Po didžiosios pertraukos subyrėję VGTU studentai patyrė apmaudžią nesėkmę

Savo aikštėje žaidę VGTU studentai pusę rungtynių turėjo solidų pranašumą, tačiau antroje susitikimo dalyje sustojo ir leido "Brazylijos-Ego Forte" ekipai pasiekti saldų revanšą. Kiek netikėtai susiklostė ir antroji savaitės akistata, kurioje "LEU-Šviesos" studentai turėjo pripažinti be lyderio žaidusios MRU komandos pranašumą.

Pavyzdinga gynyba

Susitikimo pradžia VGTU (8-4) studentams nieko bloga nežadėjo. Studentai žaidė greitai, puikiai tvarkėsi su varžovų lyderiais ir jau pirmo kėlinuko viduryje įgijo apčiuopiamą pranašumą. Atsidūrę varžovų užnugaryje "Brazylijos-Ego Forte" (11-3) atstovai ėmė skubėti, o tai tik suteikė aikštės šeimininkams papildomų progų rinkti lengvus taškus. Sužaidus dešimt minučių VGTU ekipa buvo priekyje dviženkle persvara (27:17).

Po trumpos pertraukėlės svečiai spurtavo ir sugebėjo kiek aptirpdyti turėtą deficitą, tačiau aikštės šeimininkai netrukus atsakė tuo pačiu, susigrąžino solidų pranašumą bei išsaugojo jį iki pat dvikovos pusiaukelės (48:36).

Atrodė, jog antroje rungtynių dalyje studentams tiesiog reikės pabaigti pradėtą darbą, tačiau "Brazylijos-Ego Forte" ekipa buvo visai kitos nuomonės. Trečiajame ketvirtyje pavyzdingą gynybą pademonstravę "brazylai" sugebėjo priartėti iki vieno taško (61:62), o po dar vienos fantastiškos atkarpos lemiamo kėlinuko pradžioje svečiai atsidūrė priekyje (70:63).

Aikštės šeimininkai dar pabandė sukurti mažą stebuklą, tačiau visos jų pastangos nuėjo perniek, o užtikrintai savo tikslo link ėję svečiai susitikimo pabaigoje šventė solidžią pergalę rezultatu 91:76.

"Brazylijos-Ego Forte" vadas Robertas Brazys puikiai žinojo pergalės priežastis: "Susitikimo pradžioje mes labai prastai gynėmės, o varžovai - puikiai pataikė ir gana greitai įgijo dviženklį pranašumą. Visgi po didžiosios pertraukos pagerinom gynybą, o tai atrišo mums rankas puolime. Pradėję pataikyti per trečiąjį ketvirtį pavijome varžovus, o lemiamame - susikrovėme solidų pranašumą. Viskas labai paprastai. Viskas krepšinyje prasideda nuo gynybos, tad ir šiandien pasiekti pergalę padėjo tik ji".

"Pasiekti teigiamą rezultatą taip pat padėjo itin darnus komandinis žaidimas. Neturėjome vieno lyderio. Visi krepšininkai dalijosi kamuoliu, bendrai siekė vieno tikslo, todėl varžovams buvo labai sunku koordinuoti savo gynybą. Kol kas viskas atrodo labai neblogai, o kaip seksis komandai artimiausioje ateityje - tikrai nedrįstu prognozuoti. Liko pakankamai didelė sezono dalis, tad dar tikrai visko gali būti", - pernelyg neatviravo "Brazylijos-Ego Forte" vadas R.Brazys.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Giedrius Kulbis (5 rez.perd.) ir Janas Jurgo, pelnę po 16 taškų, Mantas Simonavičius pridėjo 14.

VGTU gretose pasižymėjo Evaldas Rastenis įmetęs 20 taškų ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, Karolis Alekna pridėjo 11 taškų.

Akiai malonus krepšinis

Pirmojo rato akistatoje svečiuose žaidę "LEU-Šviesos" (6-7) atstovai be didesnio vargo įveikė kolegas iš MRU (6-8). Visgi to paties pakartoti savo aikštėje būsimiems pedagogams nepavyko.

Be Igno Rylos žaidę Mykolo Romerio universiteto studentai puikiai sužaidė antrąją rungtynių dalį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę rezultatu 78:72.

