Mačas, kurį buvo būtina laimėti, I.Rylos trigubas dublis ir „ISM universiteto“ sutriuškinimas

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionate aktyvi buvo ketvirtadienio diena – sužaistos trejos rungtynės. Na, kadangi šventės artėja, dabar pats metas paplušėti su kaupu.

Pirmajame mače „Vilniaus universitetas“ (6/3) svečiuose 81:70 (19:14, 25:14, 17:30, 20:12) nugalėjo „Vilniaus KM-2000“ (1/8).

„Vilniaus universiteto“ vyrukai puikiai žinojo, kad savo patirtimi gali pranokti jaunesnius oponentus. Dėl to jau prieš ilgąją pertrauką skirtumas perkopė 15 taškų, bet „Vilniaus KM-2000“ dar patampė nervus svečiams.

Donatas Okincicas ir Rytis Dambrauskas rodė didesnę iniciatyvą ir skirtuką nurėžė 56:61, tačiau „Vilniaus universiteto“ tai nepalaužė. Patirtis yra viskas, ar ne?

„Vilniaus universitetui“ 18 taškų pelnė Paulius Leščinskas, 16 – Laurynas Jasionis, 10 – Edgardas Rinkevičius, 8 – Kipras Urbanovičius.

„Vilniaus KM-2000“ 25 taškus pridėjo Rokas Rutkauskas, 18 – R.Dambrauskas (11 atk. kam.), 17 – D.Okincicas, 8 – Mantas Stankevičius.

„Vilniaus universiteto“ treneris Rimantas Kaminskas pripažino – jo auklėtiniai šį mačą laimėti privalėjo.

„Žaidėme prieš moksleivius, tad laimėti turėjome – pergale džiaugiamės. Tačiau noriu pagirti ir jaunimą: nors mes susikrovėme beveik 20 taškų persvarą, jie ją panaikino ir kibo mums į atlapus. Laimėjome tik geriau apsigynę mačo pabaigoje“, – tvirtino treneris.

RUNGTYNIŲ AKIMIRKAS RASITE ČIA

Atsilaikė

„Legionas“ (2/6) susitiko su turnyrinės lentelės kaimynams ir prieššventiniu gerumu nespinduliavo – pergalės „LEU-Šviesai“ (1/7) neatidavė – 90:86 (20:22, 19:22, 24:24, 27:18).

Kova buvo labai įdomi, nes „LEU-Šviesa“ iš visų jėgų siekė tos antrosios pergalės, nes laimėjimo skonio buvo išsiilgusi. Šeimininkai iš tiesų užtikrintai rungtyniavo ir buvo susikrovusi dviženklę persvarą (61:49), bet trečiam kėliniui besibaigiant mačas „perlūžo“.

„Legionas“ užvertė šeimininkus taikliais metimais ir vos per porą minučių gerokai priartėjo (63:68), o nedaug trukus rezultatą pavyko persverti – 74:73. „Legionas“ tapo sunkiai sustabdomas (86:75) ir nors „LEU-Šviesa“ dar priartėjo, Lauryno Jacevičiaus baudų metimai įtvirtino „Legiono“ pergalę.

Baudų metimai „Legionui“ buvo naudingi viso mačo metu, nes jų metė net 19 ir pataikė 16, kol varžovai – 5 iš 7.

Nugalėtojų vedlio karūna priklausė L.Jacevičiui, kuris įmetė 24 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 40 naudingumo balų.

20 taškų surinko Tomas Malimenkovas, 17 – Kšištofas Songinas (11 atk. kam.), 14 – Gelmis Ramaneckas (11 atk. kam.), 11 – Julius Ščipokas.

„LEU-Šviesos“ neišgelbėjo galingas Augustino Venckaus pasirodymas – jis įmetė 31 tašką (7/19 trit.), po 12 pelnė Paulius Cinelis ir Nojus Vaikšnoras, 11 – Robertas Sinkevičius, 10 – Edvinas Puklevičius.

„LEU-Šviesą“ treniruojantis Gediminas Bražionis po susitikimo sakė, kad nesusikaupimas mačo pabaigoje padarė savo.

„Rungtynės buvo permainingos. Turėjome ilgesnį suolą, bet nesusikaupimas neleido atitrūkti, „Legionas“ rezultatą persvėrė, o mes pradėjome krepšinį žaisti, likus 2 minutėms, kuomet rezultatas tapo beviltiškas. Bandėme išsigelbėti, bet nekrito paskutiniai metimai.

Komandų lygiai skiriasi: yra TOP komandos, yra silpnesnės komandos, prieš geriausias komandas sunku sužaisti net susikaupus. Ką turime daryti, tai susikoncentravę žaisti bent prieš silpnesnes komandos, tačiau kol kas to padaryti nepavyksta“, – kalbėjo treneris.

Neatlaikė tempo

Na, ir trečiajame mače antrą pralaimėjimą paeiliui patyrė „ISM universitetas“ (6/3), kuris išvykoje 88:110 (29:27, 10:23, 18:30, 31:30) nusileido MRU (6/3) klubui.

Nors rungtynės ir vyko tarp panašaus pajėgumo komandų, MRU savo sąlygas primetė greitai. Padedama savų sirgalių MRU dar trečiame kėlinyje įgavo triuškinantį pranašumą, o „ISM universitetas“ daug šansų neturėjo.

Šeimininkai rodė nepalyginamai taiklesnes rankeles: dvitaškius metė 64 proc. taiklumu, tritaškius – 36 proc., baudas – 90 proc. Tuo tarpu „ISM universitetas“ nors tritaškius ir baudas metė panašiai, bet dvitaškius – 46 proc. tikslumu.

MRU gretose nuostabiai atrodė Ignas Ryla, įmetęs 33 taškus, atkovojęs 12 kamuolių, atlikęs 10 rezultatyvų perdavimų bei surinkęs 55 naudingumo balus.

22 taškus pridėjo Paulius Joneliūnas (7 atk. kam.), 18 – Rokas Jukonis (7 rez. perd.), 13 – Modestas Gilys.

„ISM universitetui“ 22 taškus surinko Karolis Bielskis, 12 – Jurgis Čėsna, po 10 – Linas Beliūnas bei Rokas Balbierius.

MRU treniruojantis Vytautas Poteliūnas sakė, kad patenkintas yra ir visu maču, ir I.Rylos pasirodymu.

„Varžovai rungtynių pradžioje uždavė labai didelį tempą, buvo įdomu, kiek jį atlaikys. Bet pasirodė, kad jau antrame kėlinyje to tempo jie neatlaikė, o mes galėjome atitrūkti. Perėmėme iniciatyvą, Ignas sužaidė puikų mačą, buvo universalus, ir po ilgosios pertraukos mums teliko nepaleisti turėto pranašumo“, – sakė trenreis.