Pirmadienio vakarą - pirmosios TTVAM ir "brazylų" nesėkmės

Iki vakar vakaro (11 15)  Sostinės A lygoje buvo trys komandos, dar nepatyrusios pralaimėjimo kartėlio, tačiau vos per vieną dieną - krito net dvi dar nenugalėtos komandos. Iš pradžių nesėkmę savo aikštėje patyrė TTVAM studentai, o vėliau - krito ir "Brazylijos-Ego Forte" ekipa turėjusi pripažinti "Medea-VU" studentų pranašumą.

Pokyčiai - nepasiteisino

Prieš pat penktojo turo rungtynes TTVAM (4-1) komandos strategas įregistravo du naujus krepšininkus, turėjusius dar labiau sustiprinti komandą. Visgi tai - nepasiteisino. Naujokų vedami turnyrinės lentelės vieni lyderių nesugebėjo pasipriešinti "Vilniaus kolegijos" (2-3) komandai ir patyrė pirmąją nesėkmę šiame sezone.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko apylygė kova, o iniciatyvos įgyti nesugebėjo nė viena komanda, tad atrodė jog abi ekipos koja kojon žengs iki pat dvikovos pabaigos.

Visgi po ilgosios pertraukos viskas kiek pasikeitė. Svečiuose žaidę "Vilniaus kolegijos" atstovai pataikė keletą tolimų metimų, įgiję pasitikėjimo savo jėgomis padidino rungtynių spartą ir per keletą minučių įgijo apčiuopiamą pranašumą. Nors aikštės šeimininkai dar bandė pakreipti sau nepalankią įvykių tėkmę kita linkme, tačiau jų pastangos nuėjo perniek, o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 91:81 šventė Stanislovo Radziulio treniruojama svečių ekipa.

TTVAM ekipos treneris Gintautas Rutkauskas džiaugėsi žaidėjų tobulėjimu: "Džiaugiamės, kad iš mūsų komandos žaidėjai eina tiesiai į NKL (Audrius Ramonaitis, - red.past.) ir nors mes iškart atradome gana gerą pamainą, tačiau susižaidimo stoka neleido mūsų ekipai pasiekti pergalės. Kita vertus, samgu, kad naujokai Paulius Naraškevičius ir Viktoras Asačiovas puikiai įsiliejo į žaidimą, tad tikiu, jog ateityje jie bus tikrai naudingi komandai".

"Kita vertus, galiu tik pagirti varžovų komandą - ji yra tikrai pajėgi, turi daug lygiaverčių žaidėjų, ilgą atsarginių suolelį ir manau, jog šiame sezone sugebės įkąsti dar ne vienam favoritui", - "Vilniaus kolegijos" ekipą gyrė TTVAM treneris G.Rutkauskas.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė puikiai žaidęs Laurynas Kirlys surinkęs 25 taškus, Lukas Bankieta pridėjo 17 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus, Simas Liepinaitis pridėjo 11 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus.

TTVAM gretose lyderio vaidmens ėmėsi Pavelas Braknys, pelnęs 30 taškų, komandoje debiutavęs Paulius Naraškevičius į savo sąskaitą įsirašė 17 taškų.

Tikėjo pergale

Rimanto Kaminsko treniruojama "Medea-VU" (4-1) komanda surinko bene pajėgiausius krepšininkus ir mūšyje dėl vietos turnyrinės lentelės viršuje savo aikštėje sugebėjo palaužti "Brazylijos-Ego Forte" (5-1) ekipą.

Iki didžiosios pertraukos aikštėje vyko dviejų lygių varžovų akistata. Abi komandos žaidė greitai, puikiai pataikė, tad salėje susirinkę žiūrovai galėjo mėgautis nuostabiu reginiu. Nors patyrusių krepšinio vilkų vedami "brazylai" nuolat stengėsi perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau studentai tikėjo tuo, ką daro ir beveik visą laiką turėjo vieno-dviejų taškų persvarą.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo kėlinuko pradžioje. Studentai suaktyvino gynybą ir pelnę net 14 taškų be atsako beregint įgijo solidų pranašumą. Nors svečiai nekėlė baltos vėliavos ir likus trims minutėms buvo priartėję iki devynių taškų (63:72), tačiau netrukus R.Kaminskas paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios aikštės šeimininkų žaidimas susitvarkė, o po poros minučių nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė užtikrintą "Medea-VU" ekipos pergalę rezultatu 83:66.

"Medea-VU" komandos strategas Rimantas Kaminskas pasibaigus dvikovai teigė: "Žinojom, kaip reikia žaisti prieš "brazylus", todėl visos dvikos metu stengiamės palaikyti itin aukštą tempą. Ir mums pavyko. Dar prieš rungtynes tikėjau pergale, tik galvojau, kad ji bus pasiekta truputėlį sunkiau. Greitai įgyti pranašumą padėjo ir faktas, kad varžovai nežaidė stipriausia sudėtimi. Kita vertus, kiek neramina faktas, kad dvikovos pabaigoje krepšininkai kiek atsipalaidavo. Tačiau sporte jau taip būna, jog kol negauni sukrėtimo, kartais net nesuvoki,kad pats laikas į žaidimą žiūrėti rimtai", - teigė "Medea-VU" strategas R.Kaminskas.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė fantastiškas rungtynes sužaidęs Tautvydas Pipiras, pelnęs 29 taškus ir atkovojęs 14 atšokusių kamuolių, Simonas Lekys pridėjo 16, o Denis Krestinin į savo sąskaitą įsirašė - 13 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 4 blokus.

"Brazylijos-Ego Forte" gretose išsiskyrė Gintautas Vileita (25 tšk.) bei Tadas Brazys (15 tšk. ir 5 rez. perd.).