Rungtynių pradžia buvo gana rami ir permaininga. Komandos keitėsi taikliais metimais, dažniau nei reikia klydo gynyboje ir niekaip negalėjo atitrūkti viena nuo kitos.

Pirmieji iniciatyvos ėmėsi svečiuose žaidę MRU atstovai, kurie nepriekaištingai sužaidė pirmojo kėlinuko pabaigą bei įgijo keturių taškų pranašumą (18:14).

Dviejų minučių pertraukėlės metu atgavę jėgas aikštės šeimininkai atkuto ir parodę savo tikrąjį veidą pasiuntė varžovus į nokdauną bei dvikovos pusiaukelėje susikrovė dviženklį pranašumą (42:31).

Tačiau tai nė kiek nepalaužė kovingųjų MRU studentų. Visą trečiąjį kėlinuką vijęsi varžovus svečiai galiausiai pasiekė savo tikslą, o likus dešimčiai minučių išlygino rezultatą (50:50).

Kaip ir dera, lemiamame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. Abi ekipos žaidė ne itin kokybišką, tačiau akiai malonų krepšinį, kuris tikrai turėjo džiuginti visus salėje buvusius žiūrovus.

Lūžis rungtynėse įvyko likus penkioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos. Svečiai įgijo kelių taškų pranašumą, ėmė žaisti užtikrinčiau ir nejučia atitrūko nuo varžovų. Egidijaus Ženevičiaus treniruojama "LEU-Šviesos" komanda dar bandė griebtis šiaudo, tačiau tai tik dar labiau įklampino aikštės šeimininkų ekipą.

Svečiuose žaidę MRU atstovai drausmingai sužaidė susitikimo pabaigą, išsaugojo turėtą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė kiek netikėtą pergalę.

Nesitikėjo pasiekti pergalę

Nugalėtojų komandos strategas Vytautas Poteliūnas atskleidė sėkmės strategiją: "Rungtynes pradėjome sau įprastu penketu. Matėme, kad varžovai neturi tikrų "centrų", todėl leidome į aikštę savo aukščiausią žmogų (Žygimantą Ūselį, - red.past.). Nors jis neblogai kovojo dėl atšokusių kamuolių, tačiau itin prastai tvarkėsi gynyboje, tad mes leidome aikštės šeimininkams įgyti didžiulį pranašumą".

"Antroje susitikimo dalyje nusprendžiau sumažinti penketą ir tai - pasiteisino. Žaidėjai pradėjo greičiau judėti, aktyviau gintis, o komanda susikūrė daugiau progų metimui. Matydami, kad varžovai ginasi aikšte, pradėjome šaudyti iš toli, o realizavę susikurtas progas sugebėjom ne tik išlyginti rezultatą, bet ir pasiekti pergalę", - džiaugėsi V.Poteliūnas.

"Tiesa sakant, tikrai netikėjau, kad galime pasiekti pergalę žaisdami LEU salėje. Galvojau, jog patyrus skaudžią nesėkmę pas save, mes galėsime tik garbingai pasipriešinti varžovams. Laimei, viskas buvo kiek kitaip ir mes sugebėjome iškovoti labai svarbų tašką", - geromis emocijomis dalijosi MRU komandos strategas V.Poteliūnas.

Tuo tarpu "LEU-Šviesos" vairininkas Egidijus Ženevičius atrodė nusiminęs: "Du kėlinukus žaidėme neblogai, o paskui patikėjome savo sėkme, atsipalaidavome ir leidome varžovams panaikinti turėtą deficitą. Rungtynių pabaigoje praleidome itin daug tritaškių bei patyrėme nesėkmę. Trūko maksimalaus nusiteikimo kovai, o to pasekmė - prarastas itin svarbus taškas. Tačiau taip jau sporte būna", - apgailestavo "LEU-Šviesos" vairininkas E.Ženevičius.

Nugalėtojų komandoje pasižymėjo Modestas Gilys, pelnęs 21 tašką, Lukas Motiejūnas pridėjo 13, o Rokas Jukonis (6 rez.perd.) į savo sąskaitą įsirašė 12 taškų.

"LEU-Šviesos" gretose siautėjo Algirdas Palaima (6 kld.), pelnęs 19 taškų, Gediminas Povilauskas (10 atk.kam.) ir Justinas Gečas (6 rez.perd.) pridėjo po 13 taškų.