Dėl vietos ketvertuke – kova iš paskutiniųjų

Plasta-Sostinės A lygos reguliariojo sezono pabaiga jau ne už kalnų, todėl komandos deda visas pastangas, kad prieš atkrintamąsias varžybas gautų sąlyginai lengvesnius varžovus. Didžiausia intriga stipriausioje miesto lygoje – kas kartu su "SK Ferimsta" ir studentų komandomis finišuos stipriausiųjų komandų ketvertuke. Dvi ekipos pretendentės pirmadienio vakarą susikovė tarpusavyje.

"Tegra" namų tvirtovėje priėmė "KK Žaibo-Alnidos" žaidėjus ir nuo pirmųjų minučių demonstravo ne itin svetingą žaidimą (16:2), o po pirmo ketvirčio įtikinamai pirmavo (31:20). Nors svečiai nė neketino pasiduoti, "Tegros" nariai laikėsi nuo jų saugiu atstumu – 45:37.

Po pertraukos "Žaibas" tarsi pajuto varžovų kraujo skonį ir pamažu artėjo, kol galiausiai pirmą kartą nuo rungtynių pradžios išlygino rezultatą (52:52). Nors svečiams trumpam buvo pavykę ir išsiveržti į priekį (59:58), prieš lemiamą ketvirtį jie turėjo 3 taškų deficitą (59:62).

Paskutiniame kėlinuke vaizdas aikštėje nesikeitė, kol svečiai nusprendė imtis lemiamo šturmo – jie laimėjo keturių minučių atkarpą 13:4 ir atsidūrė priekyje (79:75). Vis tik "Tegra" nepasidavė ir likus žaisti 9 sekundes fantastišką tritaškį pataikė Robertas Bitinas. Varžovų atsakas buvo nesėkmingas, todėl komandoms teko žaisti pratęsimą – 81:81.

Psichologinį smūgį patyrę "Žaibo" ekipos nariai nė nespėjo atsipeikėti, o tuo pasinaudojusi "Tegra" perėmė iniciatyvą ir galingai finišavusi šventė svarbią pergalę – 97:86.

"Savaitgalį turėjome turnyrą Druskininkuose, o ir šiandien ne visi susirinkome, todėl kiek ir jėgų pritrūko", – kodėl nepavyko išlaikyti pranašumo, aiškino "Tegros" vyr. treneris Arūnas Umbrasas.

"Norėjau ir žiūrovams intriga sukurti, kad galėtų pasimėgauti gražiu krepšiniu", – juokavo strategas. – "Aišku, svarbiausia, kad laimėjome".

"Pradžioje per daug toli paleidom varžovus į priekį. Nors ir pavyko juos pavyti ir net aplenkti, bet finišui pritrūkome jėgų. Tai mums jau antras pratęsimas per dvi savaites. O dar tas žudantis tritaškis...", – rungtynes komentavo pralaimėjusiųjų ekipos vadovas Justinas Karosas.

Po šios pergalės "Tegra" (12/6) bent trumpam šoktelėjo į ketvirtą poziciją, o "Žaibas" (9/10) išliko šeštas, bet susikomplikavo savo galimybes finišuoti stipriausiųjų ketvertuke.

Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas buvo nugalėtojų ekipą nuo nesėkmės išgelbėjęs R.Bitinas (6 rez. perd., 5 per. kam.). Jo sąskaitoje – 20 taškų. Vis tik jis sulaukė puikios komandos draugų pagalbos – Henrikas Šliogeris (10 atk. kam.) ir Tomas Zdanavičius įmetė po 15, Tadas Šablinskas – 14, o Gabrielius Ramonas – 11 taškų.

"Žaibo" ekipa taip pat žaidė itin komandiškai – dviženklį taškų skaičių surinko net šeši žaidėjai: po 14 – Andrius Garadauskas ir Aurimas Lukauskis, 13 – Edvinas Misiūnas, 12  – Deividas Pogužinskas, 11 – Elonas Penikas, 10 – Vadim Volodko.