"Sąlytis-Litena" atėmė tašką iš MRU, SKM jaunimas - iš "Švyturio" vyrų

Artėjant atkrintamųjų karštinei kiekviena pergalė tampa aukso vertės, o kiekvienas pralaimėjimas - beria druską ant atviros žaizdos. Trečiadienio vakarą vykusiose akistatose itin svarbius taškus prarado dėl vietos antrajame varžybų etape kovojančios MRU bei "Švyturio" ekipos. Studentai nesėkmę patyrę po grubios klaidos gynyboje paskutinėmis rungtynių sekundėmis, o štai paaiškinti "aludarių" pralaimėjimo priežastis gali tik jie patys.

Grubiai suklydo gynyboje

Sunku patikėti, tačiau savo aikštėje žaidę MRU (8-13) studentai didžiausią persvarą prieš "Sąlyčio-Litenos" (13-6) ekipą įgijo pirmąją dvikovos minutę, kuomet po dviejų taiklių metimų pirmavo rezultatu 4:0. Tačiau netrukus svečiai atsakė kur kas solidesne atkarpa ir įpusėjus pirmajam kėlinukui įgijo devynių taškų pranašumą (15:6).

Visgi toks bangavimas tęsėsi neilgai. Dar pirmo kėlinuko pabaigoje aikštės šeimininkai pavijo varžovus ir iki pat susitikimo pabaigos žengė su jais koja kojon.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes MRU ekipa turėjo trijų taškų pranašumą (72:69), tačiau nesugėbėjo jo išsaugoti, o likus žaisti 43 sekunds atsidūrė besivejančiosios vaidmenyje (72:73).

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Vytauto Poteliūno treniruojami studentai išprovokavo varžovų pražangą, o po dviejų taiklių Modesto Gilio baudos metimų susigrąžino minimalią persvarą (74:73).

Aikštės šeimininkams liko vienintelįė užduotis - sėkmingai apsiginti. Atrodė, jog MRU atstovams pavyks pasiekti tikslą, tačiau likus 14 sek. studentai grubiai suklydo gynyboje, paliko laisvą plotą baudos aikštelėje, o tą pamatęs svečių gynėjas Domantas Bimba pelnė du lengvus taškus.

Per likusį dvikovos laiką niekam pasižymėti nepavyko, tad nuaidėjus finalinei sirenai dramatišką pergalę rezultatu 75:74 šventė "Sąlyčio-Litenos" ekipa.

Nebegali barstyti taškų

Nugalėtojų komandos žaidžiantysis treneris Andrius Fiodorovas dėkojo Fortūnai: "Atrodo pagaliau ir mums pasisekė, tačiau kaip sakoma - sekasi geresniems".

"Jei rimtai, šiandien gerai žaidė tik Arūnas Pranevičius, o kitiems nesisekė nei puolime, nei gynyboje. Nepataikėme baudų, nekrito metimai iš vidutinių nuotolių, tačiau sugebėjome atsilaikyti. Žinome, jog nebegalime barstyti taškų, todėl intensyviai ruošiamės kiekvienai dvikovai, tad galbūt tai ir duoda rezultatą", - komandos darbu džiaugėsi "Sąlyčio-Litenos" žaidžiantysis treneris A.Fiodorovas.

MRU ekipos strategas Vytautas Poteliūnas buvo nusivylęs: "Labai apmaudu, kai pergalė išslysta iš rankų ir labai gaila, jog praradome labai svarbų tašką. Galima sakyti, jog žaidėme nepilnos sudėties, jog kai kurie krepšininkai dar neišsigydę traumų, tačiau tai - nepasiteisinimas. Šiandien žaidėme visai neblogai, tačiau kelios klaidos ir keli nepataikyti metimai neleido mums iškovoti itin svarbios pergalės".

Nugalėtojų komandoje išsiskyrė Arūnas Pranevičius įmetęs 25 taškus, Andrius Fiodorovas pridėjo 18 taškų,  Paulius Miškinis į savo sąskaitą įsirašė dvigubą dublį (10 tšk. ir 13 atk.kam.).

MRU ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi be keitimų žaidęs Rimgaudas Kukta, pelnęs 20 taškų, Rokas Jukonis (14 atk.kam.) ir Lukas Motiejūnas pridėjo po 14 taškų.

