R.Jarutis susigrąžino rekordininko vardą

Dvejas Plasta-Sostinės A lygos rungtynes praleidęs Rolandas Jarutis ant parketo sugrįžo su trenksmu. 38-erių žaidėjo atstovaujama "Oro navigacija" (9/5) namų arenoje susitiko su "VTDK-SLK Patriotais" (7/8), bet pergalę iškovojo tik po ilgos ir varginančios kovos.

Rungtynes sėkmingiau pradėję svečiai pirmavo nuo pat susitikimo pradžios ir persvarą sugebėjo išlaikyti beveik 19 minučių. Iki ilgosios pertraukos likus žaisti minutę ir 26 sekundes rezultatą išlygino R.Jarutis, o netrukus pirmą kartą "Oro navigaciją" į priekį išvedė taiklus Luko Buitkaus baudos metimas – 43:42.

Po penkiolikos poilsio minučių prie siautėjusio rezultatyviausio lygos žaidėjo prisidėjo ir jo bendravardis Rolandas Matulis. Dviejų Rolandų vedina "Oro navigacija" surengė tikrą atakų bangą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo įtikinamą persvarą (76:57). Nors atrodė, kad rungtynėse jau viskas aišku, "patriotai" nesiruošė taip lengvai pasiduoti. Vis tik laiko panaikinti milžinišką deficitą jiems nepakako – 91:97.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos strategas Edvinas Justa negailėjo gerų žodžių tiek savo ekipai, tiek arbitrams: "Viskas šiandien buvo gerai: R.Jarutis žaidė puikiai, o mes pasiekėme pergalę. Tiesa, lemiamame kėlinuke leidome varžovams apkarpyti turėtą deficitą, tačiau iniciatyvos iš savo rankų nė akimirkai nebuvome paleidę".

"Šiandien visi atėję gavo progą pasireikšti, arbitrai - puikiai dirbo savo darbą, tad belieka pasidžiaugti tikrai geromis rungtynėmis", - teigiamomis emocijomis dalijosi "Oro navigacijos" strategas E.Justa.

Pirmose 2014-2015 metų sezono rungtynėse R.Jarutis pelnė net 41 tašką. Vis tik laikui bėgant geriau už jį pasirodė du krepšininkai – Elonas Penikas iš "KK Žaibo-Alnidos" ir VGTU lyderis Evaldas Rastenis (po 42).

Tačiau antradienio vakarą buvęs LKL žaidėjas vėl susigrąžino sezono rekordininko vardą – į "patriotų" krepšį jis "įsūdė" net 46 taškus. Be keitimų žaidęs gynėjas pataikė 9 dvitaškius iš 13, 7 tritaškius iš 14 ir sėkmingai realizavo 7 baudų metimus iš 8 bandymų.

Jam geriausiai talkino kiti du Rolandai – Skaisgirys surinko 16, o Matulis – 13 taškų.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Arūnas Pranevičius ir Andrius Filipovas (12 atk. kam.), pelnę atitinkamai po 22 ir 21 tašką.

Ši pergalė "Oro navigacijai" turnyro lentelėje leido pavyti ketvirtoje vietoje žengiančią "Tegrą" (9/5). Bet jos aplenkti nepavyko, nes rungtynių taškų santykis yra blogesnis (18 prieš 34). Tuo metu "VTDK-SLK Patriotai" ir toliau rikiuojasi aštunti.