Naujųjų starte: neįtikėtina VGTU pergalė ir "Sąlyčio-Litenos" staigmena

Pirmadienio vakarą į krepšinio aikšteles sugrįžo stipriausios miesto lygos atstovai. Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmajame 2013-ųjų ture netrūko vyriškos kovos, intrigos ir netikėtų rezultatų. Įdomiausiai susiklostė "Tegros" ir VGTU akistata, kurioje studentai šventė neįtikėtiną pergalę. Ne ką mažiau dramatiškas pergales šventė "LEU-Šviesos" bei "Oro navigacijos" ekipos, o "Medea-VU" patyrė gana netikėtą nesėkmę.

Lyg sūpuoklėse

Vilniaus krepšinio sąjungos organizuojamose Sostinės taurėje Nauji metai prasidėjo ilgai laukta turnyrinės lentelės lyderių dvikova, kurioje susigrūmė savo aikštėje žaidusi "Tegra" (6/6) ir nenugalimieji VGTU (10/0) studentai.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova. Aikštės šeimininkus į priekį vedė puikiai žaidęs Tadas Šablinskas, tuo tarpu studentai bandė gelbėtis atakuodami varžovų krepšį iš toli. Penkias minutes abi ekipos žengė koja kojon, tačiau tuomet "Tegros" vyrai spurtavo ir pelnę 12 taškų be atsako antrojo kėlinuko pradžioje įgijo solidų pranašumą (26:13).

Atitrūko į priekį aikštės šeimininkai nemažino apsukų ir neleido studentams perimti iniciatyvos, o kai antrojo ketvirčio pabaigoje įgijo didžiausią rungtynėse keturiolikos taškų persvarą (39:25) atrodė, jog viskas šioje dvikovoje yra aišku.

Visgi prastas rungtynių startas nepalaužė VGTU komandos. Kaip jau ne kartą šiame sezone yra buvę, atsidūrę ties praraja, Gintaro Šerkšno auklėtiniai tarsi atsibudo ir sugebėjo viską apversti aukštyn kojom. Didžiosios pertraukos metu įdėmiai išklausę trenerio nurodymų antroje susitikimo dalyje studentai parodė visiškai kitokį savo veidą.

Jau trečiojo kėlinuko pradžioje svečių ekipa pradėjo žaisti greičiau, kibiau gintis ir per keletą minučių visiškai išbalansavo varžovų puolimo mechanizmą. Lyg ant bangos pradėję žaisti G.Šerkšno auklėtiniai lemiamo kėlinuko pradžioje pavijo varžovus, maža to, surengę spurtą 21:0 VGTU atstovai įgijo devyniolikos taškų persvarą (73:54).

Nokdauną patyrę aikštės šeimininkai dar sugebėjo atsitiesti ir pelnė keletą paguodos taškų, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai fantastišką pergalę rezultatu 77:59 šventė kovingieji studentai.

Pritrūko kondicijos

Paklaustas, apie pagrindines pergalės priežastis, nugalėtojų ekipos strategas Gintaras Šerkšnas teigė: "Pagerinom savo žaidimą antroje pusėje, be to - varžovai kiek pavargo. Sunku dabar - studentai mokosi, turėjome mažai bendrų treniruočių, todėl natūralu, kad žaidimas nesiklijuoja taip, kaip turėtų".

"Varžovų komanda tikrai yra grėsminga, todėl gerai, jog viskas taip baigėsi. Rezultatu esu patenkintas, po didžiosios pertraukos vyrai žaidė beveik taip, kaip gali, o smulkių klaidų komandos žaidime - visuomet yra atsiranda", - savo treniruojamos ekipos žaidimą apibūdino ir rezultatu džiaugėsi VGTU komandos strategas G.Šerkšnas.

"Tegros" treneris Rolandas Knyza negalėjo suprasti,kas atsitiko antroje susitikimo dalyje: "Vis bandau suprasti, kas atsitiko po didžiosios pertraukos. Matyt, vyrams pritrūko kondicijos po švenčių. Jei susitikimo pradžioje komanda atrodė šviežia, tai antroje rungtynių dalyje vyrams ėmė stigti jėgų, o varžovai - tuo pasinaudojo".

