SK "Ferimsta" - reguliariojo sezono nugalėtoja

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos vienerios rungtynės, kuriose paaiškėjo stipriausia reguliariojo sezono ekipa. Ja tapo Edvino Justos treniruojama "Ferimstos" komanda savo aikštėje įveikusi "Žaibo" atstovus ir likus vienerioms rungtynėms iki pirmojo etapo pabaigos nuo artimiausių persekiotojų atitrūkusi dviem taškais.

Nors galutinis rezultatas byloja apie triuškinamą aikštės šeimininkų pergalę, tačiau ne viskas jiems klostėsi taip lengvai, kaip gali atrodyti iš pradžių.

Susitikimo pradžioje abi ekipos žengė koja kojon, tad tiek po pirmojo (22:22), tiek po antrojo kėlinukų rezultatas buvo visiškai lygus (44:44).

Po didžiosios pertraukos intriga išliko, o likus žaisti dvi su puse minutės iki trečiojo ketvirčio pabaigos "Ferimstos" krepšininkai turėjo kuklią 2 taškų persvarą (60:58).

Tačiau, kuomet jau atrodė, jog laukia itin karšta dvikovos pabaiga viskas apsivertė aukštyn kojom. Aikštės šeimininkai staiga šovė į priekį ir vos per keletą minučių įgijo dviženklį pranašumą (72:62).

Panašu, jog toks įvykių tėkmės posūkis palaužė "Žaibo" krepšininkus, kurie nuleido rankas ir per likusią dvikovos dalį galėjo tik stebėti didžiuliu greičiu tolstantį varžovų traukinį.

Pagrindio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą "Ferimstos" pergalę rezultatu 100:78.

Apie lygią rungtynių eigą byloja labai panaši abiejų komandų statistika, o iš bendro konteksto iškrenta tik 19 svečių padarytų klaidų, po kurių "Ferimsta" pelnė net 28 taškus. Tuo tarpu patys "Žaibo" krepšininkai tokiu būdu surinko tik 10 taškų.

Nugalėtojų komandos treneris Edvinas Justa turėjo kuo pasidžiaugti: "Susitikimo pradžioje nepataikėm labai, o tai nėra gerai, nes tęsiasi kelintas rungtynes iš eilės."

"Varžovai labai neblogai žaidė, todėl ilgą laiką rezultatas buvo apylygis. Vis tik paskui padidinom tempą, sutankinom asmeninę gynybą ir galiausiai suderinę taikiklius atitrūkom."

"Puikiai suprantom šios dvikovos svarbą, nes žinojome, kad laimėję rungtynes tapsime reguliariojo sezono nugalėtojais, o toks ir buvo vienas iš šio sezono tikslų."

"Ferimsta": Ignas Juškevičius (5 per.kam.) 19, Eduard Rogačiov 14, Mantvydas Staniulis ir Darius Kibildis po 12.

"Žaibas": Žygimantas Gurevičius 19, Žygimantas Šimonis (5 rez.perd.) 16.