Garbinga VGTU pergalė, "Tegros" užsivedimas ir "KK Žaibo" svajonės

Trečiadienio vakarą finišavo Plasta-Sostinės A lygos reguliariojo sezono kovos, po kurių paaiškėjo galutinė komandų rikiuotė turnyrinėje lentelėje bei atkrintamųjų poros. Nieko keista, jog itin intriguojantis ir sunkiai nuspėjamas pirmasis varžybų etapas pasibaigė pažerdamas krūvą staigmenų bei netikėtų rezultatų.

Pasiekė užsibrėžtą tikslą

Labiausiai intriguojančioje savaitės akistatoje svečiuose žaidę VGTU (18-6) studentai egzaminavo pirmą kartą pajėgiausią sudėtį surinkusią "Medea-VU" (14-10) ekipą. Norint užsitikrinti trečiąją vietą reguliariajame sezone svečiams pakako nepralaimėti didesniu nei 18 taškų skirtumu, tačiau Gintaro Šerkšno auklėtiniai skaičiavimus laboratoriniuose darbuose, kovėsi dėl pergalės ir galiausiai pasiekė užsibrėžtą tikslą įveikdami varžovus rezultatu 68:64.

Dvikovos pradžia aikštės šeimininkams nieko bloga nežadėjo. VU studentai dominavo aikštėje, kontroliavo rungtynių ritmą ir prieš pat didžiąją pertrauką sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą (33:23).

Visgi svečiai nė nesirengė kapituliuoti. Anaiptol, kurį laiką alsavę varžovams į nugaras, VGTU studentai lemiamame kėlinuke surengė spurtą, išsiveržė į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai kėlė rankas į viršų.

Neužsiminėja aritmetikomis

Pasibaigus dvikovai VGTU strategas Gintaras Šerkšnas buvo kupinas sarkazmo: "Kiekvienose rungtynėse einame tik laimėti, nes turime nemažai sirgalių, kurių nenorime nuvilti. Niekada neužsiiminėjame aritmetikomis ir nesirenkame varžovų, nes svarbiausių sezono kovų metų - visos komandos yra stiprios ir neparankios".

"Smagu, jog pasiekėme pergalę bei nudžiuginome daugelį žmonių. Labiausiai atkrintamosiose bijojome "SKM-Haribo" komandos, pavyko viską apskaičiuoti taip, kad jos išvengtumėm, o su kitomis - tikrai galima varžytis. Žinoma, serija su "Medea-VU" ekipa bus nepaprastai sunki, tačiau bandysime parodyti viską, ką galime ir, galbūt, pavyks pasiekti norimą rezultatą", - savo auklėtiniais tikėjo VGTU strategas.

"Medea-VU" treneris Rimantas Kaminskas turėjo priekaištų savo auklėtiniams: "Sunku kalbėti apie pralaimėtas rungtynes, kurias norisi kuo greičiau pamiršti.Pradėjome gerai, tačiau vėliau komanda tarsi sustojo, o tiksliau pasakius - nedirbo gynyboje iki galo. Tikiuosi, jog tai bus puiki pamoka ateičiai. Be to, komandos lyderiai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, nesužaidė geriausių rungtynių".

"Galima pasiguosti nebent tuo, jog nieko labai nepraradome, tik salės pranašumą. Žinoma, tai yra svarbu, tačiau tai - ne esminis faktorius", - pernelyg dėl nesėkmės nesielvartavo "Medea-VU" treneris R.Kaminskas.

Nugalėtojų komandoje išsiskyrė Karolis Alekna įmetęs 27 taškus, Lukas Augustinas pridėjo 14, o Evaldas Rastenis į savo sąskaitą įsirašė 10 taškų.

"Medea-VU" ekipoje dvigubu dubliu pasižymėjo Karolis Brusokas (16 tšk. ir 13 atk.kam.), Laurynas Jacevičius pridėjo 11 taškų.

Nerado savyje motyvacijos

Viltis pakovoti dėl kelialapio į atkrintamąsias praradę "LEU-Šviesos" (10-14) studentai nerado savyje motyvacijos akistatoje su "Vilniaus KM" (8-15) ekipa ir dvikovoje savo aikštėje patyrė netikėtą nesėkmę.

Lygi kova vyko tik pirmojo kėlinuko pradžioje, tačiau vėliau svečiai padidino apsukas, šovė į priekį ir įgijo trapią persvarą, atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje aikštės šeimininkai nuleido rankas, o tuo pasinaudoję VKM auklėtiniai rinko lengvus taškus ir iškart po didžiosios pertraukos įgijo didžiausią rungtynėse, dvidešimt dviejų taškų, pranašumą (51:29).

Šaltas dušas pažadino "LEU-Šviesos" atstovus, kurie netrukus parodė savo tikrąjį veidą ir likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos net persvėrė rezultatą savo naudai (75:72).

Tačiau tokia įvykių tėkmė nė kiek netenkino ambicingojo jaunimo. Atsidūrę varžovų užnugaryje Gintauto Reginos auklėtiniai sugebėjo mobilizuotis, sužaidė kone idealias tris su puse minutės, susigrąžino trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė itin saldžią pergalę. Galutinis rezultatas - 79:76 "Vilniaus KM" komandos naudai.

