacevičius, 17 – Tomas Gasparavičius.