Viena netikėčiausių pergalių

Svečiuose žaidusi "SKM-Haribo" (2-20) ekipa sugebėjo išbaudoti net tris "Švyturio" (7-12) krepšininkus, jaunimo lyderis Gytis Radzevičius atliko įspūdingą trigubą dublį, o Sostinės A lygos debiutantai pasiekė vieną netikėčiausių pergalių šiame sezone.

Aikštės šeiminkai galingai pradėjo rungtynes, o sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes pirmavo 9:0. Galbūt, "aludariai" pagalvojo, jog darbas jau padarytas, nes kitaip niekaip neįmanoma paaiškinti tolimesnių įvykių.

Šaltą dušą gavęs jaunimas atsitiesė, pelnė net 7 taškus be atsako bei atkūrė rungtynėse intrigą. Keletą minučių abi komandos dar grūmėsi petys į petį, tačiau vėliau svečiai suaktyvino gynybą ir... uždarė visus kelius savojo krepšio link. "Švyturio" ekipa beveik penkias minutes šaudė tuščiais šoviniais, o per tą laiką SKM kolektyvas susikrovė vienuolikos taškų pranašumą (26:15).

Atrodytų nieko keista, nes spurtai rungtynių pradžioje jau yra tapę jaunimo vizitine kortele. Tačiau šįkart viskas buvo kiek kitaip. Vedami savo lyderio G.Radzevičiaus svečiai pamažu rinko taškus, išliko šaltakraujiški, kruopščiai gynėsi bei išsaugojo turėtą pranašumą iki pat pagrindio laiko pabaigos.

Verta pažymėti, kad "aludariams" keletą kartų buvo pavykę išlyginti rezultatą, tačiau perimti iniciatyvos aikštės šeimininkams taip ir nepavyko. Tuo tarpu Rolando Peniko diriguojami "SKM-Haribo" krepšininkai atlaikė visus išbandymus, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė netikėtą, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 98:88.

"Švyturio" ekipos atstovas Kipras Baleišis buvo nustebęs: "Net nežinau, ką pasakyti, neįsivaizuoju kas atsitiko komandai. Rungtynes pradėjome puikiu spurtu 9:0, tuomet varžovai paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios viskas apsivertė aukštyn kojom. SKM jaunimas pradėjo pataikyti, įsivažiavo jų lyderis Gytis Radzevičius, o mes pradėjome pernelyg dažnai klysti gynyboje".

Koją pakišo skaičiavimai

"Atrodė, jog jau išgyvendinom atsipalaidavimą rungtynių metu, tačiau vakar vėl - mums trūko greičio ir noro kovoti. Galbūt koją pakišo skaičiavimai, nes daugelis mintyse jau buvo įsirašę tašką akistatoje su SKM vaikinais, o kai ateini į rungtynes jau laimėjęs - taip ir būna. Prieš dvikovą sakiau, kad nereikia nuvertinti varžovų, nes pirmojo rato akistatoje šventėme sunkią pergalę, o be to - patys turnyrinėje lentelėje esame ne ką aukščiau už juos, tačiau komanda veikiausiai manęs neišgirdo", - apgailestavo K.Baleišis.

"Pastaruoju metu atrodė, kad esame įgiję formą ir tą padarę pačiu laiku, tačiau po šios nesėkmės vėl viską reikės pradėti nuo pradžių. Žiūrėsime, kaip seksis per artimiausias kelias rungtynes, nes jei žaisime taip, kaip vakar, atkrintamosiose mums tikrai nėra ką veikti", - kritiškai į savo ekipos žaidimą žvelgė "Švyturio" atstovas K.Baleišis.

Nugalėtojų ekipą į pergalę vedė įspūdingas rungtynes sužaidęs G.Radzevičius, pelnęs 40 taškų, atkovojęs 10 atšokusių kamuolių, išprovokavęs 10 varžovų pražangų bei surinkęs 49 naudingumo balus, jam neblogai talkino Lukas Buitkus pridėjęs 16 taškų, Matas Budginas ir Jurgis Kargaudas į savo sąskaitas įsirašė po 10 taškų.

"Švyturio" gretose naudingiausiai žaidė dvigubą dublį atlikęs Edvinas Ruzgas (30 tšk. ir 11 atk.kam.), Gytis Andrijauskas pridėjo 24 taškus ir 8 rezultatyvius perdavimus.