"Žaidėme prieš gerą varžovą, o galutinis rezultatas - neatspindi tikrojo komandų pajėgumo skirtumo. Vyrams priekaištų dėl gynybos neturiu. Gaila, kad susitikimo pabaigoje leidome studentams įgyti solidų pranašumą, tačiau kartais krepšinyje taip jau būna, kai prarandi didžiulį pranašumą, o paskui atsitiesti būna pakankamai sunku", - teigė "Tegros" komandos treneris R.Knyza.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Elonas Penikas įmetęs 21 tašką, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 34 naudingumo balus, jam neblogai talkino Ignotas Braziulis, pelnęs 14 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, Evaldas Rastenis į savo sąskaitą įsirašė 13 taškų.

"Tegros" gretose siautėjo Gytis Sušinskas surinkęs 13 taškų, Tadas Šablinskas, Alanas Dzeranovas ir Saulius Dumbliauskas pridėjo po 9 taškus.

Kova dėl garbės

Rungtynėse, kuriose pergalės vertė buvo daugiau nei paprastas taškas, ginklus surėmė savo aikštėje žaidę "Vilniaus kolegijos" (3/8) ir "LEU-Šviesos" (3/8) studentai.

Kaip ir dera, principinėje dviejų mokslo įstaigų akistatoje kova buvo itin atkakli, o salėje susirinkę žiūrovai galėjo mėgautis aukšto lygio krepšiniu. Du su puse kėlinuko kova vyko taškas į tašką ir nebuvo aišku, kam pirmiems pavyks perimti iniciatyvą į savo rankas. Prieš pat didžiąją pertrauką aikštės šeimininkams pavyko pabėgti į priekį bei įgyti penkių taškų pranašumą (27:22) visgi jau netrukus svečiai panaikino turėtą deficitą ir sugrąžino dvikovai intrigą.

Po didžiosios pertraukos pedagogų spirtas tęsėsi. Propaguodami greitą žaidimą ir gynyboje klusniai vykdydami savo stratego nurodymus svečiai pamažu tolo, o dvidešimt septintąją rungtynių minutę net įgijo trylikos taškų persvarą (50:37). Tačiau tai, dar nebuvo pabaiga. "Vilniaus kolegijos" garbę ginantys studentai sugebėjo atsitiesti, o likus dviems minutėms net įgyti minimalią persvarą (63:62).

Visgi tuomet Kęstutis Jakštas bei Vygantas Starkus pridėjo po du taškus, Algirdas Palaima išprovokavo varžovų pražangą ir pridėjo vieną baudos metimą ir svarbiausiomis rungtynių akimirkomis iniciatyva grįžo į svečių rankas. "LEU-Šviesos" ekipai teliko ramiai užbaigti rungtynes, o nuaidėjus finalinei sirenai švęsti sunkią pergalę rezultatu 69:65. Tiesa, "Vilniaus kolegijos" studentams revanšo ilgai laukti neteks, nes jau šiandien, LEU didžiojoje salėje, įvyks atsakomoji šių komandų akistata.

Turėjo daugiau jėgų

Nugalėtojų ekipos treneris Egidijus Ženevičius buvo patenkintas: "Nauji metai, naujos pergalės. Sunkiai dvikova klostėsi ir vieniems, ir kitiems. Jie geriau pradėjo rungtynes, mes geriau pabaigėm. Turėjom nedaug treniruočių, be to - stigo aukštų žmonių. "Vilniaus kolegijos" ekipa atrodė visai neblogai, didžiule persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir pralaimėjo, veikiausiai, tik dėl didelio klaidų skaičiaus".

"Buvom išanalizavę varžovus, bandėm stabdyti jų metikus, ypač Lauryną Kirlį ir, manau, ši užduotis mums pavyko. Vienu metu "Vilniaus kolegijos" ekipa buvo perkandusi mūsų gynybą ir ištirpdžiusi turėtą deficitą, laimei susitikimo pabaigoje turėjome daugiau jėgų ir sugebėjome pasiekti pergalę. Tiesiog, mūsų ekipoje yra ilgesnis lygiaverčių žaidėjų suolelis, kuris šiandien buvo itin naudingas, o ypač svarbiausiais rungtynių momentais", - teigė "LEU-Šviesos" treneris E.Ženevičius.

"Vilniaus kolegijos" strategas Stanislovas Radziulis apgailestavo, jog komandai negalėjo padėti vienas lyderių: "Ilga pertrauka tarp rungtynių šiek šiek išbalansavo komandą, be to - trūko vieno svarbiausių žaidėjų Luko Bankietos. Nei viena, nei kita ekipa nežaidė gerai, todėl pergalę galėjo pasiekti bet kas. Padarėmė per daug klaidų lygioje vietoje, todėl šįkart pajėgesni buvo varžovai, na o mes tikimės revanšo šios dienos akistatoje", - rankų nenuleido "Vilniaus kolegijos" strategas S.Radziulis.