Nugalėtojų ekipą į pergalę vedė Rytis Meškauskas (5 rez.perd.) ir Regimantas Miniotas įmetęs po 15 taškų, Lukas Žarskus pridėjo 14 taškų.

"LEU-Šviesos" gretose pasižymėjo Edvinas Dubauskas surinkęs 16 taškų ir Andrius Čybas pridėjęs 14 taškų.

Buvo užsivedę

Intriguojančioje savo aikštėje žaidusios "Tegros" (14-10) ir "Brazylijos-Ego Forte" (18-6) komandų akistatoje daugelis laukė atkaklios kovos, tačiau jos čia nebuvo nė kvapo.

"Brazylijos-Ego Forte" komandos vadovas R.Brazys: "Susitikimo pradžioje mes stengiamės kabintis varžovams į atlapus, gal tik gynyboje truputėlį pritingėjom".

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo rungtynes ir jau per pirmas dešimt minučių atsakė į svarbiausius vakaro klausimus (40:9). Nors vėliau "brazylai" įsivažiavo, tačiau priartėti prie varžovų bei atkurti intrigos jiems taip ir nepavyko. Galutinis rezultatas - 95:68 "Tegros" naudai.

"Tegros" komandos vadovas Audrius Virbickas didžiavosi savo komanda: "Vakar vyrai buvo labai užsivedę, puikiai pataikė, kovėsi dėl atšokusių kamuolių todėl nenuostabu, jog greit įgijome solidų pranašumą ir iškovojome įtikinamą pergalę".

"Brazylijos-Ego Forte" ekipos vadovas Robertas Brazys taip pat nedaugžodžiavo: "Į savo krepšį vyrai tikrai nemėtė, tiesiog varžovai sužaidė labai gerai rungtynes. "Tegra" buvo užsivedusi, žaidė greitai ir tikrai buvo verta pergalės. Susitikimo pradžioje mes stengiamės kabintis varžovams į atlapus, gal tik gynyboje truputėlį pritingėjom ir netikėtai vos per dešimt minučių įgijome didžiulį deficitą".

Nugalėtojų komandoje pasižymėjo Vitalijus Lukša įmetęs 23 taškus, Karolis Raginis pridėjo 19, o Tadas Šablinskas į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

"Brazylijos-Ego Forte" kolektyvą nuo nesėkmės bandė gelbėti Dainius Novickas surinkęs 24 taškus, Raimundas Ambrulaitis (14 atk.kam.), Mantas Simonavičius ir Marius Janišius į savo sąskaitas įsirašė po 9 taškus.

Galėjo tik pasvajoti

Azarto nė su žiburiu nebuvo galima rasti dar vieneriose rungtynėse, kuriose savo aikštėje žaidusi "KK Žaibo-Alnidos" (14-10) ekipa palaužė "SKM-Haribo" (2-22) kolektyvą.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo spurtu 12:0, po kurio šiek tiek nusiramino. Pajutę varžovų atsipalaidavimą "SKM-Haribo" krepšininkai padidino apsukas ir antrojo kėlinuko pradžioje atkūrė rungtynėse intrigą (35:37). Tačiau tai buvo viską ką "KK Žaibo-Alnidos" ekipa leido padaryti varžovams.

Vos pajutę pavojų aikštės šeimininkai susiėmė, pradėjo atidžiau dirbti gynyboje, geriau išnaudoti savo fizinį pranašumą ir netrukus vėl buvo priekyje dviženkle persvara. Maža to, po didžiosios pertraukos, "KK Žaibo-Alnidos" komanda surengė dar vieną spurtą, įgijo triuškinamą pranašumą ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos nebesidairė atgal. Galutinis rezultatas - 93:77 aikštės šeimininkų naudai.

"KK Žaibo-Alnidos" ekipos vadovas Justinas Karosas teigė, kad komanda kur kas labiau domėjosi įvykiais kitose aikštelėse: "Puikiai žinojom, kad šios rungtynės nieko nelemia, todėl labiau domėjomės įvykiai kitose aikštelėse. Aš pats dagiau laiko praleidau žiūrėdamas į telefoną, nei stebėdamas komandos žaidimą, o ir patys žaidėjai vos pasitaikius progai, pribėgdavo prie atsarginių suolelių ir paklausdavo kitų rungtynių rezultatų".

"Svarbiausia, kad pasiekėme pergalę ir viskas gerai baigėsi. Sakyčiau, net labai gerai, nes apie tokią sėkmingą pirmojo etapo pabaigą mes galėjome tik pasvajoti. Dabar mums beliko pasiruošti atkrintamosioms ir ten parodyti viską, ką mokame", - nekantriai atkrintamųjų varžybų pradžios laukė "KK Žaibo-Alnidos" ekipos vadovas J.Karosas.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Tadas Mincė surinkęs 18 taškų, Aivaras Mincė ir Edvinas Misiūnas ridėjo po 15.

"SKM-Haribo" gretose išsiskyrė Gytis Radzevičius įmetęs 21 tašką ir Lukas Buitkus pridėjęs 18 taškų.