Čempionišką charakterį parodę MRU studentai pasiekė istorinį revanšą (foto, video)

Ketvirtadienio vakarą (10 01) Mykolo Romerio universiteto sporto salėje startavo jubiliejinis, dvidešimtasis, Plasta-Sostinės krepšinio lygos čempionatas.

Sezono atidarymo rungtynėse susigrūmė savo aikštėje žaidę  nugalėtojų titulą ginantys MRU studentai bei po dviejų metų pertraukos į lygą grįžę "Vilniaus kolegijos" krepšininkai.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai (9:2), tačiau netrukus aikštės šeimininkai atsakė spurtu 14:0 ir ilgam perėmė susitikimo vairą į savo rankas. Apskritai, iki pat didžiosios pertraukos Vytauto Poteliūno treniruojami  MRU studentai lyg iš natų žaidė puolime, neturėjo bėdų gynyboje, tad įpusėjus dvikovai turėjo triuškinamą 16 taškų pranašumą (49:33).

Vis tik "Vilniaus kolegijos" studentai neketino kelti baltos vėliavos. Po didžiosios pertraukos pagyvinę žaidimą bei išsitraukę savo toliašaudę artileriją svečiai užliejo varžovus tritaškių lietumi ir per dešimt minučių surinkę net 36 taškus išsiveržė į priekį – 69:65.

Kaip ir dera, lemiamame kėlinuke aikštėje užvirė tikras nervų karas. Atsibudę MRU studentai ketvirtį pradėjo spurtu 7:0. Svečiai nenuleido rankų ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos žengė koja kojon su kolegomis, tačiau to pergalei buvo maža.

Svarbiausiomis susitikimo akimirkomis V.Poteliūno auklėtiniai parodė čempionišką charakterį, pataikė keletą itin sudėtingų metimų ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė sudėtingą pergalę rezultatu 93:88.

Nugalėtojų ekipos treneris V.Poteliūnas išdėstė pagrindines sunkios pergalės priežastis: "Vos neprisižaidėme, tad džiugu, jog viskas baigėsi gerai. Įgijus solidų pranašumą norėjau leisti pažaisti visiems atėjusiems krepšininkams, tačiau tuomet varžovai pagavo žaidimo ritmą ir sugebėjo atkurti dvikovoje intrigą. Šįkart laimėjome, nes pagrindinio laiko pabaigoje išnaudojome ūgio pranašumą. Be to, mūsų lyderiai turėjo šiek tiek daugiau patirties ir priėmė geresnius sprendimus".

"Nors "ant popieriaus" turime neblogą sudėtį, tačiau prognozuoti mūsų pasirodymo tikrai nedrįstu. Praėjusio sezono pradžioje treniruotėse turėjau gal 15 žmonių, komandoje buvo sveika konkurencija ir noras tobulėti, tad visiškai nenuostabu, kad visa tai atsispindėjo rezultate. Tuo tarpu dabar dėl vienokių ar kitokių priežasčių treniruotes lanko vos keli krepšininkai, todėl manau, jog ši komanda yra gera, bet bus visiškai neprognozuojama", - nedrąsiai apie artėjantį sezoną kalbėjo nugalėtojos titulą ginančios MRU ekipos treneris V.Poteliūnas.

Tuo tarpu "Vilniaus kolegijos" strategas Stanislovas Radziulis savo komandos pasirodymą įvertino patenkinamai: "Laimėti visuomet norisi, todėl rungtynes vertinu dvejopai. Viena vertus, vyrai buvo užsidegę, gerai pataikė, parodė, jog moka kovoti. Kita vertus, komanda padarė pernelyg daug žioplų klaidų, ypač susitikimo pabaigoje, o tai ir lėmė mūsų pralaimėjimą. Bus matyt, kaip seksis šiame sezone. Tačiau pirmoji dvikova prieš čempionus nuteikia visai optimistiškai".

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Modestas Gilys pelnęs 20 taškų, Edvinas Jezukevičius (11 atk.kam.), Rokas Jukonis ir Ignas Ryla į savo sąskaitas įsirašė po 15 taškų.

"Vilniaus kolegijos" ekipoje sunkiai sulaikomas buvo Laurynas Kirlys įmetęs 27 taškus, jam neblogai talkino Matas Budginas (3/4 trit.) surinkęs 19 taškų.

Įdomu tai, kad šios dvi komandos pirmąsias sezono rungtynes žaidė ir 2012-2013 m. sezone, o dvikova irgi pasibaigė 5 taškų persvara. Tiesa tuomet, rezultatu 70:65 savo pranašumą įrodė "Vilniaus kolegijos" ekipa, tad, galima sakyti, MRU ekipa pasiekė istorinį revanšą.