Istorinė "Švyturio" pergalė prieš LEU ekipą

Per visą tarpusavio susitikimų istoriją "Švyturio" ekipai nė kart nebuvo pavykę įveikti LEU universiteto studentų. Visgi šis prakeiksmas vakar (11 20) buvo nutrauktas, maža to, istorinė pergalė buvo iškovota - ne kur kitur, o varžovo teritorijoje.

Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie žaidė greitai, tiksliai atakavo varžovų krepšį ir sužaidus dvi minutes įgijo šešių taškų pranašumą (6:0), tačiau "aludariai" nepalūžo. Pamatę, jog studentų komanda nėra ta, su kuria galima juokauti, "Švyturio" vyrai suėmė save į rankas ir sugebėjo išlyginti žaidimo ritmą.

Egidijaus Ženevičiaus treniruojama "LEU-Šviesos" komanda, kurį laiką dar diktavo sąlygas, tačiau antrojo kėlinuko viduryje svečiai išsiveržė į priekį (20:18) ir žingsnis po žingsnio ėmė didinti savo pranašumą.

Sužaidus dvidešimt šešias minutes "aludariai" įgijo solidų pranašumą (54:43) ir atrodė, jog viskas šioje dvikovoje yra aišku. Visgi tuomet, "LEU-Šviesos" komanda sugebėjo kardinaliai pakeisti situaciją.

Aikštės šeimininkų strategas išleido į aikštę optimalų penketą, pakeitė gynybos sistemą ir likus keturioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos studentų deficitas ištirpo iki minimumo (61:62). Deja, tai buvo viskas, ką antradienio vakarą LEU atstovams pavyko padaryti. Atsidūrę ties prarajos riba "Švyturio" krepšininkai atsigavo, pavyzdingai sužaidė dvikovos pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 71:63.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Linas Valatkevičius įmetęs 17 taškų, dvigubą dublį atliko Matas Niparavičius (15 tšk. ir 12 atk.kam.), o Tomas Balčiūnas į savo sąskaitą įsirašė 8 taškus.

"LEU-Šviesos" gretose siautėjo Algirdas Palaima, pelnęs 21 tašką, atkovojęs 12 atšokusių kamuolių ir išprovokavęs net 8 varžovų pražangas, jam neblogai talkino Vygantas Starkus pridėjęs 14 taškų.