"LEU-Šviesos" komandoje išsiskyrė A.Palaima surinkęs 24 taškus, Vilius Šermokas pridėjo 12 taškų, o Karolis Šilinskas į savo sąskaitą įsirašė 9 taškus.

"Vilniaus kolegijos" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Laurynas Kirlys surinkęs 14 taškų bei Aistis Juočepis pridėjęs 12.

Patampė nervus

Puikią formą prieš Naujuosius demonstravę "Oro navigacijos" (7/4) vyrai ir po švenčių tęsia savo sėkmingą pasirodymą A lygos pirmenybėse. Vakar savo aikštėje žaidę "navigatoriai" po gražios ir permainingos kovos sugebėjo ant menčių paguldyti TTVAM (4/5) studentus, kuriems tai buvo jau penktoji nesėkmė iš eilės.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo rungtynes, o sužaidus penkiolika minučių jau mėgavosi solidžia aštuoniolikos taškų persvara (35:17). Visgi Gintauto Rutkausko treniruojami svečiai nė nesirengė kelti baltos vėliavos ir sugebėjo patampyti varžovams nervus. Pakeitę gynybos sistemą jie sugebėjo pristabdyti įsibėgėjusį varžovų lokomotyvą, o po didžiosios pertraukos padidinę rungtynių spartą ėmė tirpdyti turėtą deficitą.

Sunkus darbas ir didžiulis noras nugalėti davė vaisių - lemiamo kėlinuko pradžioje svečiai jau alsavo varžovams į nugaras (53:54, 56:57). Deja, tam, kad žengti svarbiausią žingsnį studentams pritrūko jėgų. "Oro navigacijos" garbę ginantys krepšininkai atsitiesė tuomet, kada to labiausiai reikėjo, likus kelioms minutėms susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir drausmingai užbaigę dvikovą galiausiai šventė sunkią pergalę rezultatu 70:61.

"Oro navigacijos" gretose labiausiai pasižymėjo fantastiškai žaidęs komandos treneris Virginijus Sirvydis įmetęs 24 taškus ir surinkęs 30 naudingumo balų, Jokūbas Gintvainis pridėjo 13, o Giedrius Giedra pasižymėjo įmesdamas 12 taškų bei sugriebdamas 13 atšokusių kamuolių.

TTVAM atstovus nuo nesėkmės bandė gelbėti Paulius Naraškevičius, pelnęs 20 taškų ir Donatas Janavičius pridėjęs 18 taškų.

Revanšas

Saldų revanšą už nesėkmę pirmojo rato akistatoje pasiekė "Sąlyčio-Litenos" (4/6) atstovai, kurie savo aikštėje, kiek netikėtai, patiesė antroje turnyrinės lentelės vietoje esančią "Medea-VU" (9/2) komandą rezultatu 73:58.

Negausiai susirinkę aikštės šeimininkai tik susitikimo pradžioje laikėsi gana konservatyvios taktikos ir bandė žaisti atsargiai. Visgi jau antrajame kėlinuke "Sąlyčio-Litenos" atstovai padidino žaidimo spartą, išmušė varžovus iš vėžių ir per keletą minučių susikrovė dviženklį pranašumą.

Po didžiosios pertraukos "Medea-VU" atstovams dar buvo pavykę priartėti (40:41), tačiau perimti iniciatyvos į savo rankas studentai taip ir nesugebėjo. Pajutę, jog pergalė slysta iš rankų aikštės šeimininkai atsitiesė, pataikė keletą sudėtingų metimų bei lemiamame ketvirtyje susigrąžino dviženklį pranašumą. Maža to, net ir įgiję solidų pranašumą aikštės šeimininkai nemažino apsukų, o nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė pergalę didesniu taškų skirtumu, nei buvo pralaimėta pirmojoje tarpusavio akistatoje.

Nugalėtojų komandoje nesulaikomas buvo Andrius Fiodorovas įmetęs 29 taškus, puikų dvigubą dublį atliko Tomas Budreika (15 tšk. ir 15 atk.kam.), Arūnas Pranevičius į savo sąskaitą įsirašė 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

"Medea-VU" ekipoje pasižymėjo be keitimų žaidęs Tautvydas Pipiras, pelnęs 22 taškus, Paulius Macijauskas įmetė 14 taškų ir perėmė net 6 kamuolius.